„Santaka“ / Nori gauti paramą, tinkamai registruok ūkinį gyvūną / Žemės ūkis

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Žemės ūkis

Dalinkitės:  


Nori gauti paramą, tinkamai registruok ūkinį gyvūną


Kiekvienas laikytojas privalo ženklinti, registruoti laikomus ūkinius gyvūnus ir tvarkyti jų apskaitą. Laikytojams, siekiantiems valstybės paramos, tačiau pavėluotai pranešusiems duomenis apie ūkinių gyvūnų perkėlimą ir kaitą, susietoji parama už ūkinius gyvūnus neskiriama.

Žemės ūkio ministerija atkreipia dėmesį, kad jau nuo 2003 m. apie laikomų ūkinių gyvūnų kaitą (prieauglio atsivedimą ir paženklinimą, paskerdimą, gaišimą) ir perkėlimą (išvežimą, atvežimą) privaloma pranešti per 7 kalendorines dienas užpildant ir pasirašant specialią GŽ-2 formą, kurioje nurodomi ūkinio gyvūno duomenys. Visa atsakomybė už teikiamų dokumentų teisingumą tenka ūkinių gyvūnų laikytojams.

Visi ūkiniai gyvūnai registruojami Ūkinių gyvūnų registro centrinėje duomenų bazėje (ŪGR), kurią administruoja VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras (ŽŪIKVC). Duomenų suvedimo į ŪGR teisę turi Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) darbuotojai, ženklinimo paslaugų teikėjai (privatūs veterinarijos gydytojai, UAB „Gyvulių produktyvumo kontrolė“ (GPK) darbuotojai), prekiautojai ūkiniais gyvūnais, skerdyklos, taip pat ir patys ūkinių gyvūnų laikytojai.


Ūkinių gyvūnų laikytojai, norėdami gauti prisijungimo prie ŪGR slaptažodį, kad patys galėtų suvesti savo ūkyje laikomų ūkinių gyvūnų duomenis, turi kreiptis į VMVT teritorinį skyrių. Pagal laikytojų prašymus, gautus iš VMVT teritorinių skyrių, ŽŪIKVC suteikia laikytojams prisijungimo prie ŪGR slaptažodžius. VMVT teritoriniai skyriai organizuoja mokymus laikytojams ir išduoda mokymo baigimą patvirtinančius dokumentus, kurie suteikia teisę patiems ženklinti ūkinius gyvūnus.

Norėdami pranešti apie ūkinių gyvūnų perkėlimą ir kaitą laikytojai taip pat gali kreiptis į VMVT teritorinį skyrių arba į ženklinimo paslaugų teikėją ir pateikti užpildytą bei pasirašytą GŽ-2 formą. Ūkinių gyvūnų laikytojai duomenis apie savo gyvūnus gali peržiūrėti ŽŪIKVC svetainėje (nuoroda – „Informacija ūkininkams“).

Galvijų laikytojai privalo ženklinti ir registruoti galvijus per 7 kalendorines dienas nuo atvedimo. Avių laikytojai, siekiantys valstybės paramos, privalo paženklinti ir registruoti avis per 30 kalendorinių dienų nuo jų atvedimo, o nesiekiantys – per 6 mėn. nuo atvedimo, bet ne vėliau kaip prieš išvežant iš laikymo vietos. Ožkų laikytojai privalo ženklinti ir registruoti ožkas per 6 mėn. nuo jų atvedimo, bet ne vėliau kaip prieš išvežant iš laikymo vietos.


Žemės ūkio ministerija primena, kad ŪGR galioja dviguba pranešimų apie ūkinių gyvūnų perkėlimą sistema – reikia pranešti ir apie gyvūnų išvežimą, ir apie jų atvežimą. Jei trūksta vieno iš šių pranešimų – gyvūnas „plaukioja“. Todėl labai svarbu, kad ūkinių gyvūnų laikytojai laiku praneštų apie ūkinių gyvūnų perkėlimą ir kaitą. Neretai atsitinka taip, kad skerdykla praneša apie paskerdimą, o laikytojas dar nepranešė apie išvežimą. Tokiais atvejais laikytojas ne vėliau kaip per 7 kalendorines dienas nuo ūkinio gyvūno išvežimo turi užpildyti ir pateikti GŽ-2 formą VMVT teritoriniam skyriui ar ženklinimo paslaugų teikėjui. O laikytojai, turintys prisijungimo prie ŪGR teisę, turi susirasti eilutę „Nepraneštų išvežimų taisymas ir ataskaita“ ir prie atitinkamo ūkinio gyvūno paspausti mygtuką „Patvirtinti“.

Žemės ūkio ministerija atkreipia laikytojų dėmesį, kad ūkinių gyvūnų perkėlimas iš vienos laikymo vietos ar bandos į kitą galimas tik tarp užregistruotų laikymo vietų ir bandų. Todėl prašytume nepasitikėti gyvūnų vežėjais, žadančiais „nurašyti gyvulius“. Gyvūnų vežėjai neturi teisės tvarkyti ūkinių gyvūnų perkėlimo ir kaitos dokumentų už patį laikytoją.


ŽŪM info



Publikuota: 2016-05-26 11:33:47

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai