„Santaka“ / „Vaikų linijos“ emocinė parama internetu vaikams ir paaugliams padeda pasijusti geriau / Iniciatyvos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Iniciatyvos

Dalinkitės:  


„Vaikų linijos“ emocinė parama internetu vaikams ir paaugliams padeda pasijusti geriau


Vis daugiau vaikų ir paauglių kreipiasi pagalbos į „Vaikų liniją“ elektroniniais laiškais – pastaraisiais metais gaunamų laiškų skaičius auga. Siekdama įvertinti internetu teikiamos emocinės paramos kokybę, „Vaikų linija“ atliko anoniminę apklausą. Jos rezultatai parodė, kad teikiama pagalba atitinka vaikų ir paauglių lūkesčius, o iš savanorių konsultantų gauti atsakymai į laiškus suteikia paaugliams palaikymą ir supratimą.

Praėjusiais metais „Vaikų linija“ sulaukė 40 proc. daugiau vaikų laiškų nei 2013 metais ir atsakė į 1001 laišką. Tuo tarpu per devynis šių metų mėnesius „Vaikų linijos“ konsultantai jau atsiliepė į daugiau nei 1100 pagalbos prašančių laiškų. Stebint emocinės paramos internetu poreikio augimą, „Vaikų linija“ siekia užtikrinti, kad gaunama pagalba internetu būtų veiksminga ir kokybiška. Šiuo tikslu buvo atlikta anoniminė apklausa – vaikai buvo paprašyti įvertinti „Vaikų linijos“ savanorių konsultantų atsakymus į jų siųstus laiškus.

„Apklausos rezultatai parodė, kad „Vaikų linijos“ internetu teikiama emocinė parama padeda vaikams ir atitinka vaikų lūkesčius. Vaikų nuomone, laiškuose jiems vertingiausias gautas konsultantų palaikymas ir supratimas bei idėjos, kaip vaikai galėtų susidoroti su juos užklupusiais sunkumais, – apklausos rezultatus apibendrino „Vaikų linijos“ psichologė, savanorių mokytoja Jurgita Smiltė Jasiulionė. – Tai yra reikšmingas įvertinimas tiek mums, besirūpinantiems teikiamos paslaugos kokybe, tiek paramą teikiantiems savanoriams konsultantams. Savanoriams itin svarbu išgirsti, ar jų skirtas laikas ir mintys, kuriomis pasidalino su vaiku, buvo vertingos, ar atitiko tuos lūkesčius, su kuriais vaikas ar paauglys apsilankė „Vaikų linijos“ interneto svetainėje ir parašė laišką.“



Vertindami savanorių konsultantų parašytus atsakymus, vaikai ir paaugliai dalijosi, kad gautas laiškas „privertė pasijusti svarbiai ir reikalingai“, „nuramino“, „paguodė“, „pagyrė, ką darau gerai“, kad „labai maloniai ir širdį glostančiai atsakė“, kad „davė vertingų patarimų ir padrąsinimų“, kad „yra daugybė dalykų, kurių gailiuosi savo gyvenime, bet niekada nesigailėsiu, kad parašiau čia.. į vaikų liniją...“.
Vaikai ir paaugliai kasdien nuo 11 iki 21 val. gali skambinti į „Vaikų liniją“ nemokamu telefono numeriu 116111.


„Pagrindinis apklausoje vaikų išsakytas lūkestis – kad greičiau atsilieptume į jų laiškus, – teigė „Vaikų linijos“ psichologė. – Didindami savanorių konsultantų komandą, šiuo metu siekiame, kad vaikai atsakymą į savo laišką gautų jau tą pačią dieną ir jiems nereiktų laukti ilgiau nei 24 valandas.“

Dažniausiai paaugliai laiškuose „Vaikų linijai“ rašo apie savo išgyvenimus dėl patiriamų patyčių, nesutarimų su draugais ar tėvais, nelaimingos meilės, dalijasi mintimis apie savižudybę, pasakoja apie išgyvenamas baimes ir nerimą, vienišumą, savižalą, užduoda klausimų, susijusių su seksualumu, sprendžia sunkumus dėl saugumo internete.



Prisiregistravę „Vaikų linijos“ svetainėje, vaikai ir paaugliai gali kreiptis pagalbos, parašydami elektroninį laišką arba dalyvaudami diskusijų forume. Tai – svarbi savipagalbos vieta, leidžianti paaugliams tarpusavyje dalintis savo patirtimi, vienas kitą palaikyti ir padėti kartu ieškoti sprendimų ir išeičių.

Siekdama, kad reikalingą pagalbą internetu vaikai galėtų pasiekti lengviau ir patogiau, „Vaikų linija“ šiemet sukūrė patogią prieigą prie pagalbos internetu, naudojantis ne tik kompiuteriais, bet ir mobiliaisiais telefonais bei planšetėmis. „Vaikų linijos“ pagalbos internetu prieinamumo ir žinomumo didinimas finansuojamas Europos ekonominės erdvės finansinių mechanizmų. Taip pat vaikai ir paaugliai kasdien nuo 11 iki 21 val. gali skambinti į „Vaikų liniją“ nemokamu telefono numeriu 116111.



Publikuota: 2015-10-05 09:57:04

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai