„Santaka“ / Japonijos turistai į Lietuvą keliauja pažinti savo nacionalinio didvyrio – Č. Sugiharos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 

Dalinkitės:  


Japonijos turistai į Lietuvą keliauja pažinti savo nacionalinio didvyrio – Č. Sugiharos


Ūkio viceministrė Rasa Noreikienė, su darbo vizitu lankydamasi Japonijoje, susitiko su Japonijos žemės ūkio, infrastruktūros, transporto ir turizmo ministru Akihiro Ohta. Viceministrė pristatė Lietuvos turizmo potencialią ir pasidžiaugė kelerius metus iš eilės itin sparčiai augančiais japonų turistų srautais – per pirmąjį 2015 m. pusmetį į Lietuvą atvykstančių japonų padaugėjo 60, 7 proc.

Susitikimo ašimi tapo didžiausia tų dienų naujiena vietos žiniasklaidoje – Japonijos Vyriausybės kreipimasis į UNESCO pasaulio paveldo komisiją dėl Č. Sugiharos darbų pripažinimo nematerialiuoju Japonijos kultūros paveldu.

„Simbolišku ir abiem valstybėms prasmingu bendradarbiavimo pagrindu tapo tai, kad kadaise tranzitinėmis vizomis žydus Lietuvoje gelbėjęs ir Pasaulio Tautų Teisuolio titulą pelnęs Č. Sugihara šiandien tapo vienu iš svarbiausių traukos į Lietuvą objektų Japonijos turistams“, – sako R. Noreikienė ir teigia, kad Lietuva aktyviai palaikys šį Japonijos Vyriausybės siekį UNESCO komisijoje ir kad tai dar plačiau atvertų vartus Japonijos turistams į Lietuvą.

Susitikimo metu R. Noreikienė ir A. Ohta aptarė Lietuvos ir Japonijos bendradarbiavimo galimybes turizmo srityje, pristatė mūsų šalies laimėjimus per Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos Generalinę asamblėją, kurioje Lietuva išrinkta vadovauti Europos regiono komitetui. Daug dėmesio skirta spalio 13 d. Kaune vyksiančiai pasaulinei Japonijoje sukurto filmo apie Č. Sugiharą „Persona Non Grata“ premjerai . Jos metu Lietuvos žiūrovai ne tik turės galimybę nemokamai pažiūrėti šį filmą, bet ir susitikti su jo režisieriumi Cellinu Glucku bei pagrindinių vaidmenų atlikėjais Toshiaki Karasawa (Čijunė Sugihara) ir Koyuki (Jukiko Sugihara).


Svarbu, kad Lietuvos žiūrovai bus pirmieji pasaulyje, kurie viešai matys šį filmą, nes jo premjera vyks pirmiausia Lietuvoje, o tik gruodį – Tokijuje.
Simbolišku ir abiem valstybėms prasmingu bendradarbiavimo pagrindu tapo tai, kad kadaise tranzitinėmis vizomis žydus Lietuvoje gelbėjęs ir Pasaulio Tautų Teisuolio titulą pelnęs Č. Sugihara šiandien tapo vienu iš svarbiausių traukos į Lietuvą objektų Japonijos turistams.


„Č. Sugihara, išdavęs šimtus gyvybės vizų, atvėrė kelią Japonijos turistams į Lietuvą, – sako R. Noreikienė. – Dabar pagal mainų programas Japonijos moksleiviai keliauja į Lietuvą ne tik susipažinti su šio iškilaus japonų diplomato palikimu, bet ir su mūsų šalies turizmo potencialu, o tai tik skatina turistų srautus tarp šalių ir skleidžia gerąsias žinias apie Lietuvą.“

Čijunė Sugihara buvo Japonijos vicekonsulas Lietuvoje, kuris 1939–1940 m. rezidavo Kaune (dabartiniame Sugiharos namų pastate) ir čia išgelbėjo tūkstančius žydų gyvybių. Tai jis padarė išduodamas tranzitines Japonijos vizas, kurios leido žydams pabėgti nuo nacių okupacijos ir holokausto.




Saulius Šimkevičius



Publikuota: 2015-10-02 11:58:50

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai