„Santaka“ / Posėdyje daugiausia diskusijų kilo dėl žemės sklypo

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda svarstykles, pasveriančias iki 200 k. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2020-04-08 15:06:20

Perka 1–1,5 kambario butą Vilkaviškyje (siūlyti tik I a.). Tel. 8 620 42 988.
Galioja iki: 2020-04-08 15:08:58

Parduoda labai geros būklės javų kombainą LAVERDA 3400 (3,6 m pjaunamoji, variklio galingumas 115 AJ, 6 cilindrų, IVECO smulkintuvas). Tel. 8 601 18 005.
Galioja iki: 2020-04-12 09:10:44

Perka metalines naudotas daugiabučių laiptinių duris. Tel. 8 618 45 713.
Galioja iki: 2020-04-16 09:11:07Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2006-07-31 18:15

Dalinkitės:  


Nugriovusi šį pastatą sklype Taikos gatvėje, kurios gyventojai priešinosi statyboms, „Vilkastos“ bendrovė statys parduotuvę.

Kristinos ŽALNIERUKYNAITĖS nuotr.


Posėdyje daugiausia diskusijų kilo dėl žemės sklypo

Dangyra APANAVIČIENĖ

Dėkojo politikams

Atostogaujantį merą pavaduojantis vicemeras J.Meškauskas rajono Tarybos posėdį penktadienį pradėjo padėka Tarybos nariams už tai, kad jie atvyko.

Buvo kilusi grėsmė, kad nesusidarys kvorumas ir posėdis neįvyks, mat daugelis rajono politikų atostogauja. Vis dėlto susirinko 17 Tarybos narių (iš 27), ir buvo apsvarstyti visi darbotvarkės klausimai.

J.Meškauskas padėkojo Biudžeto, ekonomikos ir verslo komiteto nariams, kurie vieninteliai prieš Tarybos posėdį intensyviai dirbo ir išnagrinėjo sprendimų projektus. Kiti komitetai nesusirinko.

Tik prasidėjus posėdžiui opozicijos atstovai paprieštaravo, kad būtų svarstomi papildomai į darbotvarkę įtraukti sprendimų projektai, mat sakė nespėję į juos įsigilinti.

Opozicija siūlė klausimus atidėti kitam kartui. Tačiau dauguma jos pasiūlymui nepritarė.Gyventojai priešinosi statyboms

Vienas iš papildomų darbotvarkės klausimų buvo žemės sklypo Taikos g. 3a, Vilkaviškyje, detaliojo plano tvirtinimas, sukėlęs itin karštų diskusijų.

Šiuo klausimu kaip įmonės vadovas buvo suinteresuotas rajono Tarybos narys K.Kiaulakis. Jis vadovauja UAB „Vilkasta“, kuri minėtame sklype rengiasi statyti komercinės paskirties pastatą. Todėl dar prieš svarstymą K.Kiaulakis informavo, kad balsavime jis nedalyvausiąs. O į klausimus, susijusius su sklypu, atsakysiąs projekto vadovas – UAB „Ugira“ atstovas A.Jurdonas.

Šio specialisto dalyvavimas posėdyje, kaip netruko paaiškėti, buvo labai reikalingas, nes jam teko atsakyti į daugelį klausimų.

Pasirodo, sužinoję apie statybas pasipriešino Taikos gatvės gyventojai, jie parašė skundą. Į gyventojų pretenzijas, kaip aiškino projekto vadovas, buvo sureaguota, o detalusis planas pataisytas.

Čia pat A.Jurdonas perskaitė artimiausio kaimyno A.Jurkšo, su kurio žeme ribojasi „Vilkastos“ sklypas, sutikimą, kad čia vyktų statybos.

Tačiau į posėdį atvykęs kitas Taikos gatvės gyventojas E.Janulionis sakė nesuprantąs, kodėl kaimynas netikėtai pakeitė nuomonę, ir pats kategoriškai pasisakė prieš bet kokias statybas. Beje, konkrečios priežasties, kodėl prieštarauja, E.Janulionis neįvardijo.

Jis kaltino Tarybą, kad patvirtinti sprendimą buvo bandoma slapta nuo gyventojų, kad plano rengėjai neatsižvelgė į gyventojų pretenziją dėl per didelio planuojamo pastato aukščio. E.Janulionis sakė, jog jam keistai atrodo, kad sutartyje tarp Savivaldybės ir UAB „Vilkasta“ kaip juridinis pagrindas nurodoma su detaliais planais nieko bendro neturinti Teritorijų planavimo įstatymo 20-ojo straipsnio 2-oji dalis, kuri kalba apie miško valdų ir miškotvarkos projektų rengimą, tvirtinimą ir kitus su tuo susijusius reikalus.

Projekto vadovas priekaištus atrėmė argumentais, sakydamas, kad atsižvelgiant į gyventojų pretenzijas buvo sumažintas planuojamo pastato aukštis, padidinti atstumai tarp statinių, viskas padaryta pagal reikalavimus. Pasak jo, tik po teigiamų Marijampolės apskrities viršininko administracijos Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyriaus išvadų detalusis planas pateiktas tvirtinti rajono Tarybai.Įstatymo redakcija keliskart pakeista

Niekas Tarybos posėdyje taip ir nepaaiškino, kodėl pasirašant sutartį buvo vadovautasi miškų valdų tvarką reglamentuojančiu dokumentu.

Tik vėliau į redakciją paskambinusi rajono Savivaldybės Juridinio skyriaus vyr. specialistė V.Kolpakovienė informavo, kad Teritorijų planavimo įstatymas, apie kurį kalbėjo posėdyje dalyvavęs E.Janulionis, buvo priimtas 1995 metais. Tuomet šio dokumento minėtas straipsnis ir reguliavo miškų valdų reikalus, tačiau per vienuolika metų įstatymas kelis kartus buvo pakeistas, ir paskutinė 20 str. 2 d. redakcija reglamentuoja visai ką kita.Opozicijos spaudimui nepasidavė

Kai atėjo metas balsuoti už sprendimą, opozicijos atstovai vėl bandė Tarybos narius įtikinti, kad klausimą reikia atidėti.

R.Žiemys siūlė pirmiau viską gerai išsiaiškinti, apsvarstyti ir planą patvirtinti kitame posėdyje.

Opozicijos lyderis K.Akramas primygtinai siūlė organizuoti vardinį balsavimą, kad kiekvienas Tarybos narys už sprendimą prisiimtų asmeninę atsakomybę.

Kiti politikai choru šūkavo balsuoti pagal sprendimo projektą.

Neatlaikęs tokios erzelynės įsikišo lig tol kantriai tylėjęs K.Kiaulakis, UAB „Vilkasta“ generalinis direktorius. „Rengti projektą pradėjome balandžio mėnesį. Laikydamiesi visų procedūrų, apskundimo terminų ir kitų reikalavimų sulaukėme liepos pabaigos“, – kalbėjo Tarybos narys, būgštaudamas, kad nepriėmus sprendimo dar toliau nusikels statybų reikalai, užstrigs investiciniai planai. Pasak jo, būtų nesąžininga nepatvirtinti parengto detaliojo plano, kai, ne paslaptis, kai kuriuos investicinius projektus Taryba tvirtina vos parengtus iš vakaro.Gėdino vieni kitus

Kiek padvejojęs dar nedaug pirmininkavimo posėdžiuose patirties turintis mero pavaduotojas J.Meškauskas paskelbė, jog pirmiausia Tarybos nariai balsuosią ar atidėti šio probleminio klausimo svarstymą kitam kartui ar ne. Už atidėjimą rankas pakėlė pati opozicija – 5 Tarybos nariai. Tada buvo balsuojama dėl vardinio balsavimo. Vėlgi pakilo tik 6 rankos.

Valdančiosios daugumos, kuriai priklauso ir Tarybos narys K.Kiaulakis, sprendimu žemės sklypo Taikos gatvėje detalusis planas buvo patvirtintas.

Opozicijos lyderis K.Akramas bandė sugėdinti kolegas politikus, jog šie eilinį kartą pabijojo asmeninės atsakomybės ir pasislėpė už kitų nugarų, bei tarstelėjo savo mėgstamą frazę, jog balsuojant „vėl suveikė buldozerio principas“.

Buvusių opozicijoje ir šią kadenciją prisijungusių prie valdančiųjų socialdemokratų koalicijos krikščionių demokratų atstovas J.Bartišius oponentą nutildė, į priekaištą atkirsdamas: „Nusibodo klausyti! Amžina demagogija...“Padidintomis algomis gydytojai nesidžiaugė

Kitus klausimus politikai svarstė ne taip emocingai. Pavyzdžiui, kai buvo tvirtinamas sprendimo projektas dėl medicinos įstaigų vadovų tarnybinių atlyginimų padidinimo, labiau karščiavosi į posėdį susirinkę Vilkaviškio ligoninės ir Kybartų bei Vilkaviškio pirminės sveikatos priežiūros centrų vyriausieji gydytojai.

Medicinos įstaigų vadovai tvirtino, kad jiems atlyginimai pakeliami per mažai. Net ir padidinti jie vis tiek esą mažesni už kai kurių eilinių gydytojų gaunamą algą.

Vilkaviškio ligoninės ir Vilkaviškio PSPC vyr. gydytojų atlyginimai nuo šiol bus 2760 Lt (buvo 2438 Lt), Kybartų PSPC vadovės – 2645 Lt (buvo 2300 Lt), Vištyčio ir Virbalio ambulatorijų vadovų – 1955 Lt (buvo 1725 Lt).

„Mano atlyginimas buvo 1000 – 1500 litų mažesnis nei kai kurių gydytojų. Yra specialistų, kurie gauna ir 3300 litų per mėnesį, bet juk įstaigos vadovo atsakomybė nepalyginamai didesnė už eilinio gydytojo“, – kalbėjo Vilkaviškio PSPC vyr. gydytoja R.Ražukienė, papildomai paskirtais 322 litais visai neapsidžiaugusi.

Kybartų PSPC vyr. gydytoja J.E.Povilaikienė tvirtino, jog gaunanti 400 litų mažiau nei vidutiniškai kiti specialistai jų įstaigoje. O Vilkaviškio ligoninės vyr. gydytojas R.Sveikata kalbėjo, kad pernelyg uždelstas vadovų atlyginimų kėlimo klausimas. Pasak jo, kol nebuvo pakeltos algos vadovams, tol nebuvo galima jų didinti ir administracijos darbuotojams, kai tuo tarpu Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymu gydytojams atlyginimai jau seniai pakelti.

Paskutinį kartą gydymo įstaigų vadovų atlyginimai buvo padidinti šių metų sausio mėnesį. Tarybos nariai akcentavo, kad atlyginimai vyr. gydytojams turėtų priklausyti nuo įstaigos rezultatų, paslaugų kokybės ir pan. Taryba priėmė protokolinį sprendimą parengti medicinos įstaigų vadovų atlyginimų koeficientų taikymo metodiką, priedų, premijų skyrimo tvarką ir kt.Už nekilnojamąjį turtą

Taryba patvirtino 2007 metų nekilnojamojo turto mokesčio tarifus.

Kitais metais už komercinio naudojimo bei gyvenamosios, sodų ir garažų (išskyrus pramoninius) paskirties nekilnojamąjį turtą reikės mokėti 0,5 proc. jo vertės. O inžineriniams statiniams bei kitam nekilnojamajam turtui bus taikomas 1 proc. šio turto vertės mokestis.Galės mokyti groti gitara

Tarybos nariai pritarė, kad Vilkaviškio muzikos mokykloje vaikai būtų mokomi groti ir šešiastyge gitara.

Nuo rugsėjo 1 dienos muzikos mokykloje bus įvesta šio instrumento ugdymo programa, kurią parengė žinomas pedagogas, kompozitorius R.Makūnas. Kol kas groti gitara bus mokomi tik keturi mokiniai.

Gegužės mėnesį priimant vaikus į mokyklą liko 2 laisvos vietos į akordeono specialybę, nesurinkta planuoto skaičiaus į birbynės ir triūbos klases. O norinčių mokytis gitaros klasėje buvo gauti net 15 mokinių prašymai.

2007–2008 mokslo metais mokyklos vadovybė planuoja prašyti rajono Tarybos padidinti muzikos mokyklos mokinių skaičių iki 215. Dabar čia muzikos mokosi 210 vaikų.
Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Rajono medikai bus testuojami dėl koronaviruso
* Pavasaris ūkininkus nuteikia optimistiškai
* Socialinės pagalbos centras kviečia žmones suremti pečius
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip dirbate per karantiną?
Nuotoliniu būdu.
Ir iš namų, ir darbovietėje.
Darbo vietoje.
Turiu nedarbingumo lapelį, atostogauju.
Mane atleido.
Esu bedarbis (-ė), pensininkas (-ė).Kalbos patarimai

Ar prekės būna padidintos paklausos?
Kai kurie daiktai, pvz., medicininės kaukės, dezinfekantai šiu metu yra paklausios prekės, o ne padidintos paklausos. Neveikiamasis būtojo laiko dalyvis nevartotinas savaiminei (t. y. be pašalinio poveikio, specialaus įsikišimo atsiradusiai) ypatybei reikšti.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2020 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas