„Santaka“ / Palaidi šunys – brangiai kainuojanti problema / Gyvenimas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Gyvenimas

Dalinkitės:  


Nuolat po Kapų gatvę lakstantys šunys praeiviams pasitikėjimo nekelia.

Autorės nuotr.


Palaidi šunys – brangiai kainuojanti problema

Eglė MIČIULIENĖ


Į redakciją užsukusi vilkaviškietė, gyvenanti viename Maironio gatvės daugiaaukščiame name, piktinosi dėl mieste valkataujančių šunų. Kimba į kulnis



– Aplink mūsų namus nuolat laksto toks rudas šunėkas. Ryte paštininkę puola, kabinasi į kulnis dviratininkams. Viena iš namo gyventojų vis pašeria jį, mėto pro langą iš penkto aukšto maisto atliekas. Kita moteriškė irgi atneša ėdesio. Suprantu, kad gyvūno gaila, bet jei jau gaila, veskis namo ir augink. Link ežero einant pasivaikščioti irgi vis išlenda šunų, ir nemažų – baisu vaikščioti. Kaip sako mano močiutė, su kvailiu ir su šuniu sutartis nesudaryta... – kalbėjo Vilkaviškyje gyvenanti Liuda Čiuplienė.

Pasak jos, Kapų gatvės gale vieno namo šeimininkai laiko šunų, bet jų tinkamai neprižiūri – vienas jų pernai dviračiu važiuojančiai moteriai įkando į koją.

– Liepiau namo gyventojams pasiimti tą šunį, o jie rėkia – ne mūsų! Bet kiek kartų važiavau pro šoną, tiek jį mačiau tame kieme. Ir dabar, kai neseniai ėjau pasivaikščioti, ten pat lakstė didžiulis mišrūnas, o kiemo vartai nuolat atidaryti. Tai jei laikai šunis – užsidaryk vartus! O tiems, kurie savo keturkojus paleidžia pro vartus, yra numatytos baudos, kitos prevencinės priemonės, ir jas reikėtų taikyti. Kur žiūri seniūnija, negi negali tų šunų sugaudyti? Kodėl Vilkaviškio rajono savivaldybės tinklalapyje yra tik 2009 metų gyvūnų laikymo taisyklės, juk po to įstatymai buvo pakeisti. Kodėl neįkelia naujų? – piktinosi moteris.









Skundų nesulaukė



Vilkaviškio seniūnas Remigijus Kurauskas sakė, jog šiemet benamiai šunys mieste dar nebuvo gaudyti.

– Šiais metais seniūnija skundų iš gyventojų nėra gavusi nei dėl benamių, nei dėl blogai prižiūrimų, palaidų šunų. Bet aš pats palaidų šunų jau esu pastebėjęs keliose vietose. Todėl kaip ir kiekvieną pavasarį, taip ir šį greičiausiai neapsieisime be šungaudžių pagalbos. Kai tik gauname skundą, iškart sureaguojame. Tik reikia žiūrėti racionaliai ir susidėlioti prioritetus, nes viskas imama iš tų pačių seniūnijai skirtų ribotų lėšų. Vieno šuns paėmimas, neskaičiuojant atvažiavimo, eutanazijos, utilizavimo, kainuoja apie 60 eurų, – pasakojo miesto vadovas.

Seniūnas tvirtino, kad dėl benamių ar netinkamai prižiūrimų gyvūnų glaudžiai bendradarbiaujama su Vilkaviškio valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba bei policija, rengiami reidai.







Žadėjo patikrinti

benamių šunų yra visame rajone, o kaimo vietovėse ši problema dar didesnė, mat atokesnėse vietovėse nesąžiningi šeimininkai dažniau atsikrato savo nebereikalingų augintinių.



R. Kurauskas teigė, jog pastebėję problemą žmonės turėtų iškart kreiptis tiesiai į seniūniją ar policiją. Juk gyvūnas – ne daiktas, vietoje nestovi, tad vėliau atvykęs jo jau gali nerasti. Beje, ir mes patys, redakcijos darbuotojai, po vilkaviškietės kreipimosi važinėjome po miestą, tačiau bent jau tuo metu buvo tylu ir jokio šuns minėtose vietose neradome. Tačiau kitą dieną nuvykę į Kapų gatvės galą iš tiesų radome čia iš vieno kiemo į kitą bėginėjantį šunį su iš paskos besivelkančia virve. Keturkojis nepuolė, tik sąžiningai mus aplojo.

Anot seniūno, būtų labai gerai, jei žmonės patalkintų ir jau iškvietus šunų gaudytojus: jei tik įmanoma, kur nors užspeistų benamį šunį, jo neišleistų, nes kiekvienas tarnybos iškvietimas kainuoja, net ir tas, per kurį nepagaunamas joks benamis gyvūnas.

Dėl konkretaus namo Kapų gatvėje, kurio gyventojai leidžia šunims lakstyti gatvėje, seniūnas šiemet, kaip minėta, skundų nėra sulaukęs. Tačiau pernai viena moteris buvo kreipusis į seniūniją, nes jai taip pat buvo įkandęs Kapų gatvėje laikomas vienas iš keturkojų.

– Tą kartą viską operatyviai išsiaiškinome, nuvykome su policija, kalbėjome tiek su nukentėjusiąja, tiek su šuns šeimininkais, problema buvo išspręsta. Būtinai išsiaiškinsiu situaciją. Jei tai tie patys gyventojai vėl nesusitvarko savo augintinių, bausime administracine tvarka, – žadėjo seniūnas.









Kaime – dar blogiau



Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos vyr. specialistas ekologas Darius Bunikis patikino, kad Savivaldybės tinklalapyje tikrai yra Gyvūnų laikymo Vilkaviškio rajono savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietovėse taisyklės, pati paskutinė 2013 m. lapkričio 4 d. redakcija, patvirtinta administracijos direktoriaus įsakymu.



Šiose taisyklėse numatytos gyvūnų laikytojų pareigos, draudžiami veiksmai, gyvūnų laikymas ir priežiūra bei kiti svarbūs dalykai. Juos galima rasti įėjus į gyventojams skirtą tinklalapio nuorodą „Tvarkos, taisyklės“.



– Už šių taisyklių pažeidimus pagal Administracinių teisės pažeidimų kodekso 110 str. numatyta administracinė atsakomybė. Ji yra skirtinga. Pavyzdžiui, už gyvūnų gerovės pažeidimus numatytas įspėjimas arba bauda nuo 29 iki 116 eurų, o tam tikros veikos, dėl kurių atsirado žala asmens sveikatai ar turtui, užtraukia baudą nuo 260 iki 405 eurų su gyvūnų konfiskavimu, – kalbėjo D. Bunikis.



Anot ekologo, benamių šunų yra visame rajone, o kaimo vietovėse ši problema dar didesnė, mat atokesnėse vietovėse nesąžiningi šeimininkai dažniau atsikrato savo nebereikalingų augintinių. Tačiau šiai problemai spręsti, kaip jau minėta, reikalingos tikrai įspūdingos lėšos.



– Šiemet į mūsų rajoną jau buvo kviesta šunis gaudanti tarnyba – VšĮ „Mindraja“. Anksčiau ją kvietėsi Kybartų seniūnija, o paskutinį kartą, t. y. vasario mėnesį, keturkojai buvo gaudomi Pajevonio ir Virbalio seniūnijose. Pastarojoje pagauti 3, o Pajevonio – net 8 šunys. Už tuos 11 gyvūnų iš viso teko sumokėti 946 eurus, – sakė D. Bunikis.



Publikuota: 2016-04-06 15:23:38

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai