„Santaka“ / Žvilgsnis

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2006-07-05 14:41

Dalinkitės:  


Žvilgsnis

Eglė KVIESULAITIENĖ


Ne žvaigždžių kalvė



Šią savaitę kliuvo sunki ir atsakinga užduotis. Teko dalyvauti stojamųjų egzaminų į žurnalistikos specialybę Vilniaus universitete komisijoje – taigi vienaip ar kitaip pakreipti jaunų, nepatyrusių, tačiau ganėtinai savo jėgomis pasitikinčių žmonių likimus.

Norinčių studijuoti žurnalistiką kasmet susirenka labai daug. Tapti žurnalistais paprastai pretenduoja tie, kurie jau mokykloje išsiskyrė neramiu būdu, teisybės ieškojimais ir pasitikėjimu savo jėgomis. Mat šiemet į 40 vietų (tiek bus priimta studentų į šią specialybę) norinčių patekti – beveik 600. Taigi į vieną vietą pretenduoja beveik 15 būsimų studentų.

Norint tapti žurnalistu nepakanka vien puikiai mokytis, mat ne vidurinio mokslo atestato vidurkis bei tik labai gerais pažymiais išlaikyti valstybiniai egzaminai lemia, ar įstosi į šią specialybę. Svarbiausias – kūrybinis konkursas, susidedantis iš dviejų dalių – rašinio ir pokalbio su komisija. Dažniausiai tolesnį gyvenimą su žurnalistika pasirengę susieti jaunuoliai, kai kurie netgi respublikinių rašinių konkursų laureatai, mintis popieriuje dėsto sklandžiai. Didžioji dalis stojančiųjų pirmąją kūrybinio konkurso dalį išlaiko gan nesunkiai. Tačiau suklumpa antroje.



Apie būsimų žurnalistų kūrybinio konkurso pokalbį jau dešimtmečius tarp studentų sklando legendos, mat susirinkusi žiniasklaidos „vilkų“ komisija gali paklausti bet ko – nuo perskaitytų knygų, matytų kino filmų ar kitų tavo pomėgių iki Europos Sąjungos aktualijų, paskutinių šalies ir užsienio politikos įvykių, žurnalistikos naujienų. Klausant kai kurių komisijos narių klausimų kartais atrodė, jog jie pamiršo, ką patys žinojo būdami 18 metų ir turėdami tik vidurinio mokslo baigimo atestatą, bet ne gyvenimišką patirtį ir gilų supratimą.

Komisijai, sudarytai ne tik iš Žurnalistikos instituto dėstytojų, bet ir televizijos, radijo, respublikinių ir rajoninių laikraščių žurnalistų, atstovų spaudai, kitų šioje srityje aktyviai dirbančių žmonių, iš pretendentų masės tenka atrinkti pačius gabiausius, kurie ne tik nori, bet ir gali tapti gerais žurnalistais.

Tik ne žvaigždėmis, kaip tikisi kai kurie, nuo mažumės svajojantys tapti žinomomis, aplinkinių dėmesį traukiančiomis asmenybėmis ir įsivaizduojantys, jog Žurnalistikos institutas – tinkamiausia vieta įgyti žvaigždės statusą.

Galbūt todėl vienas iš stojančių jaunuolių žurnalistikos autoritetu įvardijo... Arūną Valinską. Įsitikinęs savo teisumu vieną Vilniaus gimnazijų baigęs vaikinas įrodinėjo, kad A.Valinskas – žurnalistas jau vien dėl to, kad rengia televizijos laidas. Devyniolikmetis naiviai tikėjo, jog žurnalistikos institutas ruošia puikius renginių vedėjus ir pramogų pasaulio ryklius.



Buvo ir tokių, kurie manė tinką tapti žurnalistais, nes rašo eilėraščius, tik niekaip negalėjo prisiminti nė vieno leidinio, kur galėtų juos spausdinti. O viena mergina komisiją įtikinėjo, jog baigusi žurnalistiką kurs scenarijus kino filmams ar spektakliams.

Daugiausia norinčių tapti žurnalistais sakė rašysiantys kultūros, sporto, jaunimui rūpinčiomis temomis. Kiti svajotų vesti televizijos ar radijo muzikines ar bent jau politines laidas. Deja, neatsirado nė vieno, kuris norėtų rašyti apie žemės ūkį, kaimo gyvenimą, smulkųjį verslą ar kitas provincijos problemas. Kaip ir nebuvo nė vieno, svajojančio baigus studijas dirbti rajono laikraštyje.



Publikuota: 2006-07-05 14:41:21

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai