„Santaka“ / Naujoji skyriaus vadovė siekia suburti darnią komandą

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda savadarbį tvarkingą traktoriuką su žemės dirbimo padargais. Tel. 8 615 96 257.
Galioja iki: 2019-09-22 11:32:38

Parduoda tvarkingą, prižiūrėtą namą Virbalyje (70 m², mūrinis ūkinis pastatas, visi inžineriniai tinklai, šildymas kietuoju kuru, 7 a sklypas, sutvarkyta aplinka, šalia mokykla ir vaikų darželis, 10 000 Eur). Tel.: 8 616 72 266, 8 656 58 234.
Galioja iki: 2019-09-23 09:03:05

Parduoda 2 kambarių butą su daliniais patogumais Virbalyje (atskiras įėjimas, yra ūkiniai pastatai, vandens, kanalizacija, rūsys, žemės, šalia parduotuvė, ambulatorija, autobusų stotelė, 3000 Eur). Tel. 8 650 59 709.
Galioja iki: 2019-09-26 13:25:28

Parduoda lengvojo automobilio priekabą (1995 m., 1,6 x 1,6 m, draudimas ir TA dvejiems metams, LED žibintai, padangos M+S, 80 proc. likutis, 369 Eur), plastikinių langų varčias su stiklo paketais (įvairių dydžių, 22 Eur už vnt.). Tel. 8 686 41 679.
Galioja iki: 2019-09-26 16:23:58

Parduoda naują čiužinį (2 m ilgio, 80 cm pločio, 30 cm aukščio). Tel. 8 653 40 386.
Galioja iki: 2019-09-27 13:04:19

Parduoda 3,8 a sodo sklypą Vilkaviškio miesto ribose. Tel. 8 671 02 459.
Galioja iki: 2019-09-28 11:22:43Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2015-10-12 15:40

Dalinkitės:  


Investicijų, strateginio planavimo ir vietinio ūkio skyriaus vedėja Daiva Riklienė teigė, jog iki 2020 metų atgis beveik visas Vilkaviškio miesto centras.

Ievos RINKEVIČIŪTĖS nuotr.


Naujoji skyriaus vadovė siekia suburti darnią komandą

Dangyra APANAVIČIENĖ

Ilgai be nuolatinio vedėjo buvusiam Savivaldybės administracijos Investicijų, strateginio planavimo ir vietinio ūkio skyriui pradėjo vadovauti Daiva RIKLIENĖ. Šis pokalbis su naująja vadove – apie skyriaus viziją, rengiamus ir būsimus projektus, galimas investicijas ir šiek tiek apie asmeninį gyvenimą.

– Septynerius metus vadovavote Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centrui, kuris nuolatos buvo minimas kaip vienas iš geriausių Lietuvoje. Kodėl ryžotės palikti, kaip iš šalies atrodė, mėgstamą darbą ir atėjote dirbti į Savivaldybės administraciją?

– Turizmo ir verslo informacijos centras iš tiesų turi labai gerą reputaciją, palikau kompetentingą komandą, kuri, neabejoju, toliau sėkmingai tęs kartu pradėtus darbus.

Aš centre išmokau dirbti su projektais, rengti sudėtingus diaugiasluoksnius planus ir juos sėkmingai įgyvendinti. Labai džiaugiuosi ir patirtimi, įgyta šešerius metus dirbant Vilkaviškio krašto vietos veiklos grupės strategijos administratore. Kartu su komanda įgyvendinome 120 projektų, kuriais gražinome kaimo vietoves ir darėme jas patrauklesnes, kad visiems būtų smagu ir gera gyventi mūsų krašte.

Dirbdama, kaip sakėte, mėgstamą darbą tik dar kartą įsitikinau, kaip myliu šį kraštą ir kiek jame visko galima padaryti. Tačiau man visados atrodė, jog nereikia užsisėdėti vienoje vietoje, bet atidavus visą save ir pasisėmus begales patirčių iš kolegų vėl ieškoti, kur galėtum panaudoti sukauptas žinias. Visuomet reikia siekti naujų iššūkių ir kopti į naujus everestus.

– Ilgą laiką Investicijų, strateginio planavimo ir vietinio ūkio skyrius neturėjo nuolatinio vadovo. Ar nėra sunku vėl viską sustyguoti, kad šis gyvas mechanizmas dirbtų sklandžiai ir produktyviai?

– Manau, kad raktas į bet kurios veiklos sėkmę – vieninga ir darniai dirbanti komanda. Skyriuje dirba devyni kompetentingi skirtingų sričių specialistai ir savo srities žinovai. Pagrindinis mano uždavinys bus dar labiau sutelkti kolektyvą efektyviam darbui.

Skyriaus veiklos apimtys yra labai didelės, daugybė funkcijų ir uždavinių, bet nėra motyvacinės sistemos, skatinančios darbuotojus dirbti intensyviau ir siekti geresnių rezultatų. Tačiau tikrai tikiu, kad per metus tapsime sklandžia, itin produktyvia komanda, įveikiančia visas rizikas ir pasiekiančia puikių rezultatų.

– Skyriaus specialistai neretai sulaukdavo kritikos dėl užvilkintų darbų, dėl nepakankamos kai kurių Savivaldybės įgyvendinamų projektų priežiūros ir silpnos kontrolės. Koks Jūsų pirmasis įspūdis susipažinus su skyriaus veikla?

– Darnioje komandoje būtina elementariausia komunikacija. Noriu ir visus skatinsiu kalbėtis, išsakyti problemas, ypač jeigu kažkas nesiseka. Dažnai visi, kai susiduriame su problema, tylime ir stengiamės ją nuslėpti, bet juk mąstant keliese atsiranda daugiau sprendimų.

Mano skyriuje kiekvienam specialistui priskirta viena veikla, todėl realiai iki šiol su vienos srities darbais dirbdavo tik vienas žmogus. Aš matau kiek kitokią komandos viziją. Iškilus problemai sudarysime darbo grupę, analizuosime situaciją, kreipsimės pagalbos į kitus skyrius – taip operatyviau spręsime nesklandumus. Projektų rezultatai priklauso nuo visos Savivaldybės administracijos skyrių bendro darbo sprendžiant tą pačią problemą. Trumpai tariant, dėsiu visas pastangas, kad šis mechanizmas suktųsi be jokių trukdžių.

– Investicijų, strateginio planavimo ir vietinio ūkio skyrius yra vienas svarbiausių. Kokią Jūs matote šio skyriaus viziją ir strategiją?

– Pirmiausia reikia sudėlioti prioritetus. Stengsimės maksimaliai didinti Vilkaviškio patrauklumą verslui ir investicijoms, taip pat ir patrauklumą gyventojams, sutvarkant esamas ir įrengiant naujas viešąsias erdves, parkus bei rekreacines zonas. Norisi suburti solidarią ir aktyvią miesto bendruomenę, stiprinti kaimo vietoves, skatinant ten užimtumą ir kuriant darbo vietas.

Esu įsitikinusi, kad reikia stengtis dirbti ne kiek išeina, bet visomis jėgomis, todėl ir vizija tokia – darnus ir atsakingas kolektyvas, kurio kiekvienas narys drąsiai norėtų siūlyti pokyčius, pats norėtų keistis, tikėtų tuo, ką daro, būtų atviras visuomenei, o veikla būtų skaidri.

Būtent todėl veiklos strategijoje svarbiausią vietą užima komanda.

Niekuomet neveiksime skubotai, nes visiems netikėtumams galima pasiruošti iš anksto.

– Dažnai tekdavo išgirsti žmones teigiant, kad Vilkaviškis merdi. Šiuo metu to nepasakysi – kone visas miestas paskendęs statybų pastoliuose. Kokių dar projektų, pagerinsiančių miesto infrastruktūrą, yra parengę arba rengia skyriaus specialistai?

– Šiuo metu įgyvendiname nacionalinę 2014–2020 metų strategiją regionams ir koncentruojamės į kompleksinę miesto plėtrą bei vietinių kelių vystymą. Iki 2020 m. atgis beveik visas miesto centras. Bus sutvarkyta J. Basanavičiaus aikštė, teritorija tarp Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro bei Vilkaviškio kultūros centro, taip pat rekreacinės teritorijos ir prieigos prie Šeimenos upės. Planuojama dalies Vilkaujos, J. Janonio, Kęstučio bei Mairionio gatvių rekonstrukcija.

Kitos projektų idėjos priklausys nuo artimiausiu laiku ministerijose patvirtintų priemonių.

– Ar turite planų, kaip būtų galima pagerinti rajono investicinę aplinką, pritraukti kuo daugiau investuotojų?

– Investicijos yra labai svarbios ir naudingos, nes su jomis didėja darbo produktyvumas, atsiranda daugiau kvalifikuotų darbuotojų, naujų darbo vietų, dėl to automatiškai didėja atlyginimai ir gerėja bendras krašto pragyvenimo lygis.

Vilkaviškyje sėkmingai dirba jau keletas investuotojų: UAB „Art Glacio“, sukūrusi 47 darbo vietas, Lietuvos ir Danijos kapitalo įmonė „Baltijos tekstilė“, įdarbinusi 92 žmones, danų kapitalo įmonė UAB „FurnMaster“, įsteigusi 90 darbo vietų, bendra Lietuvos ir Švedijos įmonė UAB „Triplan“, kurioje darbuojasi 49 asmenys.

Su investuotojų pagalba bus iš esmės atnaujinta Vilkaviškio autobusų stoties teritorija. Kitų metų pabaigoje išdygs nauji statiniai dabar sparčiai griaunamo buvusio buitinio gyventojų aptarnavimo kombinato vietoje.

Norint pritraukti daugiau investicijų, tam reikia kruopščiai ruoštis. Kartu su viešąja įstaiga „Investuok Lietuvoje“ buvo parengtas ir artimiausiu metu pasirodys Vilkaviškio rajono investicinis gidas anglų kalba.

Rengiami laisvų patalpų sąrašai ir aprašai, reikia suformuoti žemės sklypus, tinkamus naujoms statyboms, gal net įrengti laisvą ekonominę zoną. Visi verslininkai skaičiuoja laiką, tad svarbu operatyviai įgyvendinti investuotojų reikalavimus. Todėl ir stengsiuosi, kad visa komanda dirbtų kuo darniau.

– Ar turi Savivaldybė rajono turizmo plėtros viziją? Kokia ji?

– Turime turizmo galimybių studiją, parengtas Paežerių ežero kraštovaizdžio tvarkymo planas. Miesto patrauklumą padidins rekreacinės teritorijos prie Šeimenos upės, miesto sodo Vilkaviškyje sutvarkymas. Planuojamas Paežerių dvaro sodybos projekto tęstinumas, turėtų būti įrengta prieplauka, skatinanti vandens turizmą Paežerių dvare.

Naujoje kaimo plėtros strategijoje 2015–2022 m. vienas iš prioritetų – turizmui patrauklios aplinkos kaime kūrimas. Bus remiami projektai, gerinantys viešųjų erdvių būklę, skatinantys atvykstamąjį ir vietinį turizmą.

– Papasakokite apie save. Ką veikiate laisvalaikiu?

– Didžiuojuosi, jog gimiau, užaugau ir gyvenu Vilkaviškyje. Čia baigusi mokyklą studijavau Kauno technologijos universitete ir įgijau inžinieriaus technologo kvalifikaciją bei inžinerijos magistro laipsnį. Septynerius metus vadovavau keliasdešimties žmonių kolektyvui AB „Žemkalnija“, o 2004 m. atėjau dirbti vadybininke į tuomet dar tik susikūrusį Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centrą. 2008 m. pradėjau vadovauti šiam centrui.

Visuomet stengiausi prisidėti prie socialinių iniciatyvų ir gražinti savą miestą, vis dar esu Nevyriausybinių organizacijų tarybos narė, priklausau Marijampolės apskrities teritorinių darbo biržų vertinimo komisijai ir padedu spręsti darbo bei užimtumo problemas, taip pat – įgyvendinti jaunimo garantijų iniciatyvą.

Turiu du jau suaugusius vaikus, kuriais be galo didžiuojuosi. Mokydamiesi čia, jie taip pat stengėsi kuo daugiau nuveikti savo gimtajam miestui. Dukra Dovilė šiuo metu yra Vilniaus Gedimino technikos universiteto III kurso studentė ir ateinantį pusmetį gilins transporto inžinerinės ekonomikos žinias viename geriausių šios srities universitetų Slovėnijoje. Sūnus Tomas, baigęs klasikinės filologijos (lotynų ir senovės graikų kalbų) bakalaurą bei gilinęs žinias Briuselyje, šiuo metu dirba didžiausioje Lietuvos viešųjų ryšių įmonėje komunikacijos konsultantu, tačiau niekuomet nepamiršta savojo krašto.

Laisvalaikiu mėgstu keliauti ir atrasti vis ką nors naujo. Nebūtina lėkti kažkur toli į kitus kraštus (nors smagu pabūti ir ten), bet ir čia, Vilkaviškio krašte, vis sugebu atrasti naujų vietų, nepatirtų pojūčių ir džiaugsmo akimirkų.

Visą savo laiką stengiuosi skirti artimiausiems žmonėms ir draugams – su metais supranti, kad šie santykiai yra didžiulė vertybė. Jiems įtakos neturi nei oras, nei laikas, nei atstumas, o kiekviena akimirka tampa pačia brangiausia.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Teismo nubaustos valdininkės kaltos nesijaučia
* Šeimos kortelės lengvatų žmonės nori arčiau namų
* Uogų ir daržovių augintojai galvoja apie ūkio plėtrą
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar šį rudenį buvote grybauti?
Taip, ir ne kartą.
Sykį jau grybavau.
Dar tik planuoju.
Nebuvau ir nesiruošiu.Kalbos patarimai

Ar taisyklingas pasakymas „reikalingas pagalbos“?
Taip, taisyklingas, būdvardis „reikalingas“ valdo objekto kilmininką. Pvz.: Senas neįgalus žmogus reikalingas pagalbos.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas