„Santaka“ / Velykinių kiaušinių marginimo būdai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 

Dalinkitės:  



Velykinių kiaušinių marginimo būdai


Artėjant Velykoms pradedama sukti galvas, kaip originaliai ir išradingai reikės šiais metais marginti kiaušinius. Turbūt visi žinome standartais jau tapusius marginimo būdus, tokius kaip dažymas svogūnų lukštais, dekoravimas vašku ar džiovintomis žolelėmis, skutinėjimas. Šįkart norime jums pristatyti keturis šiuolaikiškus kiaušinių marginimo būdus.



Šilkinio kaklaraiščio atspaudas

Šilkas yra natūralus pluoštas, laikomas tauriausia tekstilės žaliava, pasižymintis lengvumu ir minkštumu, tačiau kaip jis susijęs su velykiniais margučiais? Vienas kiaušinių marginimo būdų – naudojant šilkinius kaklaraiščius, kurių galite paieškoti dėvėtų drabužių parduotuvėse. Dekoruoti kiaušinius šiuo būdu ypač lengva. Jums reikės: šilkinių kaklaraiščių su raštais, žalių kiaušinių baltais lukštais, siūlo bei puodo. Dažymo procesas: išardžius kaklaraištį į vientisą medžiagos gabalą, jis sukarpomas į nedideles skiauteles, taip , kad audinys apgaubtų visą kiaušinį. Suvyniojus kiaušinį į medžiagą, apsukame jį siūlu, kad skiautė būtų standžiai prigludusi. Galiausiai visi paruošti kiaušiniai keliauja į puodą ir verdami apie 30 min. Palikite atvėsti kiaušinius. Atvėsusius kiaušinius išvyniokite ir pamatysite šilkinio kaklaraiščio rašto atspaudą ant margučio.





Dekoravimas kreidelėmis – auginantiems vaikus

Šis būdas ypač patrauklus, jei namuose turite mažylių, ir norite juos įtraukti į pasiruošimo Velykoms procesą. Tereikia kietai išvirti kiaušinius baltais lukštais, dar karštus išėmus iš puodo sudėti į kiaušinių laikiklius. Marginimui naudoti pasirinktos spalvos piešimo kreideles. Dažymo procesas: pasirinkus norimą kreidelę priglauskite prie ką tik iš puodo išimto balto kiaušinio ir sukamais judesiai pradėkite jį marginti. Koks bus margutis? Tai priklauso tik nuo jūsų pasirinktų kreidelių spalvų ir piešiamų ornamentų.



Moteriškas margučių dekoravimo būdas

Mielosios šis būdas skirtas kaip tik jums, nes vyrai tiesiog neturėtų reikalingų priemonių. Atlikusios nagų lakų reviziją, neskubėkite išmesti tų buteliukų, kuriuose likę mažai lako – pasilikite juos margučių dažymui. Tikime, kad šis būdas jums patiks. Margučių dažymui reikės: baltų, kietai virtų kiaušinių, plastikinio indelio, vandens, pasirinktų spalvų nagų lako, medinio pagaliuko bei lateksinių pirštinių, kad nenusidažytumėte pirštų. Pirmiausia į pasirinktą plastikinį indelį įpilkite, kambario temperatūros vandens. Į vandenį įlašinkite norimų spalvų nagų lako ir su mediniu pagaliuku atsargiai perbraukite paviršių, kad susilietų nagų lako spalvos. Tik nesukite ratu, nes susigadins. Užsimovusios pirštines į paruoštą ornamentą pamerkite kiaušinį, tada ištraukusios padėkite išdžiūti. Kai lakas nudžius, galite taip nudažyti ir kitą margučio pusę. Galite naudoti ir kitas nagų lako spalvas, taip jūsų margutis taps dar įspūdingesnis.





Natūralūs kiaušinių marginimo būdai

Šie būdai atkeliavę dar iš mūsų senelių laikų, kai jie kiaušinius dažydavo natūraliomis priemonėmis. Pats populiariausias ir paprasčiausias būdas – dažymas svogūnų lukštų nuoviru. Tačiau norime jums pasiūlyti ir naujų, galbūt dar nematytų, dažymo būdų su kitomis natūraliomis priemonėmis. Šis dažymo būdas yra skirtas pripažįstantiems natūralumą, tačiau spalvos bus ne tokios ryškios, kaip dažant cheminiais dažais. Margučių dažymui reikės: kiaušinių baltais lukštais ir norimos spalvos nuovirų, pavyzdžiui, morkų arba burokėlių. Dažymo procesas: į pasiruoštas nuoviras dėkite kiaušinius, užvirkite, po 5 min. nukelkite nuo viryklės ir palikite atvėsti. Tada 5–12 valandų laikykite kiaušinius nuovire šaltai, kad kiaušinio lukštas įsigertų natūralių dažų. Nuovirams ruošti patariama naudoti natūraliai dažančias priemones: morkas, burokėlius, raudonąjį kopūstą, špinatus, ciberžolės arba čili pipirų miltelius, mėlynes, kavą, arbatą, netgi raudonąjį vyną.



Karolina Datkūnienė





Galerija: Kiaušinių marginimas




Publikuota: 2016-03-22 09:19:50

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Teikdami GPM deklaraciją paremiate tą patį ar vis kitą paramos gavėją?
Kasmet remiu tą patį.
Paremiu vis kitą.
Elgiuosi įvairiai.
Paramos neskiriu niekam.
Pajamų nedeklaruoju.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai