„Santaka“ / Pienininkai rengiasi protesto akcijai / Žemės ūkis

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Žemės ūkis

Dalinkitės:  


VĮ „Pieno tyrimai“ direktorius Saulius Savickis ūkininkus supažindino su bendra šalies bei rajono situacija pieno sektoriuje.

Autoriaus nuotr.


Pienininkai rengiasi protesto akcijai

Andrius GRYGELAITIS


Rajono žemdirbiai buvo susirinkę aptarti nuolat blogėjančios padėties pieno sektoriuje. Nuspręsta prisidėti prie kitą savaitę Vilniuje vyksiančios protesto akcijos, kur šalies ūkininkai išsakys savo mintis dėl žemės ūkio ir kaimo ateities.





Ragina burtis



Protesto akcija Vilniuje rengiama kovo 30 d. Planuojama, kad ji sutrauks apie 3 tūkst. ūkininkų iš visos šalies. Kovoti už savo teises Lietuvos pienininkai nusprendė matydami, jog pieno sektoriaus padėtis kiekvieną dieną vis blogėja. Nėra ir net nematyti jokios nei trumpalaikės, nei ilgalaikės žemės ūkio strategijos. Pieno kainos vis mažėja: smulkesni ūkininkai gauna vos 8–10 centų už litrą pieno, o daugiausia galima gauti 21 centą.

Lietuvos pieno gamintojų asociacijos Vilkaviškio skyriaus pirmininkas Albinas Šneideris ragino rajono ūkininkus burtis ir drauge su kitais šalies žemdirbiais vykti į sostinę kovoti už savo teises.

„Kuo daugiau mūsų susirinks, tuo bus daugiau šansų ką nors pasiekti. Valdžios atstovai reaguoja į mūsų masinius susibūrimus ir ieško sprendimų. Pavyzdžiui, neseniai Jonavoje įvykęs šalies pieno gamintojų suvažiavimas davė savo vaisių: Vyriausybė jau skyrė 18 mln. eurų pieno sektoriui. To pavyko pasiekti tik dėl to, kad į Jonavą suvažiavo daugybė ūkininkų. Jei ten būtų dalyvavusi tik saujelė pienininkų, mes nieko nebūtume pasiekę“, – sakė A. Šneideris.








Akcijos planas



Vilkaviškyje viešėjęs Žemės ūkio rūmų Kooperacijos ir teisės skyriaus vyr. specialistas Eimantas Bičius susirinkusiuosius supažindino su būsimos protesto akcijos niuansais. Jis rajono ūkininkus ragino nebijoti ir prisidėti prie šio planuojamo žemdirbių susibūrimo, nes akcija – teisėta, visi būtini leidimai yra gauti.

Į akciją Vilniuje kiekvieno rajono atstovai raginami narvuose atsivežti bent po vieną karvę. Tiesa, planuojamoje eisenoje šie galvijai dalyvauti negalės. Žemdirbių taip pat prašoma pasiimti savo gaminamos produkcijos – pieno. Jis bus įteiktas Seimo nariams bei Žemės ūkio ministerijos atstovams.

Kovo 30 d. pieno gamintojai rinksis priešais Seimo rūmus, Gedimino prospekte, nuo kur visa kolona pajudės link Žemės ūkio ministerijos. Čia 11 val. planuojama protesto akcija. Ji nesibaigs kalbomis, o tęsis iki balandžio galo, nes žemdirbiai ketina įsikurti palapinėse priešais Žemės ūkio ministerijos langus bent mėnesiui. Vilkaviškio rajono ūkininkai palapinėse parai laiko turėtų apsigyventi balandžio 29 d.

Lietuvos pieno gamintojų asociacijos Vilkaviškio skyriaus pirmininkas Albinas Šneideris ragina rajono ūkininkus nelikti abejingus ir kovo 30 d. vykti į protesto akciją Vilniuje. Yra užsakytas 70 vietų autobusas. Jis kovo 30 d., 6 val., išvyks iš „Lukoil“ degalinės aikštelės, esančios prie Vilkaviškio autobusų stoties. Registruotis tel. 8 650 14 335. Laisvų vietų dar yra!






Situacija rajone



Rajono pieno gamintojų pasitarime dalyvavo ir VĮ „Pieno tyrimai“ direktorius Saulius Savickis, kuris ūkininkus supažindino su bendra šalies bei rajono situacija pieno sektoriuje, aptarė ateities perspektyvas.

Vilkaviškio rajone yra daugiau nei 1, 8 tūkst. karvių augintojų, iš kurių aktyvių pieno gamintojų – šiek tiek daugiau nei 1, 2 tūkst. Tiesa, šie skaičiai pastaraisiais metais stipriai mažėja.

Vidutiniškai viename ūkyje laikoma 4, 7 karvės (šalies vidurkis šiuo atveju – 5, 5). Daugiausiai rajone yra ūkių, kuriuose laikoma nuo 1 iki 5 karvių – tokių yra beveik 900. Nuo 50 iki 100 karvių laikoma 15 ūkių, o daugiau nei 100 šių galvijų turi tik vienas rajono ūkininkas.

Didžiausią dalį (72 proc.) rajono pienininkų sudaro 41–60 metų žemdirbiai. Jaunesnių karves laikančių ūkininkų yra vos 12 proc., o tų, kuriems per 60 metų, – 16 proc. Panašūs rodikliai vyrauja visoje šalyje.

Rajone yra 84 pieno supirkimo punktai. Didžiausi pieno supirkėjai – ŽŪK „Melbras“, ŽŪK „Senoji kryžkelė“ bei UAB „Marijampolės pieno konservai“.








Perspektyvos



VĮ „Pieno tyrimai“ direktorius S. Savickis susirinkime papasakojo ir apie įvairius karvių ligų tyrimus, pristatė jų rezultatus. Jis ragino ūkininkus dalyvauti antibiotikų naudojimo mažinimo projekte.

Buvo apžvelgtos ir artimiausias pieno sektoriaus perspektyvos. Anot S. Savickio, daugybė šalių pastaruoju metu padidino pieno gamybą ir žada ją didinti dar labiau. Ypač šiame kontekste išsiskiria Europos Sąjungos šalys, Kinija, Indija. Tiesa, ateityje didinti pieno gamybą nebus labai lengva, tuo labiau kad prieš galvijininkystę pasisako daugybė gamtosauga besirūpinančių organizacijų. Taip yra dėl to, jog moksliškai įrodyta, kad galvijų skleidžiamos metano dujos labiausiai prisideda prie globalinio atšilimo. Dėl šios priežasties daugelyje pasaulio šalių jau kuriamos reklamos, raginančios atsisakyti vartoti pieną.

S. Savickis prognozavo, jog pasaulyje sparčiai didėjant gyventojų skaičiui jau 2018 m. gali pradėti trūkti pieno produktų. Būtent tada ir turėtų pradėti taisytis situacija pieno sektoriuje.



Publikuota: 2016-03-29 11:20:37

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai