„Santaka“ / Kyla Alvito bažnyčios sienos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2015-09-28 16:06

Dalinkitės:  


MB „Mureka“ darbų vadovas Audrius Baniulis (iš dešinės) ir kun. Vytautas Kajokas pasirūpino, kad kylančioje sienoje būtų įkomponuotas senąją bažnyčią priminsiantis akmuo

Autorės nuotr.


Kyla Alvito bažnyčios sienos

Renata VITKAUSKIENĖ


Šiuo metu diena po dienos vis labiau ryškėja naujos Alvito bažnyčios kontūrai. Statybininkai įsipareigojo iki pavasario pamūryti pastato sienos vidinę dalį.

„Ir žmonės, ir aš pats džiaugiuosi, kad 2009-aisiais pradėtos, o paskui iki pernykštės vasaros sustojusios bažnyčios statybos dabar ir vėl pajudėjo“, – kalbėjo Alvito šv. Onos parapijos klebonas kun. Vytautas Kajokas. Jis pasakojo, jog į dabartinę bažnytėlę pasimelsti ateinantys žmonės vis suka pažiūrėti, kiek jau pamūryta statomų maldos namų siena. O mūras kyla gana sparčiai, kaskart matyti, kiek padaryta per dieną.

Bažnyčią Alvite stato Garliavoje įsikūrusios mažosios bendrijos „Mureka“ meistrai.

Rugsėjo pradžioje šventoriuje vyko pasiruošimas, o mūryti plytas statybininkai pradėjo mėnesio viduryje. Iki kovo 1 d. MB „Mureka“ įsipareigojusi pastatyti bažnyčios sienos vidinę dalį, tai yra dar be apšiltinimo ir be išorinės apdailos klinkeriu. Statybos įmonės atstovai, remdamiesi savo dešimties metų veiklos patirtimi, sako, kad atėjus žiemai dėl pernelyg šalto oro mūrijimo darbus dažniausiai tenka stabdyti tik savaitei ar dviem, tad dėl ilgų priverstinių pauzių šaltuoju sezonu nesibaimina.

Į naujų maldos namų sienas ruošiamasi įkomponuoti senąją bažnyčią menančių relikvijų – raudonų plytų, o nemažas akmuo jau dabar įmūrytas. „Parapijiečių vaikams, anūkams, proanūkiams tai primins istoriją, jie matys, galės paliesti ir žinos, kad čia – per Antrąjį pasaulinį karą susprogdintos bažnyčios dalelė“, – sakė kun. V. Kajokas. Šventoriuje išlikusį senosios bažnyčios raudono mūro fragmentą planuojama kiek sumažinus užkonservuoti ir taip pat saugoti.



Ir istoriją liudys, ir dabartinėms reikmėms bus pritaikyta dalis senosios šventovės rūsių. „Išlikusią nesusprogdintą 1840 m. pastatytos mūrinės bažnyčios rūsių dalį išsaugosime po nauju pastatu. Toji patalpa bus nedidelė. Ateityje matysime, kam ją panaudosime. Gal kokį muziejų įruošime, o gal toje erdvėje bus galima sakramentams rengti vaikus“, – svarstė kun. V. Kajokas.

Lėšų būsimos bažnyčios statyboms jau kurį laiką skiria Savivaldybė. Iš jos gaunama finansinė parama, pasak kun. V. Kajoko, yra didžiausia ir svariausia. Pagal išgales prisideda parapijos tikintieji. Už sukauptas lėšas jau anksčiau buvo nupirkta plytų, medienos, armatūros.

„Prašėme ir premjero pagalbos. Galutinio atsakymo dar neturime, tačiau pažadas esant galimybei padėti yra duotas“, – sakė kun. V. Kajokas. Anot jo, pastatyti bažnyčią pagal dabartinį projektą reikėtų apie milijono eurų.

Nors šiomis dienomis kyla dar tik pirmieji maldos namų sienos metrai, tačiau statoma bažnyčia jau turi daugiau nei dešimtmečio istoriją.

Priminsime, kad mintis atstatyti bažnyčią buvo iškelta 2004 m. Dekretą, kuriuo leido atstatyti Alvito Šv. Onos bažnyčią, vyskupas pasirašė 2006 m. rugsėjį. Kurį laiką vyko tam tikri paruošiamieji darbai. Žvalgytasi po bažnyčias Lietuvoje ir užsienyje, daug laiko skirta įvairiems derinimams, žemės ir kitų dokumentų tvarkymui. 2008 m. buvo parengtas, o vėliau pristatytas ir kurį laiką viešai eksponuotas bažnyčios projektas, rūpintasi parapijoje bei vyskupijoje skleisti informaciją apie statybas.



Pagal pirmąjį projektą būsimoji Alvito bažnyčia buvo suplanuota naujoviška, moderni, kūgiškai siaurėjanti. Būtent tokiam statiniui 2009 m. ir buvo pakloti pamatai, pašventintas kertinis bažnyčios akmuo. Tačiau, išliejus pamatus, statybvietėje bene penkeriems metams stojo tyla. Mat pradėjus ieškoti rangovų, kurie apsiimtų išlieti kūgiškai svyrančias sienas, pasidarė aišku, jog statyti modernią šventovę bus pernelyg sudėtinga ir brangu. Tad 2013 m. pastatas perprojektuotas, o prieš kelerius metus išlieti pamatai praeitą vasarą buvo kiek pakeisti ir pritaikyti statyti paprastesnei bažnyčiai.





Galerija: Alvito bažnyčia




Publikuota: 2015-09-28 16:06:33

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai