„Santaka“ / Pastatai niokojami, o atsakingų nėra / Būstas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Būstas

Dalinkitės:  


Dar neseniai gyvenamą, bet dabar gaisrų nuniokotą, užmūrytais langais „Gulbės salę“ jau apleido ir paskutinis gyventojas.

Autorės nuotr.


Pastatai niokojami, o atsakingų nėra


Kybartai pradeda panašėti į vaiduoklių miestą. Jame vis daugėja apgriuvusių, nuniokotų, užkaltais langais pastatų. Tokią tendenciją pastebėjo patys kybartiečiai ir savo nuomonę išsakė užsukę ar paskambinę į redakciją. – Man nesuvokiama, kaip šitaip niekas už nieką neatsako, – pasakojo nežinomas likti norėjęs kybartietis. – Juk daugelis statinių suniokoti pačių žmonių rankomis. Nors nieko nedarė, kad sutvarkytų savo aplaidumo rezultatus, kurie pakenkė Kybartuose esantiems pastatams, prieš įstatymą jie – tyri.

Kalbėdami apie suniokotus pastatus kybartiečiai galvoje turėjo jau 16 metų Pasaulio kybartiečių draugijos pastangomis bandomą atstatyti J. Basanavičiaus g. 38-ą namą bei neseniai sudegintą Kudirkos Naumiesčio g. 12-ą namą, vietinių vadinamą „Gulbės sale“.

Į antrą dešimtmetį perkopusi centre esančio namo-vaiduoklio, dabar apdengto žalia marška, istorija kybartiečių neužmiršta. Žmonės dar ir dabar pyksta, jog tuomet, kai namą dar buvo galima aplopyti, valdžia nepareikalavo už tai atsakyti būsto, kuriame kilo gaisras, savininkės Svetlanos Kantautienės. O dabar, kai laikas ir gamta gerokai apgadino unikalų statinį, jam gelbėti tenka rinkti didžiules lėšas. Be to, kybartiečiai tarpusavyje svarsto, kad namą gelbėti pasišovusi draugija labai suklydo paprašiusi įtraukti minėtą statinį į paveldo objektų sąrašą, nes iš Kultūros paveldo departamento lėšų jo remontui negauta, o įpareigojantis statusas tik iškėlė darbų kainą iki neregėtų aukštumų.



Vietiniams gaila ir įdomios formos statinio, esančio Kudirkos Naumiesčio gatvėje. Pasak bendruomenės pirmininko Vito Katkevičiaus, namas jau degė kokius penkis kartus. Tačiau baisiausias gaisras kilo praeitą spalį vietiniam „įžymybei“ Renatui Stepulaičiui priklausančiame socialiniame būste. Jis kybartiečiui suteiktas Savivaldybės, nors „remtinasis“ iš tikrųjų gyvena Smėlyno gatvėje esančiame didžiuliame name. Keista, kodėl žmogui, kuris turi gyvenamąją vietą, skirtas socialinis būstas, nors kitos šeimos jo laukia ne vienus metus.

Būtent R. Stepulaičiui priklausančiame bute kilo gaisras, per kurį sprogo viename trečiojo aukšto bute stovėjęs dujų balionas. Tikriausiai daugiabutyje per tokį sprogimą nebūtų išvengta nukentėjusiųjų, tačiau „Gulbės salėje“ jau senokai beveik niekas negyvena. Mat šiame name niekada nebuvo nei vandentiekio, nei kanalizacijos, nors šių patogumų trasos už europinius pinigus visai neseniai paklotos netoliese. Prieš didįjį gaisrą namas irgi degė. Kybartiečiai pasakojo, jog už prisidarytas skolas dažnai padegamas vienam romų tautybės atstovui priklausantis būstas pirmame aukšte.
Žmonės dar ir dabar pyksta, jog tuomet, kai namą dar buvo galima aplopyti, valdžia nepareikalavo už tai atsakyti būsto, kuriame kilo gaisras, savininkės Svetlanos Kantautienės.



Taigi, atrodo, kad „Gulbės salė“ jau sugiedojo savo gulbės giesmę. Kažkada buvęs gražus pastatas greitai išnyks. Mat jį neseniai paliko paskutinis gyventojas, o išeidamas išėmė net savo būsto langus ir kiaurymes užkalė fanera.

– Darėme namo savininkų susirinkimą, tačiau jų atėjo tik keli, – pasakojo seniūnas Romas Šunokas. – Tame pastate yra trys socialiniai būstai, bet tvarkyti juos jau netikslinga. Todėl šiuo metu duoti nurodymai UAB „Kybartų darna“, kad pateiktų tris sąmatas: namo remonto, konservavimo ir nugriovimo. Žiūrėsime, koks variantas bus palankiausias.

Pasak seniūno, būstų savininkai bus apklausiami, ar jie sutiktų prisidėti prie remonto. Tačiau atsakymas ir taip aiškus: tokių butų vertė nedidelė, tad „kišti“ pinigus, kurie aiškiai viršys būsto kainą, neapsimoka. Tad ir daugėja Kybartuose niekam nereikalingų būstų. Vertė jų nedidelė, remontas brangus, tad tegul griūva... O visi priekaištai atitenka seniūnijai ir rajono valdžiai. Tik šios esą neturi nei įstatymais suteiktų galių, nei tokių lėšų, kad galėtų prižiūrėti visus apleistus ir niokojamus pastatus. Taigi problema perkeliama ant valstybės pečių.







Publikuota: 2016-04-15 14:06:32

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai