Sportininkai (iš kairės) E.Rūkas, M.Saldukaitis, N.Markauskas bei jų treneris V.Miliauskas (stovi už nugarų) apdovanojimus pelnė sunkiu darbu.

Kristinos ŽALNIERUKYNAITĖS nuotr.

Sportas 1

Vilkaviškio bėgikus varžybose lydi pergalės

Praeitą savaitgalį Šiauliuose vykusios Lietuvos jaunimo pirmenybės buvo labai sėkmingos mūsų rajono lengvaatlečiams. Vaclovo Miliausko treniruojami vidutinių ir ilgų nuotolių bėgikai parsivežė prizinių vietų medalius.

Sportininkas Egidijus Rūkas 5 tūkstančių metrų bėgime tapo Lietuvos jaunimo čempionu. Tik šiais metais vaikinas baigė Virbalio vidurinę mokyklą ir ruošiasi stoti į Kūno kultūros akademiją. Devyniolikmetis bėgikas užėmė antrąją vietą tose pačiose pirmenybėse, 3 tūkstančių metrų bėgime su kliūtimis. E.Rūkas čempionui nusileido tik 26 šimtosiomis sekundės. Mūsų lengvaatlečiai savo stadione kliūčių ruožo, deja, neturi.

Kaune vykusiose Lietuvos lengvosios atletikos federacijos taurės varžybose V.Miliausko treniruojamas Nerijus Markauskas 5 ir 3 tūkstančių metrų bėgimuose užėmė antrąsias vietas. Tai 22 metų vaikinui užtikrino teisę startuoti ketvirtojoje Tautinėje olimpiadoje, kurioje jis iškovojo III vietą. Jo treniruočių draugai Egidijus Rūkas bei Modestas Saldukaitis 1500 metrų bėgime pateko į dešimtuką.

Šį mėnesį tradicinėse Sūduvos taurės varžybose Marijampolėje gerų rezultatų pasiekė M.Saldukaitis. Jis 800 metrų distanciją įveikė per 1 min. 54,76 sek. 23 metų vaikinui pritrūko tik vienos šimtosios sekundės, kad būtų suteiktas kandidato į nacionalinius meistrus vardas. Šioje rungtyje jis iškovojo trečiąją vietą.

Kilęs iš Didžiųjų Šelvių kaimo lengvaatletis tik šiais metais baigė Kūno kultūros akademiją ir ruošiasi grįžti dirbti į gimtąjį rajoną.

Tose pačiose varžybose geresnius rezultatus už treniruočių draugą parodė N.Markauskas. 3 tūkstančių metrų nuotolį jis įveikė antras, o E.Rūkas 1500 metrų distancijos bėgime tapo čempionu.

Šiemet šiose varžybose dalyvavo ne tik sportininkai iš visos respublikos, bet ir iš Kaliningrado srities, Suvalkų bei Bialystoko vaivadijų (Lenkija).

Šį šeštadienį, liepos 22 d., Vilkaviškio komanda kartu su jau minėtais trimis sportininkais startuoja Respublikos suaugusiųjų čempionate.

Publikuota: 2006-07-19 19:07:25