„Santaka“ / Nuspręsta baigti statyti sporto salę

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda sodyba (80 a sklypas, nuo Gižų 3 km, Marijampolė - 12 km, Vilkaviškis - 24 km, sodyba šalia asfaltuoto kelio, 100 m iškeltu žvyrium keliuku, domina keitimas į butą Vilkaviškyje). Tel. 8 690 58 747.
Galioja iki: 2019-07-26 13:09:49

Parduoda mūrinį namą Smėlio g.20, Virbalyje (sklypo plotas 17 a, yra 2 garažai, ūkiniai pastatai, šiltnamis). Tel. 8 614 82 403.
Galioja iki: 2019-07-27 13:08:15

Nebrangiai parduoda naudotą kietojo kuro katilą DEFRO (15 kW). Tel. 8 682 56 943.
Galioja iki: 2019-07-28 08:56:55

Parduoda dvi mėsines karves su veršiais, 12 metinių pieninių telyčių, 2 bulius (6 mėn. ir 1 metų). Tel. 8 689 53 747.
Galioja iki: 2019-08-01 13:32:23

Parduoda kombainą FERGUSON 206 (2,5 m pjaunamoji, yra smulkintuvas), 2 vietų melžimo aikštelę, grėblį-vartytuvą, 12 t traktorinę puspriekabę, traktorius FORTSCHRITT 323A ir MTZ-50, 5 korpusų plūgą KVERNELAND, traktorių T-150 su kultivatoriumi, 3 m grūdų sėjamąją, 800 l purkštuvą HARDI, ritininį presą, ekskavatorių JUMZ, vakuumo siurblį. Tel. 8 689 53 747.
Galioja iki: 2019-08-01 13:32:56Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2015-10-09 15:58

Dalinkitės:  


Pradėtos statyti sporto salės pastatas merdi jau ne vienus metus.

Autoriaus nuotr.


Nuspręsta baigti statyti sporto salę

Andrius GRYGELAITIS

Speciali darbo grupė, kuriai vadovavo rajono mero pavaduotojas Kazys Kiaulakis, keletą mėnesių intensyviai svarstė, ką daryti su jau pajuokos objektu tapusia Vilkaviškio sporto sale: pabaigti statyti senąją ar vis dėlto visą darbą ir lėšas koncentruoti į naujo daugiafunkcio sporto centro statybas. Galiausiai buvo apsispręsta pabaigti tai, kas seniai pradėta.Visi nurašė

Beveik dvidešimtmetį besitęsiančios Vilkaviškio sporto komplekso statybos ilgai buvo aklavietėje. Daugelis vilkaviškiečių jau seniai yra praradę viltį, kad mieste kažkada bus sporto salė. Dėl užsitęsusių statybos darbų Vienybės gatvėje pradėtą, bet nebaigtą kompleksą miestelėnai jau seniai juokais vadina „kartuvėmis“. Atrodo, jog ne vieną kartą buvo bandoma iš naujo atgaivinti statybas, tačiau kiekvieną sykį vis pritrūkdavo lėšų, o gal net ir buvusių valdžių atkaklumo. Paskutinį kartą darbai sporto salėje vyko 2008 m. Nuo to laiko pastatas vėl merdi. Vis dėlto situacija pamažu turėtų keistis.

„Salė jau buvo visų nurašyta ir užmiršta. Per ilgą laiką ji buvo spėjusi tapti ir politiniu įrankiu. Pasitarę su įvairių sričių specialistais nusprendėme, kad negalime į viską numoti lengva ranka, nes tai mums per brangiai kainavo. Reikia viską vieną kartą imti ir pabaigti“, – kategoriškos nuomonės laikėsi K. Kiaulakis.

Bandant rasti išeitį, kaip elgtis toliau, buvo sudaryta vienuolikos žmonių speciali darbo grupė, į kurios sudėtį įėjo įvairių sričių atstovai, specialistai, suinteresuoti asmenys. Stengtasi išklausyti trenerių, teisininkų, architektų, projektų rengėjų ir kt. nuomonę. Visi vieningai sutarė, kad sporto salės Vilkaviškiui reikia. Klausimas liko tik vienas: ar pabaigti statyti senąją, ar vis dėlto darbą ir lėšas koncentruoti į naujo daugiafunkcio sporto centro statybas. Šiam tikslui į pagalbą buvo pasitelktas architektas projektuotojas, UAB „Ugira“ vadovas Aloyzas Jurdonas. Jo buvo paprašyta išanalizuoti situaciją ir pateikti savo vertinimą.Už ir prieš

A. Jurdonas išanalizavo kitų savivaldybių praktiką ir pasidalijo savo pastebėjimais. Pasak jo, dabartinės Vilkaviškio sporto salės vieta nėra itin tinkama. Geriau būtų rinktis patrauklesnę vietovę arčiau miesto centro. Be to, statant naująjį sporto kompleksą, jį būtų galima pritaikyti ir kultūriniams renginiams. Senasis pagal projektą yra ne toks universalus ir skirtas labiau sportininkų interesams. Aišku, jame taip pat būtų galima organizuoti kultūrinius bei komercinius renginius, tačiau ne tokiomis komfortiškomis sąlygomis.

„Pagal paskaičiavimus, pabaigus senos sporto salės statybas, jos užimtumas siektų apie 90 proc. Tuo tarpu statant naują ir pritaikant ją platesnėms paslaugoms, jos užimtumas siektų tik apie 70 proc. Tai rodo, jog pabaigti senos salės statybas apsimoka labiau, ji greičiau atsipirktų. Be to, senąją salę išlaikyti turėtų būti bent 20 proc. pigiau nei naująją. Dar vienas svarbus niuansas: užbaigti senosios salės statybas turėtų pakakti maždaug 3,6 mln. eurų, o naujosios statyboms reikėtų beveik 6 mln. eurų“, – pastebėjimais dalijosi A. Jurdonas.

Jis taip pat pabrėžė, kad tiek vienos, tiek kitos salės eksploatavimo pradžia priklausytų nuo to, kaip greitai būtų sutvarkytas finansavimas. Visiškai pabaigti statyti senąjį sporto kompleksą turėtų pakakti 1–2 metų, o štai renkantis alternatyvų variantą statybos darbai greičiausiai būti baigti tik maždaug po penkmečio.

„Yra daugybė niuansų, dėl kurių naujos salės statyba užsitęstų daug ilgiau nei senos. Visų pirma, vien naujam sklypui suformuoti teisiškai prireiktų bent poros metų. Tuomet būtina pagalvoti ir apie inžinerinių tinklų tiesimo klausimus, projektavimo darbus bei panašias problemas. Tai užtruktų išties nemažai laiko“, – pabrėžė UAB „Ugira“ vadovas.

Jis taip pat tvirtino, jog vilkaviškiečiai turėtų atsižvelgti ir į kaimyninėje Marijampolėje, Aušros gatvėje, planuojamo statyti daugiafunkcio sporto komplekso konkurenciją. Pasak A. Jurdono, panašaus pobūdžio statinys mūsų mieste sunkiai sutrauktų tiek pat žmonių. Viską įvertinęs specialistas vilkaviškiečiams patarė užbaigti pradėtos sporto salės statybas.Dauguma pritarė

Rajono meras Algirdas Neiberka pasidžiaugė, kad buvo svarstomi įvairūs variantai. Jis tvirtino, jog išklausęs visus argumentus linksta užbaigti senosios sporto salės statybas, o ne pradėti naujas.

„Gerai, kad turėjome alternatyvą. Neabejoju, jog diskusijų metu gimė naujų idėjų, kaip patobulinti senosios sporto salės projektą. Ši salė yra įtraukta į 2014–2020 m. Europos Sąjungos programos tikslinių teritorijų ribas, todėl jai būtų lengviau pritraukti lėšų, nei statant naująją. Manau, kad mums patiems svarbiausia yra galiausiai apsispręsti, ko mes norime, nes laikas nenumaldomai bėga. Jei nedarysime dabar, vėliau galime ir nespėti į finansinį traukinį“, – pabrėžė rajono vadovas.

Mero nuomonei antrino ir dauguma specialios darbo grupės narių. Viešųjų pirkimų ir turto valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas Algimantas Simanynas sakė, jog dabartinė sporto salė yra pradėta statyti geroje vietoje ir jis nelabai gali įsivaizduoti, kur būtų galima rasti patrauklesnę. Ši vieta puikiai pritaikyta gyventojų poreikiams: čia ir inžineriniai tinklai nutiesti, ir privažiavimas padarytas. Be to, greta sporto salės ateityje planuojama įrengti ir poilsio zoną.

Panašios nuomonės laikėsi Investicijų, strateginio planavimo ir vietinio ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Arūnas Grumadas. „Jeigu pasirinktume alternatyvų variantą, tai ką tuomet daryti su senąja sale? Į ją įdėta daugybė pinigų, vien Vyriausybės lėšų salės statyboms panaudota maždaug 2,5 mln. litų. Abejoju, ar mes be Vyriausybės leidimo galėtume lengva ranka nugriauti statinį“, – kalbėjo A. Grumadas.Prieštaravo tik du politikai

Vis dėlto daugelis baiminosi, kad, baigus statyti senąją salę, ši bus neišvaizdi, nepatraukli. Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Mindaugas Šaučiūnas nuramino, jog tai lengvai galima išspręsti padarius esamo projekto korekcijas. Pasak specialisto, suteikti salei reprezentacinę išvaizdą nesunkiai galima įvairiomis architektūrinėmis priemonėmis.

„Manau, jog ir taip daugybę metų mėtėmės, gal laikas visa tai būtų baigti? Jeigu pasirinktume alternatyvų sporto salės variantą, tektų laukti dar bent penkerius metus. Žmonės ir taip jau praradę viltį. Be to, kiek žinau, planuojant statyti naują daugiafunkcį kompleksą niekas neklausė kultūros darbuotojų nuomonės. O ji juk taip pat turėtų būti svarbi. Neabejoju, kad didesniems renginiams puikiai galėtume pritaikyti ir užbaigtą dabartinę salę. Manau, jog atėjo laikas nustoti blaškytis“, – tvirtos nuomonės laikėsi Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Alma Finagėjevienė.

Visi darbo grupės nariai beveik vienbalsiai pritarė, kad reikia pabaigti pradėtas statybas, o ne planuoti naujas. Vieninteliai šiai nuomonei prieštaravo rajono Tarybos nariai Vilmantas Šlekys ir Dainius Gražulis. Tiesa, abu vyriškiai svaresnių argumentų, bandydami apginti savo nuomonę, nepateikė.Pagerės treniruočių sąlygos

Išklausęs nuomones, rajono vicemeras K. Kiaulakis visiems padėkojo ir tvirtino, jog nuo šiol viskuo rūpinsis Savivaldybės vadovai. Rekomendacinio pobūdžio darbo grupės sprendimas tęsti pradėtos salės statybos darbus bus įteiktas rajono vadovui A. Neiberkai, o jeigu reikės – ir rajono Tarybai.

„Planuodami kitų metų biudžetą turime numatyti lėšų, reikalingų esamo projekto korektūrai. Būtina atsižvelgti į šių dienų gyventojų poreikius, techninius reikalavimus. Reikia priimti ekonomiškiausią sprendimą. Taip pat pakoreguosime ir projekto sąmatą, todėl žinosime tikrą darbų kainą. Tikiuosi, kad per kitus metus sutvarkysime visus teisinius reikalus ir galėsime pradėti realias statybas“, – vylėsi K. Kiaulakis.

Labiausiai dėl priimto sprendimo džiaugėsi sunkiomis darbo sąlygomis dirbantys treneriai. Užbaigtoje sporto salėje savo patalpas turėtų gauti visų rajone propaguojamų sporto šakų atstovai.

„Kol kas mūsų darbo sąlygos – košmariškos. Gal tik imtynininkai turi geras patalpas, visi kiti žiemą šąla. Šiandieną mūsų treneriai yra priversti prašytis į mokyklų sporto sales, kurias gauname ne anksčiau kaip nuo 16 val., o kartais – dar vėliau. Įsivaizduokite, kaip žiemą pirmokui nepatogu tokiu metu lankyti treniruotes. Turėdami savo salę, treniruotes galėtume vesti nuo 13 val. Be to, netoli pradėtos statyti salės yra „Aušros“ gimnazija bei savo sporto salės neturinti Vilkaviškio pradinė mokykla. Jų vaikai taip pat galėtų naudotis patalpomis. Neabejoju, kad salę stengsimės išnaudoti kuo geriau“, – sakė rajono sporto mokyklos direktorius Algidas Karalius.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vietoje tilto Naujamiestyje rengiama plieninė pralaida
* Mirusiųjų miestai lieka be medžių
* Kelyje kaip ir gyvenime – svarbiausia yra drausmė
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar esate laimėjęs loterijoje?
Taip, laimėjau vertingų prizų.
Tik smulkias sumas.
Loterijoje man nesiseka.
Niekada nedalyvauju.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „šimtukininkas“?
Taip, naujadaras šimtukininkas, šimtukininkė yra vartotinas. Šio daiktavardžio apibrėžtis – „kas išlaikė bent vieną baigiamąjį egzaminą šimtuku“. Pvz.: Šimtukininkai dažnai rinkosi sveikatos mokslų, verslo ir viešosios vadybos, fizinių ir biomedicinos mokslų studijų krypties programas.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas