„Santaka“ / Socialinių problemų statistika įspėja: delsti negalima / Lietuvoje

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Lietuvoje

Dalinkitės:  



Socialinių problemų statistika įspėja: delsti negalima



Statistika atspindi, kad smurtas, žalingos priklausomybės, emocinės krizės daro mūsų žmones pažeidžiamus, stabdo valstybės pažangą.

Didelį nerimą kelia bendra visuomenės psichinė būklė – ketvirtis milijono žmonių kasmet kreipiasi į emocinę pagalbą telefonu teikiančias tarnybas. Keliamų klausimų priežastys – emocinės krizės, patirtos patyčios ir smurtas, mintys apie savižudybę. Problemos mastą rodo statistika – savižudybių skaičius Lietuvoje beveik 3 kartus didesnis nei ES vidurkis; daugiau nei pusė visų savižudžių yra iš darbingiausio amžiaus gyventojų grupės – nuo 25 iki 59 metų. Kasmet Lietuvoje nusižudo apie 900 žmonių, iš jų – apie 93 jauni žmonės iki 24 metų.

Viena iš savižudybių priežasčių – priklausomybės ir jų sukeliami elgesio sutrikimai. Priešlaikinės mirtys dėl alkoholio, neuždirbtos pajamos iki pensijos, sveikatos priežiūros išlaidos gydant su alkoholiu siejamas pasekmes sveikatai, sumažėjusio darbingumo išmokos, vaikų globos namų finansavimas, nuteistųjų išlaikymas kalėjimuose valstybei kainuoja apie 215 mln. eurų. Dėl nesaikingo alkoholio vartojimo Lietuvoje 19 373 žmonės serga psichikos ir elgesio sutrikimais, 3213 – alkoholinėmis psichozėmis. Per buitinius konfliktus, apsvaigus nuo alkoholio, kasmet nužudoma 180 žmonių.


Straipsnio video:





Smurto ir patyčių kultūra artimoje aplinkoje peržengė visas ribas: 2015 m. policija užregistravo 38 510 iškvietimų dėl smurto. Daugiausia nukentėjo moterys – 8840 (79 proc.). Mažiausiai 20 moterų kasmet sumušamos mirtinai, o kas trečia Lietuvos moteris patiria smurtą. Agresiją artimoje aplinkoje kenčia ir vaikai – 1238 atvejais nuo smurto yra nukentėję 1192 vaikai. Mokyklose kas trečias mokinys patiria patyčias.
Problemos mastą rodo statistika – savižudybių skaičius Lietuvoje beveik 3 kartus didesnis nei ES vidurkis.


Auga nauja karta, kuri nuo mažens patiria žiaurumo, patyčių apraiškas, smurtą artimoje aplinkoje ir perima bloguosius įpročius. Lietuvoje yra 4600 girtaujančių socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus. Iš 524 tūkst. Lietuvoje gyvenančių vaikų net 19 tūkst. auga socialinės rizikos šeimose, neturėdami kiekvienam vaikui būtiniausių dalykų – rūpesčio, saugios aplinkos, galimybės lavinti savo talentus. Net 48 proc. mokyklinio amžiaus vaikų nedalyvauja jokiuose neformaliojo ugdymo užsiėmimuose. Šiuo metu 9400 vaikų yra netekę tėvų globos, o 3300 vaikų auga sovietmetį menančiuose globos namuose. Jie yra tapę „socialiniais našlaičiais“, nes jų tėvai yra gyvi, bet girtauja, stokoja socialinių įgūdžių ir negeba rūpintis vaikais.

Šiuo metu 1747 vaikai laukia įvaikinimo. Pernai buvo įvaikinti tik 128.

Kampanija „Už saugią Lietuvą“ siekia, kad ši grėsminga padėtis mūsų visuomenėje imtų keistis. Bendram tikslui suvieniję 1800 bendruomenių, 1200 mokyklų, 550 seniūnijų, 60 savivaldybių, dešimtis nevyriausybinių organizacijų, Bažnyčios atstovų, žiniasklaidos, atsakingo verslo ir visų neabejingų žmonių pastangas, galime sustabdyti smurto, patyčių ir priklausomybių epidemiją. Mūsų vaikai turi augti daug šviesesnėje Lietuvoje.



Prezidentės spaudos tarnyba



Publikuota: 2016-04-20 14:47:23

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai