„Santaka“ / Muziejininkai žvalgėsi Basanavičynėje ir Vištytyje

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2016-05-30 16:14

Dalinkitės:  


Jono Basanavičiaus gimtinės vedėja Rūta Vasiliauskienė (antra iš dešinės) sąskrydžio svečiams pristatė savo kolektyvo darbuotojus, kurie kiekvienas prisideda prie muziejaus ir ąžuolyno puoselėjimo.

Autorės nuotr.


Muziejininkai žvalgėsi Basanavičynėje ir Vištytyje

Renata VITKAUSKIENĖ


Jono Basanavičiaus gimtinės kolektyvas kolegas muziejų darbuotojus sukvietė į Pietų Lietuvos muziejininkų sąskrydį. Basanavičynės darbuotojai tradicinį renginį stengėsi pakreipti kiek nauja vaga, tai yra paskatinti sąskrydžiuose supažindinti vieni kitus su muziejų lankytojams siūlomomis edukacinėmis programomis, ekspozicijomis.

Pietų Lietuvos muziejininkų sąskrydis kas gegužę rengiamas vis kitame regiono muziejuje. Savo profesinę šventę muziejininkai mini po karšto darbymečio, tai yra po Tarptautinės muziejų dienos. Sąskrydžio tradicija yra gana sena. Pietų Lietuvos muziejininkai viešėdami vieni pas kitus suka jau ne pirmą ratą po regioną. Jono Basanavičiaus gimtinei ir Kudirkos Naumiestyje esančiam Vinco Kudirkos muziejui, Lietuvos nacionalinio muziejaus padaliniams, prieš metus buvo įteikta pereinamoji malka – ženklas, reiškiantis, kad šitos dvi įstaigos šiemet organizuos Pietų Lietuvos muziejininkų sąskrydį. Kadangi Vinco Kudirkos muziejuje vyksta kapitalinis remontas (liepos 2 d. planuojamas atnaujintos įstaigos atidarymas), sąskrydžio organizavimas tapo Basanavičynės darbuotojų rūpesčiu.

„Mūsų yra dešimt. Šie žmonės dirba ne tik kultūrinį darbą, bet ir rimtai „ūkininkauja“, – taip savo kolektyvą pristatė Jono Basanavičiaus gimtinės vedėja Rūta Vasiliauskienė. – Esame 68 hektarų „ūkininkai“. Maždaug pusantro hektaro užima mūsų gražioji sodyba su visais statiniais, o 40 hektarų plyti ąžuolynas.“



Basanavičynės kolektyvui organizuojant šių metų sąskrydį teko pagalvoti, ko kolegos mūsų krašte dar nėra matę, kuo juos nustebinti. Mat pernai po rajoną muziejininkus vežiojo Vilkaviškio krašto muziejaus darbuotojai.

„Per šį susitikimą norime daugiau pasirodyti patys ir užvesti ant tokio kelio, kad ateityje vieni kitiems daugiau atskleistume savo darbų ir vargų“, – sakė R. Vasiliauskienė.

Parodyti krašto tradicijas Basanavičynės muziejininkams padėjo artimi įstaigos bičiuliai. Gražiškių gimnazijos ikimokyklinės ir priešmokyklinės grupės ugdytiniai bei jų mokytoja Daiva Čiegienė klojime pademonstravo Gražiškių krašto pasididžiavimą – unikalią Šyvio šokdinimo tradiciją. Vėliau sodyboje koncertavo Baraginės jaunimo kapela „Svaja“, atvykusi į sąskrydį iš Marijampolės savivaldybės.

Ožkabaliuose svečiai buvo supažindinti su Basanavičynės muziejininkų parengtomis edukacinėmis programomis, pavaišinti gilių kava ir „razavais“ blynais, riestainiais, o žioplinėjusiems „Vargo mokykloje“ teko ir ant žirnių paklūpėti.

Lankytojams siūlomą krikštynų programą kūrybingi ir šmaikštūs sąskrydžio organizatoriai truputį „modifikavo“, kad šįkart pakrikštytų ne vaikelius, o į Pietų Lietuvos muziejininkų būrį naujai priimtus kolegas. Krikšto apeigos, visa edukacija Basanavičynėje buvo tikrai šauniai bei prasmingai praleistas laikas, o sykiu ir pavyzdys naujokams, jog žmonėms įdomus bus tas muziejininkas, kuris nestokos ne tik istorijos žinių, bet ir kūrybingumo, išradingumo, humoro jausmo.



Muziejinio darbo prasmę ir be perstojo besiplečiantį šios veiklos lauką apžvelgė rajono svečius pasveikinę Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Saulius Vabalas ir Bartninkų seniūnė Violeta Raulinaitienė. S. Vabalas sakė spėjęs įsitikinti, kad pokyčiai šiuolaikinėje visuomenėje vyksta labai sparčiai, kas prieš penkias dešimtis metų buvo kiekvieno kasdienybė, šiandien jau tampa muziejaus saugyklų ir muziejininkų darbo pastangų vertu eksponatu.

„Parodysime jums gražiąsias Sūduvos kalvas. Jos prasideda pas mus ir tęsiasi iki pat Vištyčio ežero“, – prieš antrąją sąskrydžio dalį – kelionę iš Ožkabalių į Vištytį, į regioninio parko direkciją, o paskui – šio parko pažintiniu taku sakė R. Vasiliauskienė.

Beje, Bartninkų, Vištyčio krašto žmonės po jų kraštus iškylaujančius muziejininkus galėjo atpažinti iš spalvingų ąžuolo lapų, puošiančių automobilius ir skelbiančių, kad jais keliauja Pietų Lietuvos muziejininkų sąskrydžio dalyviai. O po mūsų rajoną tądien žvalgėsi ir svečiai iš Lazdijų, Veisiejų, Kapčiamiesčio, Birštono, Druskininkų, Alytaus, Marijampolės, Šakių, Prienų, Marijampolės, Kudirkos Naumiesčio, ir mūsiškiai kraštotyrininkai iš Vilkaviškio krašto bei Sūdavos krašto muziejų.



Daugybę detalių kruopščiai apgalvoję Basanavičynės darbuotojai svečiams asmeniškai įteikė po keraminį ąžuolo lapą, priminsiantį viešnagę Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyne, o kiekvienam muziejui – po laikraštį, išleistą sąskrydžio proga. Labiausiai įpareigojantį simbolį – pereinamąją malką – iš Basanavičynės išsivežė Alytaus muziejininkai. Tai reiškia, jog kitą gegužę Pietų Lietuvos muziejininkų sąskrydis vyks Dzūkijoje.





Publikuota: 2016-05-30 16:14:27

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai