„Santaka“ / Į senelių namus – tik pagal poreikius / Mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Mūsų rajone

Dalinkitės:  


Į Gudkaimio globos namus gali patekti tik tie žmonės, kuriems reikalinga medicininė ir socialinė pagalba.

Kristinos ŽALNIERUKYNAITĖS nuotr.


Į senelių namus – tik pagal poreikius


– Gal galėtumėte laikraštyje paaiškinti, kur reikėtų kreiptis, norint apsigyventi senelių namuose, – klausė į redakciją paskambinusi Kybartų seniūnijos gyventoja. – Mano kaimynė turi namą, bet yra nebepajėgi jame tvarkytis, be to, jai vienai gyventi liūdna. Senolė norėtų savo turtą atiduoti valstybei, kad ši senatvėje ja pasirūpintų.

Rajono savivaldybės Socialinės paramos ir sveikatos priežiūros skyriaus vyresnioji specialistė Janina Sabaliauskienė paaiškino, jog vien noro apsigyventi valstybės finansuojamuose senelių globos namuose nepakanka. Tokį poreikį nustato seniūnijų socialiniai darbuotojai. Vienas iš svarbiausių faktorių – sveikatos būklė. Ilgalaikė socialinė globa institucijoje teikiama tokiu atveju, kai visos kitos socialinės paslaugos neveiksmingos, jomis nepasiekiamas norimas efektas.

– Socialinės globos tikslas – kuo ilgiau žmogų išlaikyti įprastoje gyvenamojoje aplinkoje, nes savuose namuose gyventi vis dėlto yra geriausia, – aiškino I. Sabaliauskienė. – Todėl pirmiausia teikiamos bendrosios paslaugos ir socialinė priežiūra. Į namus ateinantis socialinis darbuotojas padeda apsitarnauti buityje: prinešti kuro, nupirkti maisto, sumokėti mokesčius, palydėti pas gydytoją ir pan. – tiesiog užtikrinti gyvybiškai svarbias funkcijas. Socialinis darbuotojas paslaugas teikia pagal prižiūrimo žmogaus sveikatos būklę. Jei globojamajam nustatytas slaugos poreikis, teikiamos kompleksinės paslaugos – tiek medicininės, tiek socialinės.


Tik tuomet, kai tokios pagalbos nebepakanka ir reikalinga nuolatinė specialistų priežiūra, suruošiami būklę liudijantys medicininiai ir socialiniai dokumentai, jie pristatomi specialiųjų poreikių komisijai ir ši sprendžia, kokio profilio globos namuose žmogus bus apgyvendintas. Bendrojo profilio yra, pavyzdžiui, Gudkaimio globos namai, o specializuoti, skirti žmonėms su proto negalia, yra Didvyžių, Kalvarijos, Suvalkijos ir kiti socialinės globos namai.

Anot J. Sabaliauskienės, pagal seniau galiojusius įstatymus į globos namus galėdavo patekti visi norintys, tik reikėjo laukti eilėje, kol atsilaisvins vieta. Dabar į valstybės finansuojamus namus gali patekti tik tie, kuriems iš tiesų reikalinga medicininė ir socialinė pagalba. Pakankamai sveiki, tik pasiilgę bendravimo bei veiklos žmonės turėtų kreiptis į senjorų ar neįgaliųjų draugijas, lankyti Trečiojo amžiaus universiteto užsiėmimus ar pan. ir taip praskaidrinti savo būtį.

Tie, kurie norėtų apsigyventi senelių namuose, tačiau neturi specialiųjų poreikių, turėtų kreiptis į privačias tokio profilio įstaigas. Tokių senelių namų yra prie parapijų Marijampolėje, Kudirkos Naumiestyje, kituose šalies miestuose. Taip pat įkurtos viešosios šio profilio įstaigos, kuriose galima gyventi už nustatytą globos kainą.






Publikuota: 2016-02-05 14:33:16

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai