„Santaka“ / Geologai kalbėjosi su gyventojais / Regiono naujienos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Regiono naujienos

Dalinkitės:  



Geologai kalbėjosi su gyventojais


Šakių ir Vilkaviškio rajonų savivaldybių gyventojai praėjusią savaitę sugužėjo į susitikimus su UAB „Geobaltic“, kuri keleto seniūnijų teritorijose planuoja netrukus pradėti geologinius tyrimus.

Apie pusę metų truksiantys tyrimai aktualūs minėtų rajonų teritorijose žemės sklypus dirbantiems asmenims. Šaltuoju metų laiku jų žemėse bus ieškoma naftos.

Vasaros pabaigoje „Santaka“ rašė apie Aplinkos ministerijos skelbtą konkursą naftos naudojimui Kudirkos Naumiesčio ir Kybartų plote. Konkursą laimėjo UAB „Diseta“, kurią su Vyriausybe pasirašyta sutartis įpareigoja ištirti, kiek naftos yra šiame regione plytinčiuose telkiniuose.

„Disetos“ atstovai planuojamus naftos žvalgybos darbus, kuriuos atliks jų partneriai – geologinius tyrimus vykdanti įmonė „Geobaltic“, vasaros pabaigoje pristatė Vilkaviškio rajono savivaldybės vadovams, o dabar apie tyrimus papasakojo ir gyventojams.

Geologai jiems paaiškino ir rodydami vaizdo filmuką pademonstravo, kaip bus atliekami seisminiai tyrimai. „Geobaltic“ atstovai taip pat atsakė į gyventojams kilusius klausimus, pademonstravo tyrimų įrangą bei patį išteklių, kurio mūsų žemėse ieškos geologai, – naftą. Specialistų teigimu, Kudirkos Naumiesčio telkinyje jos gali būti net 1, 47 mln. tonų, o Kybartų telkinyje – 451 tūkst. tonų.


Tiesa, prieš pradėdami tyrimus, geologai su gyventojais dar susitiks ir planuojamus darbus suderins asmeniškai su kiekvienu, kurio dirbamoje žemėje bus atliekami tyrimai.

Kaip nurodoma Lietuvos Respublikos žemės įstatyme, žemės savininkai ir geologai turi tarpusavyje bendradarbiauti: gyventojai turi leisti geologams atlikti žemės gelmių tyrimus, o įmonė tuo atveju, jeigu padarytų žalą, privalo ją kompensuoti.
Specialistų teigimu, Kudirkos Naumiesčio telkinyje gali būti net 1,47 mln. tonų naftos, o Kybartų telkinyje – 451 tūkst. tonų.


„Mes laikomės įstatymų ir tikimės, kad ši nuostata bus abipusė. Bet kad gyventojams būtų dar ramiau, su kiekvienu žemės naudotoju pasirašysime sutartį, kurioje įsipareigosime atlyginti žalą. Vis dėlto tikiu, kad ji bus minimali: naudojama technika yra ypač lengva ir palieka minimalias provėžas“, – sakė „Geobaltic“ bendrovės vadovas Dainius Michelevičius.

Atlikdama seisminius tyrimus bendrovė patiria dideles išlaidas, tačiau, siekdama užmegzti ryšį, „Diseta“ kiekvienai bendruomenei skyrė nors ir nedidelę – tūkstančio eurų – paramą bendruomenės svarbiems projektams įgyvendinti.


„Geobaltic“ taip pat domėjosi galimybėmis įdarbinti keliolika vietinių žmonių. Darbuotojai reikalingi paprastoms užduotims tyrimų laukuose atlikti.

Suderinus planuojamus darbus su kiekvienu žemės naudotoju ir pasirašius sutartis, netrukus prasidės ir tyrimų darbai. Juos planuojama baigti pavasarį.



Lina MOCKUTĖ



Publikuota: 2015-09-22 15:00:31

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* „Išskaidrinus“ skaidrumo rasta mažai
* Sukviesti institucijų atstovai gyventojų dėmesio nesulaukė
* Lenktynėse dėl medikų laimi pinigų medžiotojai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai