„Santaka“ / „Atžalyno“ naujiena - dviejų dienų programa

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda sodyba (80 a sklypas, nuo Gižų 3 km, Marijampolė - 12 km, Vilkaviškis - 24 km, sodyba šalia asfaltuoto kelio, 100 m iškeltu žvyrium keliuku, domina keitimas į butą Vilkaviškyje). Tel. 8 690 58 747.
Galioja iki: 2019-07-26 13:09:49

Parduoda mūrinį namą Smėlio g.20, Virbalyje (sklypo plotas 17 a, yra 2 garažai, ūkiniai pastatai, šiltnamis). Tel. 8 614 82 403.
Galioja iki: 2019-07-27 13:08:15

Nebrangiai parduoda naudotą kietojo kuro katilą DEFRO (15 kW). Tel. 8 682 56 943.
Galioja iki: 2019-07-28 08:56:55

Parduoda dvi mėsines karves su veršiais, 12 metinių pieninių telyčių, 2 bulius (6 mėn. ir 1 metų). Tel. 8 689 53 747.
Galioja iki: 2019-08-01 13:32:23

Parduoda kombainą FERGUSON 206 (2,5 m pjaunamoji, yra smulkintuvas), 2 vietų melžimo aikštelę, grėblį-vartytuvą, 12 t traktorinę puspriekabę, traktorius FORTSCHRITT 323A ir MTZ-50, 5 korpusų plūgą KVERNELAND, traktorių T-150 su kultivatoriumi, 3 m grūdų sėjamąją, 800 l purkštuvą HARDI, ritininį presą, ekskavatorių JUMZ, vakuumo siurblį. Tel. 8 689 53 747.
Galioja iki: 2019-08-01 13:32:56Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2015-09-03 13:38

Dalinkitės:  


Rugsėjo 5 dieną Sūduvos mėgėjų teatrų festivalio "ATŽALYNAS" svečiams DOVANA - "KNYGOS TEATRO" spektaklis "PRABANGOS".

„Atžalyno“ naujiena - dviejų dienų programa

Atėjęs rugsėjis daugeliui kužda, kad Jono Basanavičiaus gimtinėje rengiamasi kasmetiniam, jau antrą dešimtmetį skaičiuojančiam Sūduvos mėgėjų teatrų festivaliui „Atžalynas“.Spektaklius kaip dovanas dalys

Ligi šiol ne kartą išgirsdavome lankytojų ir mėgėjų teatrų atstovų prašymų, o ir patys muziejuje pasvajodavome apie festivalį, trunkantį ne vieną, o dvi dienas. Deja, tam vis nepakakdavo lėšų. Šiųmečio festivalio naujiena – dviejų dienų „Atžalynas“.

Džiaugiamės, jog šis vietos ir regiono bendruomenėms skirtas renginys suburia ne tik skirtingas kartas, bet ir dalyvius iš įvairių Lietuvos etnografinių regionų. Savo kūrybą šiųmečiame festivalyje pristatys ir spektaklius kaip dovanas dalys Sūduvos krašto teatro kolektyvai bei svečiai: Marijampolės savivaldybės Liudvinavo laisvalaikio salės vaikų ir suaugusiųjų teatrai, Vilkaviškio kultūros centro mėgėjų teatras „Gluosnė“, Vilkaviškio pagyvenusių žmonių klubo „Rudenėlis“ mėgėjų teatras „Kertė“, Pilviškių mėgėjų teatras, Šakių kultūros centro Zanavykų teatras, Paluobių kaimo teatras, Jurbarko kultūros centro Skirsnemunės skyriaus suaugusiųjų teatras, „Lino lėlės“ iš Klaipėdos, Punsko lietuvių kultūros namų klojimo teatras, o renginį užbaigs festivalio svečiai – Knygos teatras iš Vilniaus.Vaikų ir šeimos diena

Pirmoji dovana, kurią nesuklystume pavadindami vaikų ar šeimos „Atžalynu“ – festivalio diena, skirta vaikams ir šeimai, nors čia kiekvienas suras, ką veikti.

Vesti penktadienio festivalį šeimai atšokuos Varlytė Lelytė (Jovita Dambrauskaitė). Ji žada nuotaikingų žaidimų, linksmų šokių, intriguojančias lobio paieškas ir dovanas mažiesiems.

Į edukacinę programą „Lėlininko dirbtuvėlė“ kvies Alytaus lėlių teatro „Aitvaras“ atstovai. Programoje jie supažindins su lėlių teatro specifika, visus norinčius pamokys, kaip pasigaminti karkasines lėlytes. Programa vaikui su suaugusiuoju kainuoja 2 eurus, būtina išankstinė registracija.

Dar viena dovana muziejaus lankytojams – teatro „Lino lėlės“ spektaklis „Lietuviška pasaka apie tris seseris“. Tai subtilus, rafinuotas, elegantiškas lėlių vaidinimas visai šeimai. Jo režisierius, aktorius bei dailininkas Linas Zubė kūrybinio įkvėpimo semiasi Jono Basanavičiaus užrašytose pasakose ir kalba apie kitokį, nestandartinį, žmogų, vienų vadinamą tiesiog kvailiu, kitų – išminčiumi.

Klojimo scenoje pirmą kartą pasirodys Marijampolės sav. Liudvinavo laisvalaikio salės vaikų teatras (rež. Vita Gvazdaitienė). Mažieji vaidins spektaklį pagal Eleonoros Matulaitės pjesę „Raganos miltai“.

Dovana vaikus atlydėjusiems tėveliams – Vilkaviškio kultūros centro mėgėjų teatro „Gluosnė“ spektaklis „Kurortinės aistros“ Augustino Griciaus pjesės „Palanga“ motyvais (rež. Daiva Kasulaitienė).Vaidins vietiniai ir svečiai

Didžiąją festivalio dieną, šeštadienį, žiūrovams šypsenas kels renginio vedėjas humoristas Juozas Zavaliauskas.

Festivalyje išvysite Vilkaviškio pagyvenusių žmonių klubo „Rudenėlis“ mėgėjų teatro „Kertė“ linksmą vieno veiksmo komediją pagal Liudvikos Didžiulienės-Žmonos pjesę „Paskubėjo“. Spektaklio intriga – ūkininkų Galinių rūpestis, kaip ištekinti savo vienturtę „pabuvusią“ dukterį Juzę.

Punsko lietuvių kultūros namų klojimo teatras, vadovaujamas Jolantos Malinauskaitės-Vektorienės, suvaidins Stasio Žemaičio 3 veiksmų komediją „Mirta Činčiberaitė, arba 15 000 litų“. Tai – dar viena lietuvių dramaturgijos lobynuose atrasta komedija apie dilemą, kas geriau: meilė ar pinigai.
Kviesdami į vienuoliktąjį festivalį laikomės tradicijos jį vainikuoti profesionalaus teatro pasirodymu. Šeštadienio vakaro svečiai – Knygos teatras, įkurtas 2012 metais.


Klojimo scenoje pasirodys ištikimi festivalio svečiai – Pilviškių mėgėjų teatras. Jono Katkevičiaus nuotaikinga komedija „Provincijos aistros“ žiūrovus nukels į klasikinį, tačiau kartu ir šiuolaikišką moteriškų intrigų labirintą, į kurį įkliūva verslininkas iš Vokietijos Jurgis Skiedrelė, ieškantis Lietuvoje kandidatės į žmonas (rež. Danguolė Bendaravičienė).

Po ilgos pertraukos Jono Basanavičiaus gimtinę aplankys Zanavykų teatras, vadovaujamas Gražinos Guzovijienės. Šakiečiai vaidins Antono Čechovo apsakymų motyvais pastatytą spektaklį „Nedoras vaikas“. Čia žaismingai, su tam tikra humoro doze pasakojama apie tėvus, kurie savo nevykusiu auklėjimu, begaliniu lepinimu, tarpusavio nesutarimais visiškai „sugadina“ savo vienturtį vaiką.

Kaskart geru žodžiu žiūrovų minimas Paluobių kaimo teatras vėl sugrįžta į „Atžalyną“, šįkart – su Žemaitės komedija „Kunigo naudą velniai gaudo“ (rež. Mindaugas Kriaučiūnas). Spektaklyje vaizduojama situacija, kaip į kunigo laidotuves suvažiavę giminės bando pasidalyti turtą, pamiršę apie pašarvotą velionį.Į „Atžalyną“ – pirmą kartą

Džiugu, jog į Ožkabalius ir pirmąją, ir antrąją festivalio dienas atvyks Vita Gvazdaitienė, mat režisierė vadovauja ne vien vaikų teatrui, bet yra subūrusi ir suaugusiųjų kolektyvą. Liudvinavo laisvalaikio salės teatras „Žalias sodas“, dar niekada nedalyvavęs „Atžalyne“, yra vienintelis mėgėjų teatro kolektyvas, vaidinsiantis ne komediją. Žiūrovai išvys spektaklį pagal Kazio Borutos romaną „Mediniai stebuklai, arba dievadirbio Vinco Dovinės gyvenimas ir darbai“.

Pirmą kartą svečiuosis ir Jurbarko kultūros centro Skirsnemunės skyriaus suaugusiųjų teatras. Režisierės Birutės Šneiderienės pastatytoje prancūzų dramaturgo Moljero komedijoje „Tariamas ligonis“ šaipomasi iš žmonių naivumo, begalinio noro pasipelnyti ir išaukštinama tikra meilė.

Kviesdami į vienuoliktąjį festivalį laikomės tradicijos jį vainikuoti profesionalaus teatro pasirodymu. Šeštadienio vakaro svečiai – Knygos teatras, įkurtas 2012 metais. Pagrindinis jo tikslas – populiarinti lietuvių literatūrą, skatinti ją skaityti. Aktoriai siekia, kad žiūrovui po spektaklio susidarytų įspūdis, tarsi jis būtų perskaitę knygą. Spektaklis „Prabangos“, pastatytas Jurgio Savickio novelių motyvais, leis ne vien grožėtis spektakliu, bet ir gėrėtis kostiumais, aksesuarais, juvelyrika, grimu, užuosti antikvarinius kvepalus (rež. Alius Veverskis).Vertins komisija

Visą šeštadienio dieną amatininkai ir tautodailininkai kvies įsigyti tautodailės dirbinių, o prekybininkai – pasivaišinti gardžiais valgiais. Vakare koncertuos LRT laidos „Duokim garo“ nugalėtojai – Jurbarko kultūros centro kapela „Santaka“.

Šiemet visus mėgėjų teatrų spektaklius rugsėjo 5-ąją stebės ir vertins šiam renginiui suburta komisija. Ji išrinks šauniausiai įkūnytus vyrišką ir moterišką personažus bei įspūdingiausiai suvaidintą festivalio spektaklį.

Džiaugiamės galėdami jums padovanoti Sūduvos mėgėjų teatrų festivalio „Atžalynas“ laikraštį – tai jau trečiasis numeris. Jame rasite abiejų dienų festivalio programą, įdomių skaitinių, konkursų, pokalbių bei užduočių.

Mes žinome, ką veiksime rugsėjo 4–5 dienomis, o ar žinote jūs?Agnė KAULICKIENĖ

Muziejininkė


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Sporto aikštelė įrengta ir prie „Ąžuolo“ progimnazijos
* Mainų programos naudingos jaunimui
* Legendinės laidos „Mūsų miesteliai“ filmavimo grupė dirbo Kybartuose
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar esate laimėjęs loterijoje?
Taip, laimėjau vertingų prizų.
Tik smulkias sumas.
Loterijoje man nesiseka.
Niekada nedalyvauju.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „šimtukininkas“?
Taip, naujadaras šimtukininkas, šimtukininkė yra vartotinas. Šio daiktavardžio apibrėžtis – „kas išlaikė bent vieną baigiamąjį egzaminą šimtuku“. Pvz.: Šimtukininkai dažnai rinkosi sveikatos mokslų, verslo ir viešosios vadybos, fizinių ir biomedicinos mokslų studijų krypties programas.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas