„Santaka“ / Biokuro populiarėjimas teigiamai veikia Lietuvos ekonomiką

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2006-08-11 17:36

Dalinkitės:  


Biokuro populiarėjimas teigiamai veikia Lietuvos ekonomiką


Energetinės priklausomybės problema

Vos prieš keletą mėnesių Lietuvoje baigėsi šildymo sezonas, tačiau tiek energetikai, tiek Lietuvos gyventojai jau ruošiasi kitai žiemai.

Deja, pagrindine problema vis dar išlieka energetinė mūsų šalies priklausomybė nuo kitų valstybių, ypač nuo kaimyninės Rusijos. Lietuva šiuo metu pati neturi pakankamai iškastinio kuro – naftos, dujų – išteklių, todėl yra priversta juos importuoti iš kitų valstybių. O tai sudaro sąlygas nestabilioms šilumos kainoms. Energetikos specialistai ir Europos valstybių patirtis liudija, kad tinkama išeitis – energetinių resursų alternatyvų vystymas, viena jų – vietinio biokuro panaudojimas.

„Mūsų kompanijos patirtis, siekianti daugiau kaip pusę šimto metų, parodė, kad biokuras leidžia realiai sumažinti energetinę priklausomybę nuo kitų šalių ir yra vienas stabilių kuro kainų garantų. Užtenka pažvelgti į kitų Europos šalių pavyzdžius“, – teigė devynių miestų šilumos ūkiu besirūpinančios bendrovės „Litesko“ generalinis direktorius Jean Sacreste (Žanas Sakrestas).

Nors biokuras savaime neužtikrina ypač mažų kainų, tačiau suteikia nepriklausomybę nuo užsienio tiekėjų, nuolat didinančių kainas.




Biokuras – patikrinta priemonė

Europoje, ypač Skandinavijos šalyse, vietinis biokuras naudojamas vis intensyviau. Pavyzdžiui, Švedijoje biokuras sudaro net 60 procentų metinių kuro sąnaudų, tuo tarpu gamtinės dujos – tik 6 procentus. Švedija yra nusistačiusi tikslą iki 2020 metų tapti visiškai nepriklausoma nuo iškastinio kuro. Net ir viena ES direktyvų numato, kad iki 2030 m. šalyse narėse biokuras turės sudaryti 30 proc. viso kuro kiekio.

„Džiaugiamės, kad ir Lietuvoje pamažu vis daugiau žmonių įvertina vietinio biokuro naudą. Net devyni Lietuvos miestai pasirinko biokurą šilumai gaminti. Šis kuras ne tik efektyviai apšildo, bet ir papildo Lietuvos žmonių kišenes, o ne užsienio šalių biudžetus“, – sakė Jean Sacreste.

Be to, ekspertai teigia, kad naftos atsargos pasaulyje išseks apytiksliai po 50 metų, o šiaudai, mediena, miško atliekos šilumai gaminti naudojami nuo seniausių laikų. Tad didėjant biokuro daliai šalies šilumos ūkyje, Lietuvos ūkininkų uždarbis taip pat augs.

Ne mažiau svarbus už energetinę priklausomybę bei kainas yra ir kitas aspektas – tai ekologiškumas. Biokuras yra vienas švariausių energijos šaltinių, be to, jis neprisideda prie pasaulinio šiltnamio efekto.



Publikuota: 2006-08-11 17:36:24

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai