„Santaka“ / Mistiškos politiko istorijos policija nebetirs

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda ekologiškai užaugintą mėsinę kiaulę (apie 200 kg svorio, 1,70 Eur už kg). Tel. 8 670 98 550.
Galioja iki: 2019-02-21 13:54:29

Atlieka vidaus ir lauko apdailos darbus. Tel. 8 623 56 052.
Galioja iki: 2019-02-23 09:35:01

Parduoda arba išnuomuoja 3 ha žemės Vilkupių kaime. Tel. 8 626 38 767.
Galioja iki: 2019-02-28 08:11:49

Parduoda naudotą 6 stalčių šaldiklį BOSCH, šiaudapjovę („akselinę“) su vienfaziu vokišku varikliu. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-02-28 08:12:20

Parduoda 0,74 ha žemės ūkio paskirties sklypą (1 km nuo Vilkaviškio, yra elektra prie kelio, tinka namui statyti), 0,25 ha namų valdą Vilkaviškio miesto ribose ir gretimą 0,14 ha žemės ūkio paskirties sklypą (galima pirkti abu kartu). Tel. 8 680 59 859.
Galioja iki: 2019-03-02 11:48:20Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2015-12-18 15:50

Dalinkitės:  


Edmundas Žalys įsitikinęs, kad yra persekiojamas dėl politinės veiklos ir buvusių pareigų.

Eglės MIČIULIENĖS nuotr.


Mistiškos politiko istorijos policija nebetirs

Eglė KVIESULAITIENĖ

Kas persekiojo rajono Tarybos narį prabangiais automobiliais, sudarinėjo kliūtis kelyje, fiksavo jo buvimo vietą bepiločiais lėktuvais ir organizavo pasalas, aiškinosi policijos komisariato tyrėjai bei Marijampolės apylinkės prokurorai. Pareigūnai priėjo prie išvados, kad kaltinimai laužti iš piršto ir pradėti ikiteisminį tyrimą atsisakė.


Skubėjo į susirinkimą


Lapkričio 20 d. rajono policijos komisariatą pasiekė Savivaldybės tarybos nario Edmundo Žalio pareiškimas. Politikas prašė ištirti lapkričio 17-osios įvykius, kai jis buvo persekiojamas įtartinų asmenų. Pareiškime, kaip ir po kelių dienų žiniasklaidoje paviešintoje istorijoje, buvo teigiama, kad lapkričio 17 d. iš Kybartų į Vilkaviškį važiuojančiam E. Žalio automobiliui buvo užblokuotas kelias. Tądien politikas skubėjo į Darbo partijos Vilkaviškio skyriaus ataskaitinį rinkimų susirinkimą, kuriame turėjo būti renkamas naujas vadovas. Beje, vienu iš kandidatų buvo E. Žalys.

Kaip pareiškime dėstė politikas, prieš kelis mėnesius kandidatavęs ir į rajono mero postą, kelio atkarpoje tarp Kybartų ir Alvito buvo susidaręs transporto kamštis, todėl vairuotojo jis paprašęs sukti iš magistralinio kelio į lauko keliuką Dailučių kaimo link. Ten automobilis netrukus įklimpęs. Tačiau tokia menka kliūtis negalėjo sukliudyti Darbo partijos skyriaus vadovo posto siekusiam E. Žaliui patekti į susirinkimą. Todėl į Vilkaviškį politikas laukais patraukė pėsčias. Tačiau, anot E. Žalio, tarp Dailučių ir Čyčkų kaimų jį apsupo nepažįstami asmenys su ginklais rankose ir prabangūs automobiliai tamsintais stiklais.


Sekė lėktuvu


Tuomet politiko mintyse kilo įtarimų, kad ir magistraliniame kelyje spūstis buvo „suorganizuota“ ne be reikalo, o siekiant, kad jis su vairuotoju pasuktų į nuošalią vietą. Keliolika įtartinų automobilių politikas matė išsirikiavusius pakeliui į Čyčkus. Ta vieta pasirinkta neatsitiktinai, mat, kaip teigė E. Žalys, laukai priklauso Kybartų pataisos namų direktoriaus Virginijaus Adomaičio tėvams. Anksčiau pats minėtai įstaigai vadovavęs ir į darbą joje V. Adomaitį priėmęs E. Žalys buvo girdėjęs, kad toje vietoje plyti medžiotojų būrelio, kuriam priklauso ir dabartinis pataisos namų vadovas, medžioklės plotai.

Išsigandęs, kad medžioklės plotuose gali būti šaudoma, E. Žalys pasuko kita kryptimi. Tačiau, anot politiko, ta pačia kryptimi iškart persirikiavo ir įtartinieji automobiliai, o virš galvos pradėjo birbti bepilotis lėktuvas, kuris pagal mobilųjį telefoną gali nustatyti asmens buvimo vietą.

Žurnalistams E. Žalys pasakojo, kad tuomet, besislapstydamas miške, turėjo pakankamai laiko įsitikinti, jog yra ieškomas. Mat vos tik jis palikdavo telefoną kitoje vietoje ir ten praskrisdavo lėktuvas, įtartini automobiliai ir žmonės iškart persirikiuodavo.


Kreipėsi į žurnalistus


Bandęs išeiti į magistralinį kelią politikas teigė vis susidurdavęs su kažko laukiančiais automobiliais ar žmonėmis. O kai pamatė infraraudonųjų spindulių prožektorius, kokie buvo naudojami jam dirbant pataisos namuose sekti kalinius, E. Žalys sakė galutinai įsitikinęs, kad pateko į pasalą. Tik priėjęs Dailučių kaimą politikas atsipalaidavo ir pradėjo ieškoti automobilio, kuris galėtų parvežti jį į Vilkaviškį. Į partijos narių susirinkimą vėliau visgi išrinktas skyriaus vadovu. E. Žalys tądien nespėjo.

Politikas pasakojo, kad grįžęs namo ir užsikūręs židinį svajojo pailsėti, bet vėl išgirdo lėktuvo burzgimą. Kadangi išmanųjį telefoną buvo palikęs miške, E. Žalys sakė supratęs, jog jo ieškoma jau ne pagal telefono signalą, o pasitelkus termovizorių. Tad nieko nelaukęs susirinko dokumentus ir spruko iš namų. Kitą dieną vilkaviškietis išvyko į Vilnių. Ten dėl įvykio parašė pareiškimą Policijos departamentui bei nuėjo į „Lietuvos ryto“ redakciją, o po poros dienų kreipėsi ir į rajono pareigūnus.

Žurnalistams E. Žalys tvirtino, kad persekiojimą jis jautęs jau kelios savaitės iki minėto įvykio, nes matydavęs prie savo sodybos Kybartuose besisukiojančius automobilius net ir su Rusijos Federacijos registracijos numeriais, važiuojant keliu ne kartą iš paskos jį vydavosi policijos pareigūnų automobiliai, nors nestabdydavo ir nebausdavo, politiko namuose pasigirsdavo paslaptingų telefono skambučių.

Ankstesnius persekiojimo atvejus E. Žalys siejo su savo, kaip Tarybos nario, veikla, ypač su ta, kuri susijusi su šiuo metu mūsų rajone žvalgomais naftos telkiniais. Tačiau pastarąjį paslaptingą įvykį politikas sieja tik su vienu asmeniu – Kybartų pataisos namų direktoriumi V. Adomaičiu, kuris neva bandantis visokiais būdais kenkti buvusiam vadovui. Tačiau E. Žalys tvirtino, kad visko taip nepaliksiąs, mat jau kreipęsis į teisingumo ministrą, jog šis atliktų tyrimą, ar V. Adomaitis turi teisę užimti pataisos namų direktoriaus postą.


Nemalonė dėl verslo


Apie E. Žalio pasakotą incidentą paklaustas jau šešerius metus Kybartų pataisos namams vadovaujantis V. Adomaitis tik nusijuokė ir sakė, kad, jo manymu, tokia istorija paprasčiausiai prasilenkia su sveiku protu. Pataisos namų direktorius tvirtino jokių konfliktų su E. Žaliu neturėjęs. Buvusio vadovo nemalonėn galėjęs patekti nebent tada, kai nesutiko, kad E. Žalys pataisos namų teritorijoje vystytų savo verslą, mat jo siūlyta paslauga neatitiko įstaigos interesų.

– Paskutinį kartą su E. Žaliu bendravau likus savaitei iki žiniasklaidoje pasirodžiusios paslaptingos istorijos. Tuomet buvęs įstaigos vadovas į pataisos namus buvo atvykęs kaip Tarybos narys ir prašė padėti surengti susitikimą su darbuotojais bei nuteistaisiais. Viską sutarėme ir suderinome, tik sakiau, kad prašymą pateiktų raštu. Tačiau po to nei rašto, nei paties E. Žalio nebesulaukiau, – sakė V. Adomaitis.


Tyrė aplinkybes


E. Žalio pareiškimą dėl paslaptingo incidento kelias savaites nagrinėję policijos pareigūnai atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą, nes nerado nusikaltimo sudėties. Tyrėjai apklausė visus galimus įvykio liudininkus bei tikslino aplinkybes.

Policija išsiaiškino, kad pareiškime minėtu laiku kelyje Kybartai–Vilkaviškis, netoli Dailučių kaimo, iš tiesų vyko eismo kontrolės akcija. Dėl to pakelėje galėjo būti policijos sustabdyti keli automobiliai, kurie išgąsdino E. Žalį ir privertė jį pasukti iš magistralinio kelio.

Tačiau jokia medžioklė tądien Alvito klubo plotuose tikrai nevyko. Laukai tarp Dailučių ir Čyčkų kaimų, kuriuos E. Žalys nurodo kaip surengtos pasalos vietą, yra toli nuo tų, kurie priklauso V. Adomaičio giminaičiams.

E. Žalio vairuotojas Antanas Margelis pareigūnams patvirtino magistraliniame kelyje matęs policijos pareigūnus. Kadangi bijojo sugaišti ir nespėti į susirinkimą, E. Žalys paprašęs pasukti lauko keliuku. Vėliau nieko įtartino vairuotojas nepastebėjęs, mat likęs prie įklimpusio automobilio.


Pagalbos neprašė


Dar sunkiau pareigūnams buvo rasti objektyvių duomenų, patvirtinančių, kad virš mūsų rajono skraido bepiločiai lėktuvai, pagal mobilųjį telefoną fiksuojantys žmogaus buvimo vietą. Mat tokios technikos mūsų valstybė dar neturi.

Rajono policijos komisariato viršininkas Edvardas Gruzdys sakė, kad ikiteisminis tyrimas nepradėtas, nes nusikaltimas, dėl kurio kreipėsi rajono Tarybos narys, objektyviais duomenimis nepatvirtintas. Didžiausias pareigūnams kilęs klausimas – kodėl žmogus, patekęs, kaip pats teigia, į tokią grėsmingą situaciją, neskambino pagalbos telefonu 112, o policijai pareiškimą apie įvykį parašė tik kitos dienos vakare. Policijos sprendimą E. Žalys dar turi teisę apskųsti.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Darbus ir dainas skyrė Lietuvai
* Pakeitęs pavardę praeities neištrinsi
* Vištyčio gyventojų sodyboje kas rytą pusryčiauja voverės
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą į merus balsuotumėte?
Sauleną Aželską
Žilviną Gelgotą
Valentiną Gražulį
Algirdą NeiberkąKalbos patarimai

Ar vartotinas junginys „bendrai paėmus“?
Ne, prieveiksmis „bendrai“ nevartotinas kaip apibendrinamasis žodis, vartotina apskritai paėmus. Pvz.: Bendrai (= Apskritai ) paėmus, rezultatai buvo neblogi.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas