„Santaka“ / Specialūs įrenginiai leis pajusti saugos diržų svarbą

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2006-08-02 16:56

Dalinkitės:  


VĮ „Automagistralė“ saugos diržų efektyvumą demonstruojančius įrenginius atveš ir į Vilkaviškį.

Specialūs įrenginiai leis pajusti saugos diržų svarbą

Eglė MIČIULIENĖ


Šią vasarą visų Lietuvos rajonų gyventojai turi galimybę patys patirti, kaip svarbu prisisegti saugos diržus važiuojant automobiliu. Nuo gegužės 29 iki rugsėjo 8 d. VĮ „Automagistralė“ skirtingose šalies vietose nemokamai demonstruoja saugos diržų efektyvumo ir automobilio apsivertimo imitavimo įrenginius.

Vilkaviškyje išbandyti įspūdingus įrenginius galėsite rugpjūčio 8 dieną. Jie bus atgabenti į aikštelę prie „Emsi“ degalinės ir veiks nuo 10 iki 19 valandos.



Avarijos įspūdis

Valstybės įmonė „Automagistralė“ po Lietuvą vežioja du Čekijoje pagamintus avarinių situacijų demonstratorius.

Vienu iš jų du keleiviai, vienas paskui kitą sėdintys automobilio sėdynėse ir prisisegę saugos diržais, slysta žemyn tris su puse metro ilgio nuožulnia plokštuma ir apačioje trenkiasi į kliūtį. Judėjimo greitis pasiekia vos 15 km/h, bet smūgis būna toks stiprus, kad bandytojai be saugos diržų būtų išmesti ant žemės.

Antras „atrakcionas“ leidžia pajusti besiverčiančios mašinos keleivio įspūdį. Saugos diržais prisegti savanoriai sėda į specialiai įtvirtintą „Škoda Fabia“. Ji sukiojama išilgine ašimi į abi puses ir gali būti sustabdyta bet kokioje padėtyje. „Keleiviai“ gali įsivaizduoti, kaip jie vartytųsi salone avarijos atveju, jei būtų be saugos diržų.




Vietoj baudos – bandymas

Efektingus įrenginius išbandė tūkstančiai žmonių. Saugos diržų demonstravimo akcija jau vyko Utenos, Panevėžio, Šiaulių, Telšių, Klaipėdos, Tauragės bei Kauno apskrityse.

Savo eilės laukia Marijampolės, Alytaus ir Kauno gyventojai.

Į demonstravimui skirtus automobilius sėdo ne vien savanoriai.

Kai kuriuose Aukštaitijos miestuose policija stabdė be saugos diržų važiavusius vairuotojus ir siūlė jiems susimokėti baudą arba išbandyti diržo efektyvumą automobilyje-simuliatoriuje. Buvo ir tokių, kurie verčiau rinkosi baudą, tačiau tie, kurie net ir nenoromis lipo į įrenginį, liko patenkinti gera patirtimi.

Išlipę iš demonstracinio automobilio žmonės teigė, kad nuo šiol užsisegs diržus net ir važiuodami per miestą.

Tačiau statistika liudija, kad ilgesnėse kelionėse saugos diržus prisisega apie 85 proc. vairuotojų, miestuose ir gyvenvietėse – mažiau nei 60 proc. Ne paslaptis, kad didžioji dauguma vairuotojų ir keleivių griebia segtis diržą tik pamatę kelių policininką.



Pavojus iš automobilio galo

Įvairių tyrimų duomenimis, prisegti saugos diržai nuo žūties išgelbsti nuo 30 iki 60 proc. žmonių. Net patys automobilių gamintojai pripažįsta, jog nei oro pagalvės, nei kita apsauga automobilyje kol kas efektyvumu neprilygsta saugos diržams.


Atlikti eksperimentai ir avarijų praktika rodo, jog važiuojant vos 50 km/h greičiu neprisisegus saugos diržų ir susidūrus su standžia kliūtimi (pvz., betonine siena) automobilyje sėdinčius žmones veikia tokia jėga, dėl kurios sunkūs ar net mirtini sužalojimai praktiškai neišvengiami.

Jei mašinoje esantys žmonės ir daiktai nėra pritvirtinti, tai įvykus susidūrimui viskas, kas yra salone, toliau juda į priekį tokiu pat greičiu, kaip ir važiuojantis automobilis.

Lietuvoje ant galinių sėdynių sėdintys keleiviai saugos diržų praktiškai niekuomet nesisega, nors eismo įvykių metu jiems gresia ne mažesni sužalojimai. Kita vertus, gale sėdintys ir saugos diržais neprisisegę keleiviai susidūrimo su nejudančia kliūtimi metu gali mirtinai traumuoti sėdinčius priekyje.

Statistiniai duomenys rodo, kad net dėl vaikų, nepritvirtintų galinėje sėdynėje, smūgių avarijos metu žuvo ir kiti žmonės, sėdėję priekyje.

Teigiama, jog frontalaus smūgio metu, pavyzdžiui, judant automobiliui 50 km/h greičiu, kūno judesio energija yra tokia didelė, kad vaikas, sveriantis 20 kg, spaudžia priekinę sėdynę ir tą, kas sėdi joje, jėga, proporcinga beveik dviem tonoms.



Publikuota: 2006-08-02 16:56:00

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai