„Santaka“ / Pataisos namai miestui teikia ir privalumų

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Pirktų arba išsinuomotų 2–3 kambarių butą Vilkaviškyje (pirmame ar antrame aukšte). Tel. 8 612 21 966.
Galioja iki: 2019-03-23 15:03:51

Nauja modernia technika remontuoja drenažą, valo senas drenažo sistemas praplovimo būdu, įrengia naują drenažą, valo griovius, kasa tvenkinius, įrengia statybos aikšteles. Tel. 8 686 36 499.
Galioja iki: 2019-03-24 08:57:32

Parduoda dvivagę bulviasodę, vienvagę transporterinę bulviakasę, bulvių kauptuką su virbalinėmis akėčiomis, nebrangiai – miegamojo komplektą (7 dalių), sekciją, 2 senovines lovas, senovinę spintą. Tel. 8 687 46 306.
Galioja iki: 2019-03-25 10:47:40

Parduoda 1 kambario butą Vilniaus g. 8, Vilkaviškyje . Namas renovuotas, kaimynai ramūs ir tvarkingi, maži mokesčiai. Tel. 8 654 25 407.
Galioja iki: 2019-03-28 08:20:53

Parduoda šiaudapjovę („akselinę“) su vien-faziu vokišku varikliu, 4 vasarines padangas 185/70 R14. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-03-28 14:17:35

Parduoda 3 kambarių butą Lauko g., Vilkaviškyje (V a.), garažą prie Vilkaviškio ligoninės. Tel. 8 606 04 963.
Galioja iki: 2019-03-29 16:14:49

Dovanoja sofą. Tel. 8 680 79 928.
Galioja iki: 2019-03-31 10:58:01

Parduoda nedidelį namą Virbalyje (reikalingas remontas), 900 l talpos aliumininę talpyklą su čiaupu. Tel. 8 682 56 943.
Galioja iki: 2019-04-01 11:06:38Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2016-03-10 16:43

Dalinkitės:  


Darbe pasižymėję Kybartų pataisos namų pareigūnai buvo apdovanoti padėkos raštais, kuriuos įteikė teisingumo ministras Juozas Bernatonis bei Kalėjimų departamento vadovė Živilė Mikėnaitė.

Tado DOBILIAUSKO nuotr.


Pataisos namai miestui teikia ir privalumų

Eglė KVIESULAITIENĖ

Kartą per metus Kybartų pataisos namai į svečius sukviečia įstaigų, su kuriomis bendradarbiauja, atstovus, rajono vadovus, kolegas iš kitų teisėsaugos institucijų ir dalijasi mintimis apie nuveiktus darbus. Šįkart pasidomėti pavaldinių darbu atvyko ir teisingumo ministras Juozas Bernatonis bei Kalėjimų departamento vadovė Živilė Mikėnaitė.Kitos taisyklės

Ko gero, sunkiai įsivaizduojame, ką galėtume veikti kiaurą parą, jei neturėtume darbo, būtume atskirti nuo šeimos ir visuomenės. Tačiau į šį klausimą lengvai atsakytų tie, kuriems už storų pataisos namų sienų tenka praleisti metų metus. Įkalinimo įstaigoje, kaip ir laisvėje, verda gyvenimas, tik jame vadovaujamasi kitokiomis taisyklėmis.

Jau dešimtmetį Kybartuose veikiančioje griežto režimo įstaigoje šiuo metu bausmę atlieka 380 nuteistųjų, jų skaičius per trejus metus sumažėjo 6,3 proc. Kalinių mažėjimo tendencija gali pasigirti visos šalies įkalinimo įstaigos. Bet tai nutiko ne dėl mažėjančio nusikalstamumo, o dėl pasikeitusios bausmių taikymo politikos mūsų šalyje. Anot teisingumo ministro J. Bernatonio, Europoje garsėjome kalinių skaičiumi ir pagal šį rodiklį stojome į vieną gretą su totalitarinėmis valstybėmis. Nauja tvarka per keletą metų kalinių skaičius šalyje sumažino nuo 10 iki 7 tūkstančių.Noriai mokosi

Kybartų pataisos namų gyventojai nuolat keičiasi: per metus iš įstaigos išvyko 1081 nuteistasis, atvyko 1048 nuteistieji. 60 asmenų buvo paleista bausmę atlikti lygtinai. Nuteistuosius pamainomis prižiūri 147 pareigūnai, dar beveik trys dešimtys darbuotojų įstaigoje atlieka kitas funkcijas.

Svečius su pataisos namų darbu supažindinęs įstaigos direktorius Virginijus Adomaitis pasidžiaugė, kad darbuotojų trūkumu skųstis negali, užimti beveik visi esami etatai. Darbuotojai nuolat kelia kvalifikaciją, 40 proc. turi aukštąjį išsilavinimą, 7 dar mokosi universitete.

Mokytis galimybė suteikta ne tik darbuotojams, bet ir nuteistiesiems. Jie tai daro gan noriai. Iš 169 vidurinio išsilavinimo neturėjusių nuteistųjų pernai norą mokytis pareiškė 138. 14 iš jų sėkmingai baigė mokyklą ir gavo vidurinio mokslo atestatą, 16 įgijo pagrindinį išsilavinimą, 76 – staliaus, suvirintojo bei statybininko-apdailininko specialybes. Išsilavinimas ir įgytos specialybės padės nuteistiesiems integruotis į visuomenę, kai atlikę bausmę jie išeis į laisvę.Kuria meną

Kad už grotų atsiduria daug menininko gyslelę turinčių asmenų, liudija visoje šalyje rengiamos nuteistųjų darbų parodos. Kybartuose kalintys nuteistieji visuomet garsėja savo drožiniais bei iš smulkiausių detalių sukurtais didžiuliais burlaiviais, kuriuos pataisos namų administracija paprastai dovanoja garbiems įstaigos svečiams. Be jau įprastų parodų, pernai nuteistieji dalyvavo satyrinių, humoristinių piešinių bei karikatūrų parodoje „Stop! Humoras eina“, skirtoje Lietuvos teisei ir teisingumui. Du nuteistieji už savo darbus gavo teisingumo ministro padėkas.

Kaliniai noriai dalyvauja ir sportinėse varžybose, per Velykas išmonę rodo margindami kiaušinius, o prieš Kalėdas pareiškė norą suorganizuoti gražiausiai papuoštos kameros konkursą.Talkina miestui

Pataisos namų darbuotojai prisipažino nesitikėję, jog kaliniai taip noriai dalyvaus naujame socialiniame projekte „Žalioji oazė“. Pataisos namų teritorijoje jiems buvo suteikta galimybė patiems susikasti lysves, užsidengti šiltnamius ir užsiauginti daržovių. Iš pradžių daugelis manė, kad socialiniame projekte nepanorę dalyvauti kaliniai tyčia suniokos daržą ar išvogs daržoves, tačiau to neįvyko.

Nors sudominti darbu pavyksta tikrai ne visus nuteistuosius, mat kai kurių kastų atstovams dirbti netgi „negarbinga“, dalis kalinių uoliai dirba ne tik pataisos namų teritorijoje. Kybartų seniūnas Romas Šunokas noriai priima talkininkus iš pataisos namų ir dažnai jais džiaugiasi daug labiau nei už pašalpas atidirbančiais „viešininkais“. Nuteistieji rudenį padeda grėbti lapus, tvarkyti kapines, prižiūrėti gėlynus, o pavasarį savo gamintus inkilus iškabina miesto medžiuose.Įpročių nekeičia

Kad ir kiek gražių darbų, kuriuos nuteistieji atlieka skatinami įstaigos darbuotojų, būtų galima vardyti, vis dėlto ne paslaptis, kad net ir atlikdami bausmę jie linkę nusikalsti. Tiesa, daugelis nusikaltimų ar įstaigos tvarkos pažeidimų padaroma dėl to, jog kaliniai nori turėti laisvėje įprastų privilegijų. Vien mobiliųjų telefonų ir interneto modemų pernai per kratas paimta 1410. Tai kone dvigubai daugiau nei prieš dvejus metus. Dar 1366 telefonai nuteistųjų nepasiekė, kai juos bandyta perduoti permetant per įstaigos tvorą.

Pas nuteistuosius rasta 1883,7 litrų alkoholio ir alkoholio raugo, 93,4 g narkotinių medžiagų. Aptinkant narkotikus pareigūnams talkina specialiai apmokytas tarnybinis šuo Saira. Jis į pagalbą pasitelktas 48 kartus. Apsaugai skirtas šuo Bastis tvarką padėjo įvesti 13 kartų. Per metus užfiksuoti keturi pasipriešinimo atvejai pareigūnams, 17 nusikalstamų veikų.Baimintis neverta

Pataisos namų praėjusių metų darbo ataskaitą išklausę susirinkimo svečiai taip pat turėjo ką pridurti. Teisingumo ministras ir Kalėjimų departamento vadovė supažindino su sistemos naujovėmis, pasidžiaugė gerėjančiomis pareigūnų darbo sąlygomis, didėjančiais atlyginimais ir apgailestavo, kad Lietuvoje sunkiai pavyksta įgyvendinti puikius, kitose šalyse populiarius ir akivaizdžios naudos duodančius projektus. Pavyzdžiui, Teisingumo ministerija ir Kalėjimų departamentas nuolat sulaukia gyventojų pasipriešinimo, kai kuriame nors mieste mėginama steigti pusiaukelės namus. Tai įstaigos, kuriose bausmę atlikti baigiantys nuteistieji galėtų prisitaikyti prie būsimo gyvenimo laisvėje. Anot Ž. Mikėnaitės, žmonės be reikalo baiminasi to, ko visai nežino.

Departamento direktorei pritarė ir Kybartų seniūnas R. Šunokas, prisiminęs, kaip kybartiečiai priešinosi tam, kad jų mieste atsirastų griežto režimo laisvės atėmimo įstaiga. Tuomet žmonės dalijosi nuogąstavimais, kaip po Kybartus slankios pasprukę galvažudžiai bei prievartautojai ir kokią grėsmę jie kels miestelio gyventojams.

Tačiau nieko panašaus neįvyko ir jokių grėsmių nekokią reputaciją visuomenėje turinti įstaiga nesukėlė. Jos įsteigimą Kybartų seniūnas galėtų įvertinti tik teigiamai, nes atsirado naujų darbo vietų, nemokamai dirbančių talkininkų, o dar šiemet žadama išasfaltuoti į pataisos namus vedančią labai duobėtą J. Biliūno gatvę. Tad miestelio, o ypač šios gatvės gyventojai įsitikins dar vienu pataisos namų kaimynystės privalumu.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Trąšų gamybą verslininkas kilstelėjo į aukštesnį lygį
* Konteinerius vežėjai privalo pastatyti į vietą
* Šeimos gydytojų komandas papildys ne visi
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Koks Jūsų darbo krūvis?
Turiu vieną etatą.
Etatas ir viršvalandžiai.
Dirbu keliuose darbuose.
Neskaičiuoju, nes dirbu sau.
Aš nedirbu.Kalbos patarimai

Klausytis ką ar ko?
Su veiksmažodžiu klausyti(s) galininkas nevartotinas objektui reikšti. Vartotinas kilmininkas klausyti(s) ko, pvz.: Netrukdyk, klausau(si) laidą (taisoma laidos ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas