„Santaka“ / Klausiate – atsakome

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2006-08-11 16:27

Dalinkitės:  


„Neatsiskaičius už mobiliojo ryšio ar kitas paslaugas, 20 litų skola gali išaugti kelis kartus ir pasiekti net 300 litų“, – sakė „Skolų valdymo centras“ direktorius Andrejus MOKŠINAS.

Klausiate – atsakome


Neapmokėta sąskaita ramybės gali neduoti net 10 metų



Ponia Aldona klausia: „Keletą kartų neapmokėjau mobiliojo ryšio sąskaitos ir gavau įspėjamąjį laišką, kuriame rašoma, kad bus kreiptasi į skolų išieškotojus. Ne kartą esu girdėjusi, kad net ir nedaug įsiskolinę žmonės negali pirkti išsimokėtinai jokių daiktų, dar blogiau - gali prarasti savo turtą. Ar man gresia byla teisme ir turto areštas? “



Į klausimą atsako UAB „Skolų valdymo centras“ direktorius Andrejus MOKŠINAS:

Šis laiškas nėra paprastas perspėjimas. Būtina atkreipti į jį dėmesį ir imtis visų priemonių, kad ateityje tokios situacijos nepasikartotų, nes dėl laiku neapmokėtų sąskaitų ir uždelstų skolų iš tiesų galima atsidurti teisme ar net susidurti su antstoliais, o nesumokėta keliasdešimt litų suma gali išaugti net kelis kartus.

Paprastai neapmokėjus sąskaitos už mobiliojo ryšio paslaugas per sutartyje numatytą laiką, telekomunikacijų bendrovės klientus įspėja tris kartus - vieną kartą trumpąja žinute (SMS) ar elektroniniu laišku, vėliau - laiškais. Kadangi jau gavote pirmąjį laišką, siūlau kuo greičiau apmokėti sąskaitą ir pranešti apie tai telekomunikacijų bendrovei, kurios paslaugomis naudojatės.


Po 30 dienų po įspėjimo bendrovė gali nutraukti Jums paslaugų teikimą. Neturėtumėte delsti, nes kai skolininkas įspėjamas antrą kartą, sutartis su juo paprastai nutraukiama ir kreipiamasi į skolų išieškotojus. Skola dar labiau išauga, nes pradedami skaičiuoti delspinigiai arba netesybos (baudos). Dar blogiau, jei skolos klausimas pasiekia teismą. Jo sprendimu skolininkui gali tekti apmokėti ne tik skolą, delspinigius, bet ir papildomas bendrovės, taip pat teismo ir antstolių išlaidas. Tokiu būdu 20 litų skola gali išaugti kelis kartus ir pasiekti net 300 litų.

Jei bandysite vengti sumokėti skolą, būsite įtrauktas į skolininkų sąrašus. O tai gali tapti kliūtimi, jei norėsite išsimokėtinai įsigyti buitinės technikos, automobilį ar imti paskolą - skolininkų duomenys atsiduria jungtiniame skolininkų sąraše, kuriuo naudojasi visi Lietuvos bankai, telekomunikacijų, lizingo bendrovės bei kitos Lietuvos įmonės.

Beje, skolos apmokėjimo senatis Lietuvoje yra pakankamai ilga - 10 metų, tad tikėtis, kad skolos mokėjimo galima išvengti, neverta. Be to, jei teismo priteista skola bus perduota antstoliams, jie gali reikalauti sumokėti skolą visą skolininko gyvenimą. Todėl noriu patarti visiems laiku apmokėti savo sąskaitas, tuomet gyvensite ramiai ir neteks jaudintis, kad vieną dieną ant buto durų slenksčio pasirodys skolų išieškotojai.



Publikuota: 2006-08-11 16:27:09

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai