„Santaka“ / „Noriu vaikams sukurti svajonių mokyklą“

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2016-01-22 16:17

Dalinkitės:  


Arūnas Serneckas tvirtino mėgstantis iššūkius.

Remigijaus KRIŠINO nuotr.


„Noriu vaikams sukurti svajonių mokyklą“

Andrius GRYGELAITIS


Nuo sausio pradžios Vilkaviškio „Ąžuolo“ progimnazijai vadovauja direktorius Arūnas Serneckas. Naujasis vadovas užsibrėžė ambicingus tikslus – sukurti visame rajone išskirtinę ugdymo įstaigą.



Mėgsta iššūkius

Vilkaviškio rajono gyventojams A. Serneckas – gerai pažįstamas. Jis ilgus metus vadovavo Savivaldybės administracijos Švietimo skyriui, dirbo Gražiškių gimnazijos direktoriumi, buvo leidyklos „Šviesa“ vyr. redaktorės pavaduotoju bei Mokymo centro vadovu. Pastaruoju metu jis mokė istorijos Bartninkų mokykloje-daugiafunkciame centre besimokančius Gražiškių skyriaus bei Virbalio pagrindinėje mokykloje žinias kremtančius Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos skyriaus vaikus. Nuo šių metų sausio 4 d. A. Serneckas oficialiai paskirtas eiti Vilkaviškio „Ąžuolo“ progimnazijos direktoriaus pareigas.

Pasak jo, pedagogo darbas – geras būdas save realizuoti, tačiau daugiau galimybių ką nors nuveikti yra būnant direktoriumi.

„Nenorėjau praleisti galimybės tapti šios įstaigos vadovu. Mėgstu iššūkius. Dar dirbdamas Gražiškiuose su vietos bendruomene turėjau tikslą mokyklai suteikti gimnazijos statusą. Tuomet per trumpą laiką kartu pasiekėme labai gerų rezultatų. Tikiuosi, kad su „Ąžuolo“ progimnazijos kolektyvu nuveiksime ne mažiau svarbių darbų“, – vylėsi naujasis įstaigos vadovas.



Kalbėdamas apie praeitus karjeros etapus, A. Serneckas išskyrė darbą „Šviesos“ leidykloje, kur turėjo didžiausias galimybes save realizuoti. Jo iniciatyva į leidybos procesą buvo įtraukta nemažai mūsų rajono pedagogų: Nijolė Černauskienė, Vaida Kainauskienė, Zita Šestilienė, Violeta Zajankauskienė, Edita Setkauskienė, Lina Benekoraitienė ir kt. „Džiaugiuosi, jog pavyko Lietuvai parodyti, kad ir Vilkaviškyje yra puikių pedagogų“, – šypsojosi pašnekovas.



Tikslas – unikali mokykla

Dar prieš pradėdamas eiti progimnazijos vadovo pareigas, A. Serneckas ne kartą bendravo su šios įstaigos pedagogais bei mokiniais. Vaikams jis davė užpildyti anketas, kuriose buvo prašoma pasakyti, ko, jų nuomone, trūksta įstaigoje, kokią jie apskritai įsivaizduoja savo mokyklą. „Sulaukiau daug gražių idėjų bei pasiūlymų. Kai kurie iš jų sutapo ir su mano turėta vizija. Bandysime savo norus paversti realybe ir inicijuosime pokyčius“, – sakė „Ąžuolo“ progimnazijos direktorius.

Kalbėdamas apie savo ateities planus, jis pasakojo, kad sieks mokyklos koridorius paversti spalvingais, juose įrengti laisvalaikio, poilsio, skaitymo, įvairių žaidimų kampelius, sutvarkyti sporto salę. Kadangi įstaiga yra greta penkių kelių sankryžos, būtina teritoriją aptverti tvora, lauke įrengti papildomų poilsio, sporto ir pramogų erdvių.



„Labai noriu šią įstaigą paversti vaikų svajonių mokykla. Vienas iš pagrindinių troškimų – padaryti, jog progimnazija dirbtų visą dieną. Norintys vaikai čia galėtų likti ir po pamokų, atlikti namų darbus, užsiimti kita įdomia, prasminga ir netradicine veikla. Galvojame apie robotikos, kitokio pobūdžio būrelius. Manau, kad tai padaryti būtų įmanoma ir su dabartiniais mūsų resursais. Tereikia viską kryptingai planuoti ir siekti užsibrėžtų tikslų“, – sakė A. Serneckas.

Jis taip pat pasidžiaugė, jog pradėjęs vadovauti „Ąžuolo“ progimnazijai čia sutiko nemažai tėvų, įvairiais būdais padedančių mokyklai. Pasak vadovo, ateityje bus siekiama su mokinių tėvais dar glaudžiau bendradarbiauti, rengti bendrus vakarus, mokytis vieniems iš kitų, dalytis patirtimi.

A. Serneckas teigė norintis, kad jo vadovaujamoje įstaigoje visi vaikai jaustųsi saugūs, pastebėti, įvertinti. Anot jo, neteisinga aukštinti vien tuos, kurie pasiekia geriausių rezultatų įvairiose srityse. Būtina atkreipti dėmesį ir pastebėti tylesnius, ramesnius mokinius.

Naujasis įstaigos vadovas vylėsi, jog pirmieji ryškesni pokyčiai mokykloje bus matomi jau ateinančių mokslo metų pradžioje.



Siekia bendrauti

Įstaigos kolektyvas A. Sernecką priėmė itin šiltai. Pasak jo, šiuo metu progimnazijos bendruomenė išgyvena „medaus mėnesio“ laikotarpį.



„Dabar stengiamės pažinti vieni kitus, apsiprasti. Tiek vieniems, tiek kitiems reikia laiko adaptacijai. Mane sutiko labai gražiai, todėl norisi tikėtis, kad tai – nuoširdu. Vis dėlto iš patirties žinau, jog pamatyti, kaip tave kolektyvas priėmė, geriausiai galima tik išeinant iš darbo. Tada ir paaiškėja, kam tu buvai kolega, draugas, o kam tik posto savininkas“, – kalbėjo pašnekovas.

Paprašytas įvardyti geriausias savo savybes, jis teigė esantis atsakingas, darbštus, tikintis ir pasitikintis žmonėmis bei ateitimi. Tiesa, A. Serneckas pabrėžė, kad nenori būti toks vadovas, kurio visi bijotų ir nedrįstų paprieštarauti. Anot jo, yra daug situacijų, kuriose darbuotojai yra didesni profesionalai už savo vadovus, todėl jie neturėtų bijoti siūlyti naujų idėjų, nesutikti su savo viršininkais, diskutuoti ieškant geriausių variantų.

„Stebiu daug pamokų, lankau metodikos grupių susirinkimus. Kartais norėdamas ką nors pasakyti save stabdau, nes bijau, jog kiti tai priims kaip įsakymą, o ne mano nuomonę. Aš to nenoriu. Mėgstu visiems sakyti, kad klausytų manęs, bet nebūtinai sutiktų su mano išsakytomis mintimis. Aš taip pat galiu klysti. Man svarbu, jog mokytojai žinotų, kad jų nuomonė man priimtina. Man svarbu ir tai, kad pedagogai patys teiktų pasiūlymus, inicijuotų pokyčius“, – pabrėžė A. Serneckas.

Pasikalbėti su naujuoju „Ąžuolo“ progimnazijos direktoriumi bet kada gali tiek 233 čia besimokantys vaikai, tiek 32 dirbantys pedagogai, tiek kiti įstaigos darbuotojai. Jis stengiasi niekuomet neuždaryti savo kabineto durų, kad visi žinotų, jog yra laukiami.



Aktyvus poilsis

Kaip vieną iš ne itin gerų savo savybių A. Serneckas įvardijo kartais per didelį užsigriebiamą darbo krūvį. Matydamas įvairias klaidas, jis siekia jas kuo greičiau ištaisyti. Dažnai kartu dirbantiems kolegoms tai būna per sunku.

Pats pašnekovas taip pat prisipažino retsykiais persidirbantis. Anot jo, geriausias poilsis po sunkių dienos darbų yra fizinis krūvis. Esant geram orui lauke, vilkaviškietis mėgsta galvą pravėdinti bėgiodamas. Kas antrą dieną „Ąžuolo“ progimnazijos direktorius stengiasi nubėgti nuo 8 iki 12 kilometrų atstumą, retsykiais mėgsta paplaukioti baseine, vaikščioti su šiaurietiškojo ėjimo lazdomis. Kaip dar vieną savo pomėgį pašnekovas įvardijo skaitymą. Ypač daug knygų jis perskaitė besiruošdamas konkursui į dabartines savo pareigas.



Palaiko mokytojų profesinę sąjungą

Nuo šių mokslo metų įsigaliojo švietimo ir mokslo ministrės pasirašytos rekomendacijos neleisti mokyklų vadovams vesti pamokų. A. Serneckas teigė, jog tai geras žingsnis, siekiant išlaikyti pakankamą pedagogų darbo krūvį. Tiesa, anot direktoriaus, kai kuriais atvejais būtina taikyti išimtis.



„Pavyzdžiui, kaimiškoje vietovėje dirbančiam ir reikiamą kvalifikaciją turinčiam mokyklos direktoriui turėtų būti leista mokyti, jei trūksta to dalyko mokytojų. Dėl kelių valandų iš toli vykti kitam specialistui gali būti net nuostolinga“, – svarstė pašnekovas.

Vos tik atėjęs dirbti į „Ąžuolo“ progimnaziją, A. Serneckas čia rado jau seniai veikiančią bene stipriausią rajone mokytojų profesinę sąjungą.

„Didžiuojuosi, kad mūsų mokykla šiuo atveju yra išskirtinė. Būtų gerai, jog stiprios profsąjungos veiktų ir kitose ugdymo įstaigose. Į profesines sąjungas buriasi tie pedagogai, kurie turi tam tikrų tikslų, kovoja už savo teises. Norėtųsi tik vieno, kad priimdami sprendimus jie nepadarytų žalos savo pačių įstaigai“, – mintimis dalijosi pašnekovas.





Galerija: Arūnas Serneckas




Publikuota: 2016-01-22 16:17:33

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai