„Santaka“ / Vienkiemio gyventojų ramybę drumsčia medžiotojai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda tvarkingą, prižiūrėtą namą Virbalyje (70 m², mūrinis ūkinis pastatas, visi inžineriniai tinklai, šildymas kietuoju kuru, 7 a sklypas, sutvarkyta aplinka, šalia mokykla ir vaikų darželis, 10 000 Eur). Tel.: 8 616 72 266, 8 656 58 234.
Galioja iki: 2019-09-23 09:03:05

Parduoda 2 kambarių butą su daliniais patogumais Virbalyje (atskiras įėjimas, yra ūkiniai pastatai, vandens, kanalizacija, rūsys, žemės, šalia parduotuvė, ambulatorija, autobusų stotelė, 3000 Eur). Tel. 8 650 59 709.
Galioja iki: 2019-09-26 13:25:28

Parduoda lengvojo automobilio priekabą (1995 m., 1,6 x 1,6 m, draudimas ir TA dvejiems metams, LED žibintai, padangos M+S, 80 proc. likutis, 369 Eur), plastikinių langų varčias su stiklo paketais (įvairių dydžių, 22 Eur už vnt.). Tel. 8 686 41 679.
Galioja iki: 2019-09-26 16:23:58

Parduoda naują čiužinį (2 m ilgio, 80 cm pločio, 30 cm aukščio). Tel. 8 653 40 386.
Galioja iki: 2019-09-27 13:04:19

Parduoda 3,8 a sodo sklypą Vilkaviškio miesto ribose. Tel. 8 671 02 459.
Galioja iki: 2019-09-28 11:22:43

Parduoda tvarkingą 1 kambario butą Vilkaviškyje (sava pakura, yra visi inžineriniai tinklai, žemės), 15,36 a namų valdos sklypą Nendrių g., Vilkaviškyje, sekciją, prieškambario baldų komplektą, senovinę siuvimo mašiną „Singer“, akordeoną WELTMEISTER (120 bosų). Tel. 8 656 04 768.
Galioja iki: 2019-09-30 10:54:59Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2006-07-31 18:23

Dalinkitės:  


Skaidrutė ir Algimantas Slibinskai savo sodyboje nenori būti trikdomi medžiotojų vizitų.

Autorės nuotr.


Vienkiemio gyventojų ramybę drumsčia medžiotojai

Birutė PAVLOVIENĖ

Tiems, kurie nori ramybės, neretai patariama apsigyventi vienkiemyje. Talkiškių kaime (Pilviškių seniūnija), nuošalioje sodyboje, įsikūrę Algimantas ir Skaidrutė Slibinskai apie ramybę, deja, gali tik pasvajoti.Senas konfliktas

Prieš šešerius metus pirkdami šiame kaime seną sodybą, Slibinskai iš tikrųjų turėjo tikslą pabėgti nuo gyvenvietėms ir miestams būdingo „alaso“. Įsikurti atskirai traukė ir geresnės ūkininkavimo sąlygos, arčiau namų esantys dirbamos žemės laukai, kurių šiuo metu Slibinskai turi 60 hektarų. Viliojo tai, jog perkami pastatai stovėjo ne ant rėželio, o ant keturių hektarų ploto. „Tokias mūsų sodybvietės ribas dabar ženklina į žemę įkasti keturi mediniai stulpeliai. Viskas įteisinta tvarkingai“, – pasakojo Skaidrutė.

Prieškariu čia gyvenęs sodybos šeimininkas V.Gavėnas buvo naujovių šalininkas. Jis buvo pasistatęs vyno daryklą (jos pastatas stovi iki šiol), mėgo sodinti retus medžius, kurių parveždavo Varšuvos botanikos sode dirbęs dėdė.

Prie šio ūkininko sodybos nusidriekė ne tik alėjos, bet ir apie 3 hektarus užimantis parkas. Skaidrutė girdėjusi, kad tada jis buvo gražiai prižiūrimas. Tačiau kolūkių laikais parkas sutankėjo, prižėlė ir tapo mišku. Sodyba, keičiantis jos gyventojams, taip pat buvo virtusi brūzgynais.

Slibinskams pirmiausia teko pasirūpinti elementaria tvarka. Šeimininkai mano, jog ateityje čia būtų galima užsiimti kaimo turizmu. Aišku, reikėtų daug paplušėti. O kol kas, būdami sodybos savininkais, ūkininkai nesijaučia, kad joje yra vieninteliai šeimininkai. Nuo 1999–2000 metų žiemos nuotaiką jiems gadina medžiotojai.

Kai jau buvo sutarę pirkti šią didžiulę sodybą ir keturis hektarus prie jos esančios žemės, iš jų – 3 ha užimantį buvusį parką, vadinamą Gavėno beržynu, ankstesnė savininkė jame leido malkauti. Tai darant prisistatė vyriškis, kuris pareiškė: „Čia nieko negalima judinti, pjaustinėti, nes mes čia medžiosime.“ Tokia buvo konflikto su „Paežerių“ medžiotojų klubu pradžia.Seklių akiratyje

Atsikraustę gyventi naujakuriai įvairiose vietose dirbo 100 hektarų žemės. Sodino bulves, ėmė auginti braškes ir t.t. Kad neįjunktų neprašyti svečiai, tokius laukus reikia saugoti, apvažiuoti ir naktį. Be to, tenka anksti keltis rytais, kad nepavėluotų į turgų. Į Kauną su savo užauginta produkcija išvykdavo dar neprašvitus. „Mes kai kuriems žmonėms turbūt atrodėme labai įtartini. Apsigyvenome nuošaliai, važinėjame su „džipu“. Vadinasi, galime būti brakonieriai“, – kalbėjo ūkininkė. Ji sakė, kad netruko pajusti, jog yra sekami. Sutemus kažkas vis atvažiuodavo prie namų, apsisukdavo ir, jei troboje neužsidegdavo šviesa, lūkuriuodavo už kampo.

Vėliau sužinojo, kad buvo įtariami didelio masto brakonieriavimu ir dėl to stebimi.Su šautuvu – iki durų

Netoli Slibinskų vienkiemio yra pelkė, miškelis, vadinamas Pušine, ir kiti „Paežerių“ klubo medžioklės plotai. Algimantas ir Skaidrutė kalbėjo, kad medžiotojai atvažiuoja keliuku iki sodybos ir palieka čia automobilius. Sugrįžę sėda švęsti. „Ne vieną kartą po to esame rinkę butelius“, – teigė ūkininkai.

Skaidrutė bandė aiškintis, kaip galima lyg niekur nieko apstatyti sodybą automobiliais. „Gal derėtų bent pasiklausti šeimininkų? Medžiotojai iš manęs tik pasišaipė“, – sakė moteris.

Sodybos gyventojai pasakojo, kad medžioti atvažiavę vyrai kitąkart traukia tiesiai per daržus. Būna nejauku, kai vakare ravint svogūnų lysvę už kelių žingsnių išnyra žmogus su šautuvu. Atvažiuoja ir naktimis. „Tada, jausdami netoliese svetimus žmones, skalija mūsų šunys. Kai sakome, jog naktį norime pailsėti, o ne klausytis šunų kiauksėjimo, iš medžiotojų išgirstame, kad šunų toks darbas – loti“, – apie kasdienybę be ramybės pasakojo talkiškiečiai.

Vyras ir žmona į „Santakos“ redakciją atvyko po to, kai liepos viduryje trūko kantrybė.

Tą vakarą jau buvo po 22 valandos. „Pavakarieniavę žiūrėjome televizorių. Man prireikė nueiti į tualetą. Eidama per kiemą pamačiau, jog ant keliuko stovi žmogus ir žiūri mano pusėn. Pasijutau nesmagiai, bet pagalvojau – tegul žiūri. Tik jau ne juokais išsigandau, kai išėjusi iš būdelės atsigręžiau pro petį ir už kokių dešimties metrų išvydau stovintį su šautuvu kitą vyriškį“, – pasakojo moteris.

Ji teigė, kad antrasis, turėjęs ir lazdą, atlėkė iki durų klausinėdamas, kas šaudo. Atseit, girdėjo šūvius. Ėmė gąsdinti, kad atvažiuos su šunimi, iškrės visus namus.

„Tegul vienąkart taip ir padaro, o ne sliūkinėja aplink namo kampus. Mums jau nusibodo šešerius metus nesibaigiantys įtarinėjimai“, – kalbėjo sodybos gyventojai, pabrėždami, kad jie, kaip ir visi savininkai, savo valdose nori ramybės.Kreipėsi tik vienas

„Ten, toliau, kur pelkė, – Pušinės miškelis, kiti „Paežerių“ klubo plotai, medžiotojai lai vaikšto, o savo sodyboje ir prie jos esančioje nuosavoje žemėje žmonių su šautuvais mes nenorime matyti. Negi neturime tokios teisės?“ – svarstė talkiškiečiai.

Medžiotojų ir žvejų draugijos rajono skyriaus medžioklės žinovė Dalė Venskūnienė sakė, jog medžioti neleidžiama per du šimtus metrų nuo sodybos pastatų. Dėl kitokių draudimų ūkininkai prieš pusantrų metų galėjo kreiptis į Savivaldybės medžioklės plotų skirstymo komisiją.

Mūsų rajone šiai komisijai vadovauja Žemės ūkio skyriaus vedėjas Algirdas Pilipavičius. Jis dabar atostogauja, bet ir neturėdamas po ranka dokumentų teigė, jog nesunkiai atsakys, kad minimi Talkiškių kaimo gyventojai į komisiją nesikreipė.

Prašymą išbraukti nuosavą žemę iš medžioklės plotų pateikė tik vienas ūkininkas (iš Šeimenos seniūnijos). Su tokiais prašymais galima kreiptis bet kada, senaties terminas čia netaikomas.

Kalbėjomės ir su „Paežerių“ medžiotojų klubo pirmininku Jonu Kasiliausku. Jis sakė, kad vyrai iš tiesų atvažiuoja iki sodybos ir toliau eina pėsčiomis.

Pirmininkas teigė neįsivaizduojantis, kaip kitaip būtų galima patekti į medžioklės plotus. J.Kasiliauskas prisiminė ankstesnių metų konfliktą, įtarimus, kilusius dėl brakonieriavimo.

Apie šiemetinius medžiotojų „pasivaikščiojimus“ su šautuvais po ūkininkų kiemą iki trobos durų sakė nieko negirdėjęs ir nieko negalįs komentuoti, kol neišsiaiškins, nepasikalbės su klubo nariais.
Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Teismo nubaustos valdininkės kaltos nesijaučia
* Šeimos kortelės lengvatų žmonės nori arčiau namų
* Uogų ir daržovių augintojai galvoja apie ūkio plėtrą
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar šį rudenį buvote grybauti?
Taip, ir ne kartą.
Sykį jau grybavau.
Dar tik planuoju.
Nebuvau ir nesiruošiu.Kalbos patarimai

Ar taisyklingas pasakymas „reikalingas pagalbos“?
Taip, taisyklingas, būdvardis „reikalingas“ valdo objekto kilmininką. Pvz.: Senas neįgalus žmogus reikalingas pagalbos.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas