„Santaka“ / Šeimyninis konfliktas supriešino gimnazijos bendruomenę

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda medų. Gali pristatyti į namus. Tel. 8 620 85 872.
Galioja iki: 2019-01-28 10:50:32

Parduoda OPEL ASTRA CARAVAN (1999 m., 1,7 l, dyzelis, 50 kW, TA iki 2019 m. sausio 31 d., 550 Eur). Tel. 8 653 81 967.
Galioja iki: 2019-01-28 11:12:51

Parduoda VW POLO (2003 m., 1,9 l, dyzelis, TA iki 2020 m. lapkričio mėn.). Tel. 8 694 95 488.
Galioja iki: 2019-01-28 11:14:48

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį su baldais, paaugintus įvairaus amžiaus veršelius (telyčaites), mobilųjį telefoną CAT S40, padangas M+S 185 | 65R15 (4 vnt.), rusišką ritininį presą PR-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-01-28 13:09:35Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2016-04-01 16:31

Dalinkitės:  


Ketvirtadienį kolektyvą informavęs apie pasitraukimą iš pareigų, penktadienio rytą Pilviškių „Santakos“ gimnazijos direktorius Arūnas Kiulkis jau abejojo dėl tokio sprendimo.

Šeimyninis konfliktas supriešino gimnazijos bendruomenę

Eglė KVIESULAITIENĖ

Po Pilviškių „Santakos“ gimnazijoje kilusio meilės skandalo direktorius ketina trauktis iš posto. O į intrigų sūkurį patekusios įstaigos pedagogai įsitikinę, kad dėl vyro kilęs privatus dviejų moterų konfliktas nepelnytai suteršė gerą ugdymo įstaigos vardą.Šokiravo moralė

Pastarosiomis dienomis įvairiose žiniasklaidos priemonėse viešintas ir su nešvankiomis detalėmis aptarinėtas bei komentuotas po gimnazijos stogu įsiplieskęs tarnybinis romanas sutrikdė ugdymo įstaigos darbą. Interneto portaluose bei televizijoje vienas po kito pasirodė reportažai apie meilės trikampį, kurio ašimi tapo gimnazijos direktorius Arūnas Kiulkis, šiuo metu besiskiriantis su žmona Daiva, taip pat dirbančia šioje įstaigoje. O jų šeimos skyrybų priežastimi įvardyta direktoriaus pavaduotoja ugdymui Skirmutė Juškevičienė.

Ko gero, normalų gimnazijos darbą šiomis dienomis išderino ir mokyklos bendruomenę šokiravo ne paviešintas tarnybinis romanas, apie kurį jau metus laiko buvo tyliau ar garsiau kalbama Pilviškiuose, bet į konfliktą įsivėlusių, intrigas kursčiusių, vienas kitą viešai juodinusių ir žeminusių pedagogų moralė.Kreipėsi tėvai

Pilviškių „Santakos“ gimnazijoje vykstantis „šaltasis“ karas į viešumą pateko po to, kai rajono merą Algirdą Neiberką bei Švietimo ir mokslo ministeriją pasiekė raštas, kurį pasirašė 22 gimnazijos ugdytinių tėvai. Kitu panašaus turinio raštu į merą kreipėsi mokytojo padėjėja gimnazijoje dirbanti direktoriaus dukra.

Abiejuose raštuose buvo skundžiamasi direktoriaus pavaduotojos S. Juškevičienės nepagarbiu elgesiu su pedagogais, jų įžeidinėjimu, žeminimu, psichologiniu smurtu net moksleivių akivaizdoje. Dėl to kenčia bendra mokyklos atmosfera, o kartu – ir ugdymo procesas.

Raštuose užsiminta, jog pavaduotoja daug sau leidžianti dėl itin artimų santykių su mokyklos direktoriumi, kuris nesiima priemonių pavaldinei sutvarkyti, nors į jį buvo kreiptasi.Komisijos išvados

Rajono Savivaldybė iškart sudarė komisiją, kad ši ištirtų, ar raštuose pateikti faktai tikri. Mokykloje dirbusi komisija padarė išvadą, jog faktai pasitvirtino. Tiesa, ji neturėjo tikslo aiškintis asmeninių trijų žmonių santykių, tačiau jai rūpėjo, ar susidariusi situacija turi neigiamos įtakos ugdymo procesui, pedagogų bendravimui, psichologiniam įstaigos klimatui.

Mokyklos direktorius buvo supažindintas su komisijos išvadomis ir įpareigotas spręsti klausimą, kad gimnazijoje nebūtų pažeidinėjamos pedagogų ir moksleivių teisės dirbti ir mokytis savitarpio pagarba grįstoje psichologiškai, dvasiškai ir fiziškai saugioje aplinkoje. Taip pat direktoriui nurodyta Darbo kodekso nustatyta tvarka įvertinti, ar pavaduotoja yra tinkama eiti užimamas pareigas, ir iki gegužės 5 d. informuoti merą apie priimtas priemones.Atsakymas netenkino

Tačiau Savivaldybės mero atsakymą gavę raštų autoriai neliko patenkinti tokiu sprendimu. Jie abejojo, ar mokyklos direktorius ryšis atleisti savo pavaduotoją, turint omenyje artimus jų santykius. Juolab kad konfliktui įsisiūbavus S. Juškevičienė pateikė nedarbingumo pažymėjimą ir kelias savaites darbe nesirodė.

Kai asmeniniai kelių pedagogų santykiai, jau kurį laiką trukdę normaliai atmosferai gimnazijoje, peraugo į atvirą kovą viešojoje erdvėje, o vulgariomis, mokytojų autoritetą žeminančiomis bei mokyklos vardą teršiančiomis istorijos detalėmis pradėta mėgautis tarsi sunkiai iškovotais laurais, Savivaldybės vadovai ketvirtadienio ryte iškvietė A. Kiulkį. Meras nurodė skubiai spręsti visai gimnazijai kenkiančią problemą ir apie sprendimą mokyklos bendruomenę informuoti dar tą pačią dieną.Pažadėjo trauktis

Po susitikimo su meru direktorius A. Kiulkis gimnazijos bendruomenę informavo, jog iš pareigų žada trauktis pats. Jis nutarė prisiimti atsakomybę dėl jo vadovaujamos įstaigos vardą suteršusio skandalo.

Tačiau toks direktoriaus sprendimas patiko ne visiems bendruomenės nariams. Mat į rajono valdžią buvo kreiptasi ne dėl A. Kiulkio, o dėl pavaduotojos nederamo elgesio. Pavaduotojos atleidimo siekę asmenys suprato, kad įsiplieskęs skandalas gali baigtis viena paaukota „galva“. O nemaža kolektyvo dalis buvo įsitikinusi, jog tokioje situacijoje gimnaziją reikėtų palikti visiems trims mokyklos bendruomenę dėl asmeninių problemų supriešinusiems asmenims.Darbo nepaliks

Tačiau nei direktoriaus pavaduotoja S. Juškevičienė, nei D. Kiulkienė gimnazijos palikti neketina. Pavaduotoja atvirai grasina kreiptis į teismą, jei bus atleista iš pareigų. S. Juškevičienės manymu, paskleisti „pletkai“ apie jos ir direktoriaus santykius bei jos nederamą elgesį su kolegomis nėra pagrindas atleisti iš pareigų. Teismais pilviškietė grasina ir žurnalistams, viešoje erdvėje „apdrabsčiusiems ją purvais“. Pasak S. Juškevičienės, visas skandalas pagrįstas tik A. Kiulkio ir jo žmonos šeimyniniu konfliktu, į kurį pavaduotoja nesikišanti, tačiau pati nuolat kenčianti dėl kartu dirbančių direktoriaus žmonos ir dukros nepagarbaus elgesio.

Iš darbo nežada išeiti ir D. Kiulkienė. Moteris įsitikinusi, kad ji šioje situacijoje tapusi tik auka, kuriai dėl buvusio vyro ir jo pavaduotojos santykių nebebuvo įmanoma normaliai dirbti. D. Kiulkienė sakė netekusi ir šeimos, ir namų, tad netekti dar ir darbo būtų per daug.

Pats direktorius A. Kiulkis teigė dar dvejojantis, kaip turėtų pasielgti. Jis gailisi, jog asmeniniai santykiai su žmona dėl tarp jų įsiterpusio trečio žmogaus peraugo į visuotinį konfliktą ir metė šlykštų šešėlį jo vadovaujamai įstaigai. Tačiau atleisti pavaduotoją iš darbo, kaip rekomenduojama komisijos išvadose, A. Kiulkis tvirtino nematąs teisinio pagrindo.Išderina kolektyvą

Pilviškių „Santakos“ gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Danutė Valiūnienė patvirtino, kad įtampa dėl direktoriaus, jo žmonos bei pavaduotojos santykių jau kuris laikas kankino visą kolektyvą. Mokyklos bendruomenė susiskaldė, palaikydama kas vieną, o kas kitą konfliktuojančią pusę. Tačiau visiems tapo aišku, jog toliau dirbdami po vienu stogu šie žmonės išderins viso kolektyvo darbą.

Tą pačią mintį išsakė ir mūsų pakalbinta gimnazijos mokytoja, nenorėjusi skelbti savo pavardės:

– Daugelis gimnazijos pedagogų ne tik dirba, bet ir gyvena Pilviškiuose, kai kurie net yra baigę šią mokyklą. Todėl jų santykiai peržengia vien darbo ribas. Abi šiame konflikte minimos moterys savo neapykantą viena kitai demonstruoja viešai, tai mato ir mokiniai, įtraukiami ir kurstomi tėvai. Tai žemina ir mokyklos, ir joje dirbančių pedagogų vardą. O dabar, kai ši istorija virto skandalu, kai mokykla viešai vadinama „Santa Barbara“, „kiulkyne“, kurioje kažkas „prisikiulkino“, net tapo gėda prisipažinti, kad dirbi šioje gimnazijoje.

Pedagogė sakė, jog šis skandalas negrįžtamai sumenkino tiek direktoriaus, tiek pavaduotojos autoritetą, todėl neįsivaizduojanti, kaip šie žmonės galėtų vadovauti gimnazijai.Gelbėti prestižą

Rajono Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Alma Finagėjevienė „Santakos“ gimnazijos direktorių vertina kaip gerą specialistą, ne kartą atstovavusį rajono ugdymo įstaigoms, tačiau mano, kad po tokio skandalo jis turėtų padaryti išvadas.

– Mokykla – tokia institucija, kurioje neturėtų vykti šitokie dalykai. Mokiniai turi būti ugdomi kultūros, gražių santykių pavyzdžiu, mokytojai turėtų laikytis pedagogo etikos. Toks mokytojų elgesys ir jų atviri konfliktai viešoje erdvėje ugdymo įstaigai garbės nedaro. O šiuo atveju, kai direktoriui tenka rinktis, ką išsaugoti – darbą, asmeninius santykius ar mokyklos gerą vardą, prioritetu turėtų būti gimnazijos ir paties vadovo prestižas. Dabar reikia rasti kelią, kaip nuraminti mokyklos bendruomenę ir visuomenę, kad visi galėtų ramiai dirbti, – savo nuomonę išsakė rajono pedagogams vadovaujanti A. Finagėjevienė.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Ilgai lauktas mamografas jau pradėjo dirbti
* Pirmine teisine pagalba naudojasi vis daugiau žmonių
* Būsimose miesto poilsio zonose ketinama palikti sveikus ir gražius medžius
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar pažįstate emigrantų, svarstančių grįžti gyventi į Lietuvą?
Taip, ir ne vieną.
Tokių svarstymų negirdėjau.
Aš svarstau galimybę grįžti.
Pažįstu jau ir grįžusiųjų.Kalbos patarimai

„Karilionas“ ar „kariljonas“?
Nė vienas rašybos variantas nelaikytinas klaida.
„Tarptautinių žodžių žodyne“ šis žodis rašomas be j karilionas (pranc. carillon ): 1. tarpusavyje suderintų įv. dydžio varpų komplektas, turintis automatinį skambinimo mechanizmą; kai kurių karilionų varpai mušami rankomis plaktukais; 2. varpų muzika.
Tačiau Kalbos komisijos posėdyje apsvarsčius nutarta, kad tais atvejais, kai originalo formoje i eina po priebalsės ir tariamas jotas, gali būti rašoma raidė j: kariljonas (kaip šampinjonas, paviljonas ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas