„Santaka“ / Kaip elgtis įvykus cheminei avarijai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2006-06-28 17:49

Dalinkitės:  


Kaip elgtis įvykus cheminei avarijai


Marijampolės apskrityje yra 59 pavojingi objektai, kuriuose naudojamų pavojingų cheminių medžiagų kiekiai viršija nustatytus ribinius kiekius.

Juose saugoma, naudojama ar sandėliuojama apie 2 t chloro, 35 t amoniako, 2900 t mazuto, 3650 t benzino, 5287 t dyzelino, 270 t suskystintų dujų, 188 t medžio plokščių gamybos cheminių komponentų, 5480 t trąšų ir jų gamybos komponentų. Apskrities teritoriją kertančiais keliais ir geležinkeliu kasmet pervežama apie 7 milijonai tonų pavojingų cheminių medžiagų.

Dauguma pramonės įmonių technologiniuose procesuose naudoja tokias medžiagas kaip amoniakas, chloras, įvairūs neorganiniai bei organiniai junginiai. Cheminės avarijos mastas priklauso ne tik nuo išsiliejusios medžiagos kiekio, bet ir nuo vėjo greičio. Didžiausia teritorija užteršiama esant silpnam vėjui. Esant stipresniam vėjui, pavojingos cheminės medžiagos būtų greičiau išsklaidomos. Miestuose nuodingos medžiagos kaupiasi kiemuose, rūsiuose ir išlieka ilgiau nei atviroje vietovėje. Cheminės avarijos atveju nukentėtų nemažai žmonių, būtų užteršta aplinka.

Apskrityje 2004 metais kilus gaisrui pesticidų sandėlyje, tik dėl palankių meteorologinių sąlygų neprireikė evakuoti Jūrės kaimo ir Kazlų Rūdos gyventojų.



Ką daryti žmonėms, gyvenantiems netoli pavojingo objekto? Pirmiausia būtina susipažinti su greta esančių objektų keliamu pavojumi. Visą informaciją apie objektą ir jo keliamą pavojų privalo pateikti pavojingo objekto administracija. Sužinokite, ką reiškia signalas „Dėmesio visiems“ (sirenų kauksmas), kaip ir kada jis perduodamas ir ką reikia daryti išklausius informaciją.

Jeigu žinote, kokios medžiagos naudojamos greta esančiame pavojingame objekte, iš anksto pasiruoškite ir apgalvokite savo veiksmus, pasiruoškite būtinas apsaugos priemones (vatos-marlės raiščius, lietpalčius, avalynę), įsigykite atmintinę, kurioje aprašyti gyventojų veiksmai cheminės avarijos atveju.

Kaip elgtis įvykus avarijai? Išgirdę signalą „Dėmesio visiems“, įsijunkite radijo imtuvą ar televizorių ir išklausykite perduodamą informaciją.

Nedelsiant uždarykite langus, išjunkite elektros prietaisus ir dujas. Apsimaukite guminius batus, užsivilkite lietpaltį, pasiimkite dokumentus, būtiniausius daiktus (maisto produktų, medikamentus, pinigus), praneškite kaimynams ir išeikite iš galimos užteršimo zonos statmenai vėjo krypčiai. Kvėpavimo takų apsaugai naudokite vatos – marlės raiščius ar bet kokias kitas parankines medžiagines priemones, suvilgytas vandeniu.



Jeigu Jūs negalite palikti užterštos teritorijos, tuomet sandariai uždarykite duris, langus, ventiliacijos angas ir dūmtraukius. Nesislėpkite rūsiuose, pusrūsiuose ir pirmuose namų aukštuose.

Atgal grįžti į gyvenamąsias ar darbo patalpas galite tik gavę Visuomenės sveikatos centro leidimą. Jeigu blogai pasijutote, nedelsiant kreipkitės pagalbos į gydymo įstaigas.

Sugrįžus į gyvenamąsias ar darbo patalpas pirmiausia nusiprauskite, užterštus drabužius išskalbkite arba išmeskite. Visus patalpos paviršius nuvalykite su drėgna šluoste. Nenaudokite geriamo vandens iš šulinio, nevalgykite vaisių ir daržovių iš daržo ar sodo, namuose paliktų maisto produktų iki jie bus ištirti ir bus leista juos naudoti.



Virgilijus NORKUS

Marijampolės apskrities viršininko administracijos Civilinės saugos departamento vyr. specialistas

Užsk.11198



Publikuota: 2006-06-28 17:49:41

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ministrė žada dar labiau stiprinti sienos apsaugą
* Malūno sienas virpino meistriškai valdomo akordeono muzika
* Trūksta ir gero kelio, ir veiklių žmonių
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai