„Santaka“ / Refleksoterapeutė pacientus gydys be vaistų / Sveikata

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Sveikata

Dalinkitės:  


Gydytoja Sigita Samušienė pademonstravo, kaip „moksa“– standžialapio kiečio „cigarais“ – šildomi biologiškai aktyvūs taškai.

Autorės nuotr.


Refleksoterapeutė pacientus gydys be vaistų

Eglė KVIESULAITIENĖ


Ligoninės medikai pacientams jau gali pasiūlyti naują paslaugą. Tiems, kuriuos žavi Rytų medicina ir nepadeda kiti gydymo metodai, savo paslaugas teikia refleksoterapeutė.



Pripažino pasaulis



Refleksoterapeutės licenciją neseniai gavusi ligoninės Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus gydytoja Sigita Samušienė prisipažino, jog tai buvo sena jos svajonė. Medikė papildomai dvejus metus mokėsi Lietuvos sveikatos mokslų universitete ir išklausė 320 valandų refleksoterapijos kursą.

– Rytų medicina, ypač refleksoterapija, man buvo labai įdomi. Be to, labai artima mano ankstesnei – reabilitologo – specialybei. Man visada patiko liečiant paciento kūną ieškoti probleminių taškų, skausmingų vietų, užčiuopti sustandėjusius raumenis. Tad dabar skausmingas vietas galėsiu gydyti ir kitais būdais. Pacientui padėti galima be vaistų – šiuo Rytų medicinos metodu, – sakė S. Samušienė.

Tiems, kam Rytų medicina atrodo šarlatanizmas ar kažkas iš fantastikos srities, S. Samušienė primena, jog Pasaulio sveikatos organizacijos asamblėja dar 1977 metais priėmė tradicinės kinų medicinos integracijos į šiuolaikinę mediciną programą. Rytų medicinos gydymo metodus siūloma taikyti kaip papildomus būdus šalia Vakarų medicinos. 2010 metais UNESCO pripažino akupunktūrą ir šildymą standžialapiu kiečiu („moksa“) ne tik kinų tautos, bet ir visos žmonijos turtu ir įtraukė šį metodą į neįkainojamo tautinio paveldo sąrašą.






Dėl blogų emocijų



Žmogaus kūno paviršiuje, tarp sausgyslių ir raumenų skaidulų, yra išsidėstę biologiškai aktyvūs taškai. Jų priskaičiuojama daugiau nei tūkstantis. Taškai, kurie turi panašų poveikį, susijungia į energetinius kanalus. Yra dvylika pagrindinių energetinių kanalų. Visi jie susiję su vidaus organais. Kiekvienas kanalas turi atitinkamą poveikį kuriam nors iš vidaus organų. Akupunktūra veikia biologiškai aktyvų tašką ir stimuliuoja energijos tekėjimą kanalu, per kurį veikiama sutrikusi vidaus organo funkcija.

Pagal kinų mediciną, lėtinės ligos dažniausiai atsiranda dėl užsitęsusių neigiamų emocijų: pykčio, liūdesio, baimės, įtempto mąstymo. Kiekviena ši emocija turi atitinkamą poveikį vidaus organams. Pavyzdžiui, liūdesys neigiamai veikia plaučius, įtemptas mąstymas – blužnį, baimė – inkstų ir šlapimo sistemą. S. Samušienė kaip pavyzdį pateikė naktinį vaikų šlapinimąsi. Dažniausiai tokį negalavimą turintys vaikai būna jautrūs ir pilni įvairiausių baimių.

Ūmios ligos atsiranda veikiamos išorinių patogenų, kai šaltis, vėjas, drėgmė, karštis veikia žmogaus odą, nosį, burną. Tokio pobūdžio ligos gydomos šalinant išorinius patogenus ir didinant kūno paviršiaus atsparumą išorės veiksniams.




Gydo natūraliai
Priklausomai nuo ligų simptomų, vienus taškus reikia veikti adatomis, kitus – šildymu, trečius – jų deriniu.




Seniausiose kinų medicinos knygose aprašomi trys refleksoterapijos gydymo metodai. Efektyviausiu gydymu kinai laiko šildymą „moksa“, antroje vietoje – gydymą adatomis, trečioje – vaistažolėmis. Gydymas „moksa“ – tai procedūra, kai specialiomis iš kiniško standžialapio kiečio pagamintomis lazdelėmis šildomi tam tikri kūno taškai. Šildymas efektyviausias todėl, kad jis išjudina vidinę energiją. O dauguma ligų atsiranda dėl energijos sąstingio kažkuriame energetiniame kanale. Šildymo „moksa“ tikslas yra toks pat kaip ir gydymo adatomis – paveikti biologiškai aktyvius taškus.

Priklausomai nuo ligų simptomų, vienus taškus reikia veikti adatomis, kitus – šildymu, trečius – jų deriniu. Yra taškų, kuriuos draudžiama šildyti. Tai – taškai arti stambių kraujagyslių. Yra taškų, kurių negalima veikti adatomis (pavyzdžiui, bamba), o šildyti juos galima. Nuo tradicinių gydymo būdų akupunktūra skiriasi tuo, jog ši praktiškai neturi šalutinio poveikio, kaip, sakykim, vaistai, taip pat suaktyvina organizmo vidinius resursus, kad vyktų gijimo procesas.


Gydytoja S. Samušienė ramina, jog procedūra nėra skausminga. Adatos labai plonos: 0, 25 mm skersmens, 40–50 mm ilgio. Jaučiamas tik momentinis įdūrimas. Tačiau tiems, kurie paniškai bijo adatų, ko gero, toks gydymo metodas sukeltų stresą.

Akupunktūros gydymo procedūra trunka 20–30 minučių – tiek laiko pacientas turi ramiai pagulėti su įbestomis adatomis. Kiek seansų reikės, priklauso nuo ligos pobūdžio.





Pacientai sugrįžta



Pasaulio sveikatos organizacija yra nustačiusi indikacijas – keturias ligų, simptomų, būklių grupes, pagal kurias pacientams galima taikyti akupunktūrą.

Pirmai grupei priklauso tokios ligos, kaip alerginis rinitas, depresija, menstruacijų ciklo sutrikimai, ūmūs skrandžio skausmai, veido ir galvos skausmai, pirminė hipertenzija, imuniteto silpnumas (leukopinija), kelio, juosmens, sprando, peties sąnario, sėdmeninio nervo skausmai, reumatoidinis artritas, insultas ir kt. Šiai grupei priklausančių ligų gydymo efektyvumas yra patvirtintas klinikiniais tyrimais.

Antrai grupei priklauso ligos ir būklės, kurių gydymas akupunktūra yra efektyvus, bet reikalingi papildomi įrodymai. Šiai grupei priklauso veidinio nervo paralyžius, bronchinė astma, vėžio sukeltas skausmas, antro tipo cukrinis diabetas, moterų nevaisingumas, nemiga, galvos svaigimas, nutukimas, osteoartrozė, šaknelinis ir pseudošaknelinis skausmas, pasikartojanti šlapimo takų infekcija ir kt.

Trečiai ir ketvirtai grupei priklauso retai pasikartojančios ligos.

Refleksoterapeutė sakė, kad žmonės, kada nors gydęsi akupunktūra, paprastai sugrįžta.

Nemažai vilkaviškiečiui dėl šių procedūrų vyksta į didesnius miestus, tad dabar jas galės gauti vietoje.

Paslauga yra mokama, nes ligonių kasos jos nekompensuoja. Registruotis į akupunktūrų procedūras pacientai gali ligoninės Konsultaciniame skyriuje (tel. (8 342) 60 161, 8 615 99 660).



Publikuota: 2016-04-13 09:40:25

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai