„Santaka“ / Šiurpūs receptai / Virtuvėje Rytoj mistiškojo Helovino diena. Ir nors ne visi lietuviai linkę šią šventę paminėti, tačiau tiek <...>"> Rytoj mistiškojo Helovino diena. Ir nors ne visi lietuviai linkę šią šventę paminėti, tačiau tiek <...>"> Rytoj mistiškojo Helovino diena. Ir nors ne visi lietuviai linkę šią šventę paminėti, tačiau tiek <...>" />

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Virtuvėje 

Dalinkitės:  



Šiurpūs receptai


Rytoj mistiškojo Helovino diena. Ir nors ne visi lietuviai linkę šią šventę paminėti, tačiau tiek jaunimui, tiek ir vyresnio amžiaus žmonėms tai dar viena proga nustebinti savo artimuosius ar bičiulius teminiu vakarėliu. Šiurpūs kostiumai, dekoracijos, išskirtinai paserviruotas stalas ir Heloviniški patiekalai – tai pagrindiniai akcentai, kurie padės sukurti unikalaus vakaro nuotaiką

Ritualinės jungtys tarp maisto ir mirusiųjų kilusios nuo seniausių laikų ir įsitvirtinusios įvairių šalių kultūrose. Tai prasidėjo kaip pagoniški ritualai, o vėliau buvo įtraukti į katalikų religiją. Receptai ir ritualai plėtojosi pagal vietos kultūrą ir virtuvę. Štai senovės Egipte mirusieji buvo laidojami su medaus pyragu, kad turėtų ką valgyti pomirtiniame gyvenime. Siciliečiai pasveikindavo mirusiuosius savo tradiciniais patiekalais cartocci ir tatu. Na, o amerikietiškosios Helovino tradicijos, prasidėjusios XX a., joms pradžią davė senovės Keltų tautų papročiai. Lapkričio 1-ąją keltai degindavo laužus, buvo tikima, kad sieloms, kurios išėjo per paskutiniuosius 12 mėnesių anapilin, būtent tą naktį suteikiama amžinybė. Naktį prieš šią šventę keltai tradiciškai kepdavo pyragus ir jais vaišindavo į jų namus užsukusius lankytojus prašydami, kad šie pasimelstų už jų artimųjų sielas. Jie taip pat savo namų langus padabindavo iš daržovių pagamintais žibintais, taip sveikindami vaiduoklius ir paklydusias sielas. Dažniausiai žibintams naudotas moliūgas, iš jo išskaptuotos minkštosios dalies būdavo kepami įvairiausi pyragai.


Štai keletas receptų jūsų teminiam Helovino vakarėlio stalui. Receptai ypač paprasti, tad juos ruošdami daug laiko nesugaišite, tačiau gerokai nustebinsite savo svečius.

„Raganos piršteliai“

Sudedamosios dalys:

  • 2, 5 stiklinės „Kauno Grūdų“ „Ekstra“ kvietinių miltų
  • 250 g sviesto
  • 1 stiklinė cukrus
  • 1 kiaušinis
  • 1 arbatinis šaukštelis vanilinio cukraus
  • 1 arbatinis šaukštelis druskos
  • 100 g šokolado
  • 0, 5 stiklinės migdolų
Paruošimo būdas:

Sumaišykite cukrų, sviestą, kiaušinį ir vanilinį cukrų. Suberkite miltus, druską ir išminkykite tešlą. Tešlą padėkite į šaldytuvą 30 minučių. Tuomet ją padalinkite į vienodas dalis ir formuokite piršto formos sausainius. Ant riebalais išteptos arba kepimo popieriumi išklotos skardelės dėkite suformuotus sausainius. Peiliu padarykite kelis negilius įpjovimus. Ištirpinkite šokoladą ir ant kiekvieno sausainio uždėkite juo pateptą migdolą. Sausainius orkaitėje kepkite 15 min. 180 – 200 oC temperatūroje, kol gražiai paruduos.




Pyragas su moliūgais ir varške

Pagrindui:
Ritualinės jungtys tarp maisto ir mirusiųjų kilusios nuo seniausių laikų ir įsitvirtinusios įvairių šalių kultūrose. Tai prasidėjo kaip pagoniški ritualai, o vėliau buvo įtraukti į katalikų religiją.


  • 1 vnt. „Kauno Grūdų“ miltinio mišinio keksui
  • 210 ml vandens
  • 200 g tarkuoto moliūgo
  • 145 ml aliejaus
Varškės sluoksniui:

  • 500 g 9 proc. varškės
  • 250 g 30 proc. grietinės
  • 100 g cukraus
  • 1 kiaušinis
  • 50 g krakmolo
Paruošimo būdas:

Supilkite kekso mišinį į dubenį. Įpilkite vandens, aliejaus ir sudėkite tarkuotą moliūgą. Išmaišykite tešlą iki vienalytės masės ir supilkite į kepimo popieriumi išklotą formą. Pertrinkite varškę su cukrumi, grietine, kiaušiniu ir krakmolu, palikite pastovėti 10 minučių ir sudėkite į kepimo formą ant paruošto pagrindo. Kepkite apie 40-50 min. 180-200 o C temperatūros orkaitėje kol paviršius gražiai paruduos, o vidus nebus skystas (tikrinti mediniu pagaliuku). Iškepusį ir atvėsusį pyragą pabarstyti cukraus pudra.


Monstriški keksiukai

Jeigu savo Helovino stalui norite suteikti daugiau žaismingumo ir sukelti mielą šypsnį savo šeimos narių ar bičiulių veiduose, išbandykite keksiukų receptą, kuriuos galite dekoruoti pačiais Heloviniškiausiais atributais.

Keksiukus išsikepti galite iš „Kauno Grūdų“ šokoladiniams keksiukams skirto miltinio mišinio (iš 1 pakuotės, kurioje yra 470 g miltinio mišinio, iškepsite 12-15 keksiukų). Jį reikia supilti į dubenį, įpilti 210 ml vandens ir 145 ml aliejaus. Išmaišyti tešlą iki vienalytės masės. Tešlą išpilstyti į keksiukų formeles, kurios gali būti išteptos aliejumi arba į jas įdėtas specialus kepimo popierius. Keksiukus kepkite 20-30 min. iki 180 o C įkaitintoje orkaitėje. Iškepusius keksiukus ataušinkite ir tada galite dekoruoti.

Keksiukai šikšnosparniai: tokius keksiukus papuoškite kepurėle, pagaminta iš cukrinės masės (baltos arba juodos). Šikšnosparnio veidukui ir sparnams pagaminti panaudokite tempo arba bet kuriuos kitus sausainius.

Keksiukai voriukai: papuošimui naudokite šokoladą, šokoladinius pabarstukus, obuolinius guminukus kojoms, baltą cukrinę masę ir saldainiukus akims ir nosims.

Keksiukai su moliūgėliais: juos dekoruokite sviestiniu kremu, kurį pagaminti galite iš 400 g sviesto, 100 g cukraus pudros, 100 g saldinto sutirštinto pieno. Darant oranžinį kremą papildomai reikia įdėti oranžinių maistinių dažų. Moliūgėlius pagaminsite iš cukrinės masės, žalių ir oranžinių maistinių dažų. Šiuos keksiukus dar galite apibarstyti spalvotais šokoladiniais saldainiukais.



Publikuota: 2015-10-30 12:13:51

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai