„Santaka“ / Pajevonio seniūnas švelnina bendravimo toną

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda kombainą FERGUSON 206 (2,5 m pjaunamoji, yra smulkintuvas), 2 vietų melžimo aikštelę, grėblį-vartytuvą, 12 t traktorinę puspriekabę, traktorius FORSCHRITT 323A ir MTZ-50, 5 korpusų plūgą KVERNELAND, traktorių T-150 su kultivatoriumi, 3 m grūdų sėjamąją, 800 l purkštuvą HARDI, ritininį presą, vakuumo siurblį. Tel. 8 689 53 747.
Galioja iki: 2019-07-18 09:36:13

Parduoda dvi mėsines karves su veršiais, 12 metinių pieninių telyčių, 3 bulius (1 mėn., 6 mėn., 1 metų). Tel. 8 689 53 747.
Galioja iki: 2019-07-18 09:41:12

Nedideliam ūkiui reikalinga (-as) melžėja (-as)-pagalbinis darbininkas (gali apgyvendinti). Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-07-18 09:46:55

Išsinuomotų butą Vilkaviškyje (pageidautina I–II a., bet siūlyti ir III a., gali sumokėti nuomos mokestį už kelis mėnesius, gali būti be baldų, be remonto, gali susiremontuoti). Tel. 8 672 02 631.
Galioja iki: 2019-07-21 09:42:20

Parduoda sodyba (80 a sklypas, nuo Gižų 3 km, Marijampolė - 12 km, Vilkaviškis - 24 km, sodyba šalia asfaltuoto kelio, 100 m iškeltu žvyrium keliuku, domina keitimas į butą Vilkaviškyje). Tel. 8 690 58 747.
Galioja iki: 2019-07-26 13:09:49Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2015-12-28 16:35

Dalinkitės:  


Pajevoniečių puolamas seniūnas Gediminas Bisikirskas pripažino kartais reaguojantis per aštriai ir pažadėjo valdyti savo charakterį.

Autorės nuotr.


Pajevonio seniūnas švelnina bendravimo toną

Kristina ŽALNIERUKYNAITĖ

Į Pajevonį užsukantiems svečiams atrodo, kad pastaruoju metu gyvenvietė labai išgražėjusi, tačiau vietiniai gyventojai skundžiasi savo seniūno Gedimino Bisikirsko nešeimininkiškumu ir nesiskaitymu su žmonių nuomone.


Sunkiausia – susikalbėti


– Pasižiūrėkite, kokia tvarka pas mus, Pajevony. Kas pradedama daryti – nepadaroma. Visi darbai – tik dėl vaizdo. Seniūnijai skirti pinigai sukišami dalykams, kurių kaimui visai nereikia, – piktinosi paskambinęs vyriškis, prisistatęs senu pajevoniečiu.

Kad su seniūnu neįmanoma susikalbėti net ir po rajono valdžios vizito Pajevonyje, tvirtino ir seniūnaitis Virginijus Novogrodskis. Su juo aplankėme visas skunde paminėtas vietas.


Eismas – be taisyklių


Apžiūrėjome jau antri metai prie Juodkalnio pūvančius medžių rąstus, kuriuos seniūnijos nurodymu čia sukrovė teritoriją tvarkę darbininkai. Storiausi medžiai jau pradėję dūlėti, bet nei pats Pajevonio šeimininkas nesiima jų tvarkyti, nei kitiems leidžia.

– Keletą kartų prašėme, kad G. Bisikirskas atiduotų tuos rąstus bendruomenei, ir čia jų jau seniai būtų nelikę. Mes patys susitvarkytumėme, tačiau tokio leidimo negauname, – sakė V. Novogrodskis.

Pakeliui apžiūrėjome gatves, kuriose gausu gyvenamųjų namų, bet nėra nė vieno kelio ženklo. Problema iškilo tada, kai buvo išasfaltuotos visos gatvės. Anksčiau dėl skirtingos kelio dangos buvo aišku, kuri gatvė šalutinė, o kuri – pagrindinė. O dabar visos jos pasidarė lygiareikšmės, tad važiuodamas tiesiai anksčiau buvusia pagrindine gatve turi praleisti automobilį, kuris atskuba dešinėje pusėje esančiu keliuku. Kaip sako patys pajevoniečiai, kas įžūlesnis, to ir taisyklės.

Tiesa, sankryžoje netoli mokyklos jau atsirado šalutinį kelią žymintis kelio ženklas, tad žmonėms bent kiek aiškiau.


Keliai ir pakelės


Kitas taškas – platus ir lygus žvyruotas kelias per miškelį ir laukus. Žmonės trauko pečiais – ar nėra svarbesnių kelių tvarkymo darbų? Juk čia nesama nė vieno gyvenamojo namo, tik ūkininkų laukai. Kam reikėjo investuoti tiek lėšų į kelią, kuriuo naudojasi vos vienas kitas žmogus? Pajevoniečiai svarsto, kad šis objektas turbūt „prarijo“ visas lėšas, skirtas tvarkyti seniūnijos kelius.

O prie naujai žvyruoto kelio – dar vienas „atradimas“. Didžiulė šiukšlių krūva miškelyje tiesiog sustumdyta buldozeriu. Tai, pasak seniūnaičio, akcijos „Darom“ dalyvių surinktos šiukšlės, kurių išvežimu seniūnas nepasirūpino. Tokių vietų, kur sukrautos ir iki šiol neišvežtos šiukšlės, Pajevonyje yra net keturios. Kažin, ar toks vaizdas kitąmet privilios žmones dalyvauti švarinimosi akcijoje?


Ištiesti ranką neskuba


Pasak pajevoniečių, panaši situacija beveik su visais seniūno pradėtais „grandioziniais“ projektais. Pagrindinę aikštę priešais seniūniją G. Bisikirskas tvarko daugiau nei dešimtmetį. Kad buvusią rinkos aikštę būtų galima naudoti kaip švenčių vietą ar automobilių stovėjimo aikštelę, grindinyje tetrūksta visai nedaug akmenų, kurie taip ir riogso aikštės viduryje. Jei bent tai būtų sutvarkyta, žmonės nepyktų, kad vietoje Vyčio ant postamento patupdytas putplasčio kiaušinis, nes visi supranta, kad planuotoms investicijoms kol kas nėra lėšų. Bendruomenės žmonės sako, kad jei tik seniūnas būtų sukalbamesnis, jie patys ateitų į talką. Juk gyvenvietė – visų.

– Kiek seniūno ko esame prašę, mūsų žodžiai – kaip į sieną. Jis ne tik mūsų negirdi, bet dažnai padaro atvirkščiai. Suprantame, kad teritorija didelė ir vienam viską sužiūrėti sunku. Tam mes ir esame bendruomenė, kad padėtumėm, bet mums spjaudo į ištiestą pagalbos ranką, – kalbėjo kaimo žmonės.

Pajevoniečiai vieną po kito vardijo pavyzdžius, kurie liudijo apie seniūno nenorą ar nemokėjimą bendrauti.


Stebi Savivaldybė


Pajevoniečių nepasitenkinimo atgarsiai pasiekė ir rajono valdžią, kuri G. Bisikirską buvo pasikvietusi rimto pokalbio. Pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus Vito Gavėno, į kai kuriuos klausimus atsakymų pateikti seniūnas negalėjo, tačiau buvo susitarta, kad jis labiau įsiklausys į žmonių lūkesčius. Seniūnijos vadovas pažadėjo bendrauti su padėti pasiruošusiais pajevoniečiais.

– Mes nuolat tikrinsime, stebėsime, ar viskas gerai, – žadėjo V. Gavėnas. – Toks ir yra mūsų darbas – žiūrėti, kad visi dirbtų tvarkingai. Šioje srityje labai gelbėja seniūnaičiai, kurie iškelia iki šiol nutylėtas problemas.


Seniūnas žadėjo nusileisti


Pats G. Bisikirskas neneigė, kad gal kartais reaguoja per karštai. Paklaustas, kam reikėjo tokio plataus kelio, seniūnas aiškino, kad tai – gyvenvietės apvažiavimas. Kelias veda į penkias sodybas Šaltinupio gatvėje. Tiesa, ne visos jos nuolat gyvenamos. Be to, toks apvažiavimas reikalingas, jeigu, neduokdie, kas nors atsitiktų Pajevonio centre ir per jį būtų neįmanoma pervažiuoti.

Apie akciją „Darom“ seniūnas teigė negirdėjęs, bent jau jis Pajevonyje tokios neorganizavo. O šiukšles miške sakė matęs, tad nuvažiuosiąs surinkti kad ir lengvuoju automobiliu su priekaba, nors tai ir ne seniūnijai priklausanti teritorija.

Ženklus gyvenvietėje seniūnas sakė tikrai sudėsiantis, juolab kad pradžia jau yra.

– Į kelių ženklinimą pradėta rimčiau žiūrėti tik prieš trejus metus. Kiek buvo pinigų, tiek pastatyta ženklų, – aiškino seniūnas. – O kol kas reikia vadovautis galiojančiomis taisyklėmis. Ne kažin koks ir judėjimas Pajevonyje.


Didžiulis „rankdarbis“


Dėl daugiau nei dešimtmetį nepabaigiamos aikštės seniūnas irgi turėjo argumentų. Pasak jo, kiek buvo lėšų, tiek ir padaryta. Juk teritorija tvarkoma ne rangos būdu, ne projektų lėšomis, o grynai seniūnijos jėgomis su viešųjų darbų darbininkų ir už pašalpas atidirbančiųjų pagalba. Pasak seniūno, grįsti tokią aikštę nėra paprasta užduotis. Vienas įgudęs žmogus savo rankomis per dieną gali išgrįsti 1,5 m². Tad nors darbo, atrodo, likę nedaug, bet intensyviai plušant trims žmonėms jo pakaktų dar mėnesiui. Aikštę užbaigti reikėtų apie 7 t skeltų plokščių akmenų. Tona jų kainuoja apie 200 eurų. Pasak seniūno, aikštės sąmata siektų apie 300 tūkst. eurų. Tačiau viskas daryta stengiantis išsiversti savomis jėgomis.


Viskas įmanoma


G. Bisikirskas pasiguodė, kad seniūnijos teritorija didžiulė, o pajėgų jai tvarkyti nedaug. Vien kapinių teritorija – per 10 ha, bet ji sutvarkyta nepriekaištingai. Be to, vienu metu sugedo visi traktoriai, kurie labai reikalingi prižiūrint teritoriją. Pasak seniūno, tie, kurie baksnoja pirštu į neatliktus darbus, geriau pasisiūlytų padėti. Nieko neveikiant kritikuoti lengviausia.

Paklaustas, ar kada nors prašė bendruomenės pagalbos, seniūnas sakė, kad iki šiol nelabai pavykdavo susikalbėti, tačiau jis tikintis, kad viskas įmanoma.

Paruošus straipsnį spaudai iš Pajevonio bendruomenės sulaukėme skambučio. Pajevoniečiai pasidžiaugė, kad neseniai jie labai draugiškai pasisėdėjo su seniūnu prie kavos, aptarė būsimus bendrus darbus, be ambicijų pasikalbėjo ir netgi gavo „dovanų“ – antrus metus niekaip neišprašytus rąstus.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Naujajam VMVT viršininkui Vilkaviškis nėra svetimas
* Rusų šeima namais vadina Vilkaviškį
* Nedidukuose Patilčiuose – didžiulio dvaro atminimas ir varnų karalystė
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar sekate orų prognozes?
Klausau per radiją.
Žiūriu per televiziją.
Skaitau laikraštyje.
Seku įvairiuose šaltiniuose.
Prognozėmis beveik nesidomiu.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „susibendrauti“?
Taip, laisvuosiuose stiliuose žodžiai subendrauti, susibendrauti gali būti pavartoti reikšme „susidraugauti“. Pvz.: Jie susipažino ir netrukus susibendravo.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas