„Santaka“ / Kultūrinis gyvenimas vėl sugrįžta / Laisvalaikis

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Laisvalaikis

Dalinkitės:  


Naujajame Vištyčio regioninio parko lankytojų centre laukiami visi.

Kultūrinis gyvenimas vėl sugrįžta


Turbūt pasaulyje nėra nė vieno žmogaus, kuris neturėtų sau artimo ir brangaus krašto, namų, kampo, o gal tik žemės lopinėlio ir širdyje išlikusių žodžių: „Čia buvo mano...“ O mes turime. Mes, Vištyčio krašto žmonės, turime jaukius namus, ypatingą gamtą ir grožiui atsidavusius žmones. Galima būtų kalbėti apie daugelį dalykų, bet aš norėčiau pasidžiaugti Vištyčio regioninio parko kultūrine veikla. Praėjo tik pusmetis nuo regioninio parko administracinio pastato renovacijos, bet įrengtame naujame lankytojų centre darbas jau virte verda. Čia laukiamas kiekvienas: mažas ir didelis, senas ir jaunas.

Visi Vištyčio regioninio parko vietos gyventojai buvo pakviesti į lankytojų centrą. Prisirinko pilnutėlė salė. Išskirtinę regioninio parko vertę labai gražiai, prasmingai savo koncertinėje programoje apdainavo, apipasakojo folkloro kolektyvas „Šilojai“. Direkcijos darbuotojai dėkojo visiems regioninio parko gyventojams. Daugybe padėkos raštų jie apdovanoti už šio krašto grožio puoselėjimą, už tvarkingas sodybas, tradicijų saugojimą ir pasidalijimą išsaugota istorine atmintimi.


Pasak direkcijos darbuotojų, šis lankytojų centras – tai visų mūsų namai, į kuriuos kiekvienas galime pasikviesti svečią kaip į tikrus savo namus. Ekspozicijoje „Kalvotoji Suvalkija“ sutilpo visa tai, kas šiame krašte svarbiausia: gamtos grožis, išskirtinės vertybės, istorija, žmonių gyvenimai.

Jau spėjome visi kartu pavakaroti adventinėje vakaronėje, surengtos net kelios parodos, susitikimai, o ką jau kalbėti apie tuos lankytojus, kurie čia užsuka sužinoti ką nors daugiau, giliau pažvelgti į šio krašto širdį.

Visus maloniai priima regioninio parko administracijos darbuotojai, o meno aukuro sergėtoja kultūrologė Rimutė Gagienė savo šiltu paprastu žodžiu į Vištytį vis dažniau pakviečia meno kūrėjus, grožio puoselėtojus.

Neseniai lankytojų centre buvo galima pasigrožėti paveikslais, sukurtais tarptautiniame tapytojų plenere „Isaako Levitano pėdsakais“, kurį surengė Kybartų meno studija „Smiltys“. Ne vienas lankytojas giliai susimąsto pažvelgęs į paveikslus, kuriuose kažkur į tolį bėga kelias, kažką pasakoja akmeninis grindinys, neišsakytoj maldoj sustingsta Bartninkų bažnyčios griuvėsiai ir kt. Čia dabartis ir praeitis susilieja laike.


Apie laiką, nugludinusį daiktus, kalbama jau kitoje parodoje – tai fotografijų ciklas „Tylos kalbėjimas“. Fotomenininkas Romas Linionis senų daiktų tylą atskleidžia savo fotografijose. Jose gyvena ir bando į mus prabilti visokiausi – nebūtinai seni – daiktai ir augalai, bet ir peizažas. „Kai pradedi klausytis tų senų daiktų ir į juos įsižiūri, atsiveria be galo keistas kalbančios tylos pasaulis“, – tokių minčių prisipildome ir mes kiekvienas, aplankęs šią parodą.

Lankytojų centras atviras visiems. Čia noriai lankosi Vištyčio Petro Kriaučiūno mokyklos-daugiafunkcio centro mokiniai, vietos gyventojai, svečiai. O štai į susitikimą su vilkaviškiete poete, vertėja Vilija Žaliene atėjo patys ištikimiausi jos žodžio gerbėjai. Viešnia pristatė N. Rericho knygos „Morijos gėlės“ vertimą. Klausytojai pačios V. Žalienės ir Vištyčio mokyklos-daugiafunkcio centro direktoriaus pavaduotojos Vilijos Paškauskienės skaitomuose poezijos posmuose pajuto Himalajų kalnų dvasios stiprybę, Tibeto dvasingumą ir žmogaus ryšį su Visata, o žodžių paslaptingumą išsaugojo Tibeto varpų muzika. Popietėje buvo galima išgirsti ir lietuviškų kanklių skambėjimą, kurį klausytojams dovanojo muzikos mokyklos kanklių ansamblis „Sadutė“ (vadovė D. Venienė).


Renginiai, parodos, susitikimai – tai mūsų, vištytiečių, dvasinė atgaiva, tai pakylėjimas virš kasdienybės, o tam sparnus suteikia regioninio parko kultūrinė veikla.







Elena DEREŠKEVIČIENĖ



Vištyčio P. Kriaučiūno mokyklos- daugiafunkcio centro mokytoja.



Publikuota: 2016-04-04 09:32:36

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai