„Santaka“ / Gamina detales garsioms užsienio firmoms / Verslas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Verslas

Dalinkitės:  


„Triplan LT“ direktorius Evaldas Mačiunskas sakė, kad gamykloje dirbama praktiškai be atliekų, viskas čia pat susmulkinama ir perdirbama.

Kristinos ŽALNIERUKYNAITĖS nuotr.


Gamina detales garsioms užsienio firmoms

Kristina ŽALNIERUKYNAITĖ


Už geležinkelio, Bučiūnų kaime, įsikūrusioje pramoninėje zonoje jau 10 metų veikia švedų kompanijai priklausanti plastiko liejinių gamykla „Triplan LT“. Jos produkcija nėra pasiekiama vietiniams prekybininkams, tačiau į mūsiškių vartotojų namus sugrįžta kartu su gerai pasaulyje žinomų prekių ženklų gaminiais.



Iškeliauja į pasaulį

Europoje veikia dvi šios įmonių grupės gamyklos. Pirmoji „Triplan“ gamykla įkurta Švedijoje, Lonsbodos mieste. Po keleto metų švedai gamyklą atidarė Vilkaviškyje. Šiuo metu gamybos apimtys labai išsiplėtė ir nuolat auga. Jau vargiai išsitenkama Lonsbodoje esančioje 5 tūkst. kv. metrų ploto gamykloje, vyksta plėtra ir perpus mažesnėse Vilkaviškio gamybinėse patalpose.

– Daugiau nei 40 procentų mūsų gaminamų plastiko detalių iškeliauja gerai pasaulyje žinomam baldų ir namų apyvokos tinklui, kur virsta jų gaminamos produkcijos dalimi, likusi dalis pasiskirsto elektronikos ir automobilių pramonės gamintojų produktuose, – pasakojo antrus metus gamyklai vadovaujantis Evaldas Mačiunskas. – Plastiko savybės šiais laikais taip ištobulintos, kad jo gaminiai galimi naudoti visur ir pakeisti daugelį metalinių detalių įvairiuose įtaisuose. Gaminiai greitai formuojami, išlaiko dideles apkrovas ir yra ilgaamžiai, pasižymi puikiomis techninėmis savybėmis. Šie faktoriai daro jas populiarias visame pasaulyje.





Ir vilkaviškiečių namuose

Ši gamykla Marijampolės regione tokia vienintelė, tačiau kituose Lietuvos kampeliuose jų yra net keletas, todėl konkurencija yra gana didelė. Tačiau patikimus ir visame pasaulyje žinomus savo klientus turinti „Triplan LT“ darbų trūkumu nesiskundžia. Tad mūsų rajono žmonės, nusipirkę žinomos firmos gaminį, turbūt visai ir neįtaria, kad jame sudėtos kaimyno ar pažįstamo, kuris dirba „Triplan LT“ gamykloje, rankomis čiupinėtos detalės.

Nemažai plastiko gaminių iš šios gamyklos iškeliauja ir pasipuošę garsios suomių sodo bei virtuvės apyvokos reikmenų firmos ženklu. Dėl didelės konkurencijos ir tam tikrų sutarčių su firmomis klientų pavadinimų gamykla negali atskleisti. Dideli kiekiai įvairių patvarių varžtų iškeliauja į skurdžias Afrikos šalis ar pabėgėlius priimančius kraštus, kur kompanija „Better shelter“ (liet. geresnis prieglobstis) gamina nelaimingiems, skurdžiai gyvenantiems žmonėms laikinus būstus. Juos iš šios kompanijos perka Raudonojo Kryžiaus organizacija ir Jungtinių Tautų vyriausiojo pabėgėlių komisaro valdyba. Sąrašą Vilkaviškyje gaminamų detalių, kurios iškeliauja po visą pasaulį įvairių buitinių filtrų, išmaniųjų mygtukų, vėliavų laikiklių pavidalu, galima būtų vardyti ir vardyti.





Procese – visi

Įdomiausia, kad tokioje plačiai gamybą vystančioje įstaigoje neišgirsi kurtinančio triukšmo, nematysi zujančių ir lakstančių žmonių. Netgi kvapas gamykloje visai „negamyklinis“. Pabendravus stebina draugiška atmosfera, jaukūs persirengimo kambariai su dušais, treniruoklių sale darbuotojams.

– Mes visi esame gamybos proceso dalis, todėl bendrai tariamės, kaip paspartinti darbą, kaip kažką patobulinti, racionalizuoti, – aiškino gamyklos direktorius. – Juk kaip vieną ar kitą darbą galima padaryti geriausiai, žino tik jį dirbantis žmogus. Be to, įsitraukimas į visus procesus leidžia darbuotojui geriau pajusti atsakomybę už tai, ką jis daro, ir kartu – džiaugsmą, kad savo darbą atliko gerai ir taip prisidėjo prie bendrų rezultatų. Mes savo gamykloje įgyvendiname „Lean“ sistemą. Tai – „Toyotos“ gamybos sistema, tapusi „Lean“ vadybos pamatu.
Daugiau nei 40 procentų mūsų gaminamų plastiko detalių iškeliauja gerai pasaulyje žinomam baldų ir namų apyvokos tinklui, kur virsta jų gaminamos produkcijos dalimi, likusi dalis pasiskirsto elektronikos ir automobilių pramonės gamintojų produktuose.
E. Mačiunskas





Įgyvendina „Lean“ sistemą

Tikslaus ir nusistovėjusio lietuviško pavadinimo šiai gamybos sistemai apibūdinti kol kas nėra. „Lean“ filosofija lietuviškai aiškinama kaip lankstus, taupus, efektyvus verslo procesų valdymas. Ši valdymo sistema pasirodė esanti universali ir transformuojama. Vadovaujantis „Lean“ filosofija, įmonėms derėtų detaliau analizuoti veiklos procesus ir įvertinti, kurios proceso dalys kuria pridėtinę vertę, o kurios ne. Svarbu suvokti, jog klientas sutinka mokėti tik už sukurtą vertę, visa kita jam nerūpi. Kuo didesnės sąnaudos, tuo pelningumo procentas yra mažesnis.

Vienas būdas padidinti pelno maržą yra priimant atitinkamus marketingo sprendimus, pavyzdžiui, pakelti kainą. Tačiau dažnai tai padaryti yra sudėtinga, kai kainos rinkoje nusistovėjusios. Kitas būdas didinti pelną – vertės nekuriančių procesų eliminavimas arba trumpinimas ir visokių nuostolių šalinimas. Lietuvoje dar labai menkai pasinaudojama galimybėmis didinti pelningumą diegiant procesų inovacijas.

Nuostoliams bei švaistymui apibūdinti priskiriamas ne tik padarytas brokas, tačiau ir jo perdirbimas, per didelės laikomos atsargos, perprodukcija, transportavimas tarp gamybos operacijų, vaikščiojimas, laukimas, įvairūs gamybos netolygumai ir netgi... per aukšta kokybė, jeigu tokios klientas nereikalauja.

Todėl šioje gamykloje ir nepamatysi be reikalo judančių darbininkų, visi įrankiai turi savo vietas, išdėstymo tvarką, kiekvienas daiktas turi stovėti ten, kur jam skirta, o darbo vieta nuolat privalo būti švari ir, svarbiausia, visi visada turi būti informuoti ir tiksliai žinoti esamą situaciją.



Nekenksmingi aplinkai

– Daugiausiai darbų čia atlieka robotai, tad žmonėms tenka tik juos prižiūrėti, o darbo rankų reikia tik pakavimo procese, – pasakojo gamybos ir technikos vadovai Henrikas Bulevičius ir Modestas Ciesiūnas. – Pas mus šiuo metu dirba 46 žmonės, dauguma jų surenka ir pakuoja pagamintas detales. Šįmet investavome į tris naujus įrenginius ir vieną naudotą. Šiuo metu remontuojame dalį patalpų, nes iš Lonsbodos gamyklos čia persikels ultragarsinio virinimo įrenginiai bei kiti novatoriški projektai. Nuolat plečiamės, tad savo paslaugas galime pasiūlyti vis didesniam klientų ratui. Juolab kad atliekame darbus nuo gaminio projektavimo, pagaminimo iki surinkimo ir supakavimo bei galutinio gaminio pristatymo klientui.

Pasak E. Mačiunsko, pirmiausia, prieš pradedant gaminti naują detalę, reikia suprojektuoti ir pagaminti sudėtingą liejimo formą pagal norimos gaminti detalės brėžinį, o tai ir sudaro didžiąją dalį gamybos sąnaudų. Pačios detalės daromos iš plastiko masės pusfabrikačių. Atliekų praktiškai nelieka, nes net ir brokuotas gaminys gali būti čia pat susmulkintas ir perdirbtas.



Verta paminėti, kad ši gamykla yra ne tik įdiegusi ISO standartus, nešvaisto laiko ir išteklių, bet yra rimtai įsitraukusi į atliekų rūšiavimo procesą.





Publikuota: 2015-12-01 10:13:15

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai