„Santaka“ / Dviem būreliams pasidarė per ankšta

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 15 a namų valdos sklypą su senais pastatais Serdokų kaime. Tel. 8 672 44 775.
Galioja iki: 2019-03-22 10:39:34

Pirktų arba išsinuomotų 2–3 kambarių butą Vilkaviškyje (pirmame ar antrame aukšte). Tel. 8 612 21 966.
Galioja iki: 2019-03-23 15:03:51

Nauja modernia technika remontuoja drenažą, valo senas drenažo sistemas praplovimo būdu, įrengia naują drenažą, valo griovius, kasa tvenkinius, įrengia statybos aikšteles. Tel. 8 686 36 499.
Galioja iki: 2019-03-24 08:57:32

Parduoda dvivagę bulviasodę, vienvagę transporterinę bulviakasę, bulvių kauptuką su virbalinėmis akėčiomis, nebrangiai – miegamojo komplektą (7 dalių), sekciją, 2 senovines lovas, senovinę spintą. Tel. 8 687 46 306.
Galioja iki: 2019-03-25 10:47:40

Parduoda 1 kambario butą Vilniaus g. 8, Vilkaviškyje . Namas renovuotas, kaimynai ramūs ir tvarkingi, maži mokesčiai. Tel. 8 654 25 407.
Galioja iki: 2019-03-28 08:20:53

Parduoda šiaudapjovę („akselinę“) su vien-faziu vokišku varikliu, 4 vasarines padangas 185/70 R14. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-03-28 14:17:35

Parduoda 3 kambarių butą Lauko g., Vilkaviškyje (V a.), garažą prie Vilkaviškio ligoninės. Tel. 8 606 04 963.
Galioja iki: 2019-03-29 16:14:49Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2016-03-23 16:01

Dalinkitės:  


Į užsiėmimą, kurį Neįgaliųjų draugijoje pirmadienį vedė vadovė Marija Tupčiauskienė, pirmasis atvyko Aras Valinskas.

Autorės nuotr.


Dviem būreliams pasidarė per ankšta

Renata VITKAUSKIENĖ

Rajono Neįgaliųjų draugijos būrelio „Kamanės“ ilgametės narės jaučiasi nusivylusios ir įskaudintos. Vienuolika moterų kaltina draugijos pirmininkę Valę Masiliūnienę, panaikinusią šitą būrelį ir nepagrįstai atleidusią iš darbo jo vadovę. Pirmininkė priekaištus atremia, o draugijos nariai užsimena apie tikrąjį konflikto „variklį“ – ambicijas ir principus.Pasigedo aiškumo

„Neįgaliųjų draugijos pirmininkė V. Masiliūnienė šių metų projekte nepratęsė sutarties ir atleido iš darbo „Kamanių“ būrelio vadovę Dalę Baltanavičienę. Taip pat savavališkai be jokio motyvo panaikino ir patį „Kamanių“ būrelį, kuris įstatymiškai buvo įteisintas, – įvykį, dėl kurio raštu kreipėsi į rajoninę ir respublikinę spaudą bei į Savivaldybės merą, įvardijo moterys. – Pirmininkė V. Masiliūnienė ne tik kad nesivadovauja draugijos įstatais, bet ir ignoruoja išrinktą Neįgaliųjų draugijos tarybą, jaučiasi ir laiko save visavalde. Mes, būrelio narės, norime sužinoti, kodėl taip pasielgė pirmininkė, nepateikdama motyvo ir neturėdama tam teisės.“

„Kamanių“ būrelio sutelktos moterys dabar sakosi netekusios ramybės oazės, kurią buvo susikūrusios. „Čia radome ramybę, draugystę, taip reikalingą senatvėje, turint negalią“, – dėstė moterys ir guodėsi, kad visa tai „pirmininkė iš mūsų atėmė“. Akcentuota, jog dalyvaudamas įvairiose parodose būrelis garsino Neįgaliųjų draugiją ne tik rajone, bet ir Lietuvos mastu, „Kamanes“ į savo renginius kvietė socialinį darbą su vaikais dirbančios organizacijos. Be to, pinigai už parduotus rankdarbius esą papildydavo organizacijos kasą.Nesutarimų būta anksčiau

Po daugybės pokalbių su laišką pasirašiusiomis moterimis, su Vilkaviškio rajono neįgaliųjų draugijos tarybos ir eiliniais nariais bei pačia vadove, su Savivaldybės atstovais peršasi išvada, kad šis konfliktas turi juridinę bei žmogiškąją puses ir netrumpą priešistorę, kuri buvo visokia.

Draugijos senbuvės, ilgus metus lankiusios būrelį, džiaugiasi turėjusios ramybės oazę, o „Kamanėms“ nepriklausęs organizacijos narys šiam konfliktui užvirus kalbėjo, jog intrigos, nesutarimai tarp neįgaliųjų organizacijos vadovės V. Masiliūnienės ir minėto būrelio narių vyksta nuo seniai.„Hobis“ – draugijos naujovė

Praeitų metų gale, rengiant dokumentus dėl 2016 metų socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektams finansuoti skirtų lėšų, būsimą savo veiklą planavo ir senbuvės „Kamanės“, ir naujai sumanytas klubas „Hobis“.

„Finansavimą būrelių vadovų darbui apmokėti gavome gerokai mažesnį, nei tikėjomės, – kalbėjo Neįgaliųjų draugijos pirmininkė V. Masiliūnienė. – Dėl to vadovauti „Hobio“ klubui 0,2 etato buvo numatytas įdarbinti neįgalus žmogus, nes draugijos prioritetas – pirmiausia rūpintis būtent neįgaliais asmenimis, jų užimtumu, įdarbinimu. „Hobis“ šiemet veikia ne vietoje „Kamanių“, o šalia jų. Šito seno būrelio niekas nepanaikino, jo narių niekur neišvijo. Žmonėms buvo pasakyta, kad trečiadieniais jie gali rinktis draugijos patalpose ir tęsti savo veiklą. Aišku, „Kamanių“ vadovė, kuri, beje, nėra neįgali, tokiu atveju dirbtų be atlygio, visuomeniniais pagrindais, nes tokios yra finansinės galimybės. Praeitų metų terminuota darbo sutartis su D. Baltanavičiene baigėsi, nes pasibaigė ir projektas, kurio lėšomis jai buvo mokama už darbą ir vykdoma veikla. 2016 metų projekte nauja terminuota sutartis su D. Baltanavičiene nebuvo sudaryta.“

Draugijos naujovei – „Hobio“ klubui – parašyta tokia programa, kurioje, anot jos autorės, esama „šviežių vėjų“, įvairesnių veiklų. Jos apima ne tik rankdarbius, bet ir kitas laisvalaikio praleidimo formas, pavyzdžiui, maisto gaminimą, floristiką.Apsisvaidė kaltinimais

Atrodė, kad gavusios patvirtinimą, jog niekas niekur iš organizacijos jų neveja, su pokyčiais iš pradžių „Kamanės“ lyg ir sutiko, sakė šių metų pradžioje dar eidavusios į užsiėmimus draugijoje. Tačiau vėliau nuotaikos pradėjo keistis. „Kamanių“ būrelio moterys teigė pasijutusios lyg stumiamos „po „Hobio“ vėliava“. Vis dėlto susigyvenusios senbuvės siekė ne tik užsiimti pamėgta veikla, bet ir išsaugoti savo grupelę, senąjį „Kamanių“ pavadinimą. „Hobio“ vardas joms visai nepatiko. Lyg ir atsirado pamąstymų, kad būrelio vadovo darbo užmokesčiui už penktadalį etato duotos lėšos (apie 60 eurų) būtų pusiau padalytos „Hobio“ ir „Kamanių“ vadovėms, o šios su savo žmonėmis dirbtų ir skyriumi, ir bendras veiklas rengtų.

„Bet ar čia yra ką dalytis pusiau?! Ar čia tokie pinigai?! Man šioje situacijoje trūksta kažkokios vienos logiškos grandies, kad iki galo suprasčiau konflikto esmę“, – kalbėjo į būrelio vadoves kviesta, tačiau dėl savo ramios galvos pasiūlymo atsisakiusi draugijos narė.

Vis dėlto pagrindine įsiplieskusios nesantaikos priežastimi savąja nuomone pasidaliję draugijos nariai įvardijo ne tas kelias dešimtis eurų, bet ambicijas ir principus.

Pati V. Masiliūnienė teigė, jog „Kamanės“ jai buvo ir yra reikalingos, tačiau įvairioms institucijoms parašytus laiškus vadovė traktuoja kaip jos žlugdymą, o surašyti kaltinimai žeidžia pirmininkės garbę ir orumą.

„Kamanių“ būrelio branduolys savo mėgstama veikla – rankdarbiais šiuo metu užsiima jau nebe draugijoje, o vienoje senjorų organizacijoje.

Konfliktuojančios pusės viena kitos atžvilgiu išsakė visokių priekaištų: dėl gebėjimų trūkumo, dėl nuopelnų, rezultatų savinimosi, dėl viešo pripažinimo bei garbės troškimo, dėl nenoro diskutuoti ir dar sykį pasiaiškinti situaciją, dėl darbo drausmės nepaisymo, dėl draugijos įstatų nesilaikymo ir kt.Įstatus paskaityti visiems

Reaguodama į „Kamanių“ būrelio skundą Savivaldybės administracija savo atsakyme nurodė, kad Neįgaliųjų draugija, įgyvendindama 2016 m. Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektą, organizuoja užimtumą amatų būreliuose ir klubuose. Vienas iš jų – klubas „Hobis“, kur užsiėmimai vyksta 2 kartus per savaitę po 4 valandas. „Kamanėms“ buvo atsakyta, kad „nevyriausybinės organizacijos veiklos organizaciniai klausimai sprendžiami jos įstatuose nustatyta tvarka“. Toks pasiūlymas moterų nė kiek nenudžiugino, nes savo laiške draugijos įstatų ignoravimą jos kaip tik ir akcentavo.

Deja, V. Masiliūnienė nesutiko žurnalistams pateikti draugijos įstatų, tad likome be galimybės pasigilinti, kiek skrupulingai jais vadovautasi kilus nesutarimams dėl dviejų būrelių.

Iš šalies žiūrint į šitą tebesisukantį nesantaikos ratą vis dėlto peršasi išvada, kad geriausia šį konfliktą spręsti ten, kur jis ir subrendo, – draugijos viduje, visiems suinteresuotiems nariams susėdus prie vieno stalo ir ant jo pasiklojus būtent Neįgaliųjų draugijos veiklos įstatus.

Labai racionaliai į situaciją pažiūrėjo draugijos narė Snieguolė: „Kažkas čia vis vien turi „nuleisti garą“, kažkiek taikytis, nes aš tau žodį, tu man žodį – ir susiklosto tokia situacija.“


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Rajono žmonės pasirinko valdžios stabilumą
* Už sudarkytą daugiabučio sieną turės sumokėti Savivaldybė
* Iš „Maisto banko“ reklamos šypsosi vilkaviškietis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate Savivaldybės tarybos ir mero rinkimų agitacijos kampanijas?
Buvo įdomiau negu 2015 m.
Vyko korektiška kova.
Perspausta su kritika, kaltinimais.
Rinkimais nesidomėjau.Kalbos patarimai

Klausytis ką ar ko?
Su veiksmažodžiu klausyti(s) galininkas nevartotinas objektui reikšti. Vartotinas kilmininkas klausyti(s) ko, pvz.: Netrukdyk, klausau(si) laidą (taisoma laidos ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas