„Santaka“ / Vilkaviškio šauliai švenčia jubiliejų

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda pilnai įrengtą, suremontuotą 1 kambario butą su rūsiu Pilviškių g., Vilkaviškyje (2/5 aukštas). Tel. 8 625 50 615.
Galioja iki: 2018-11-15 09:19:44

Vilkaviškyje remontuoja variklius, keičia dirželius, tikrina, šlifuoja variklių galvutes, atlieka lengvųjų automobilių kompiuterinę diagnostiką. Tel. 8 609 79 788.
Galioja iki: 2018-11-16 08:58:32

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2015-07-20 16:24

Dalinkitės:  


Viename būryje – Petro Karužos kuopos šauliai ir jaunieji šauliukai.

Romo EIDUKEVIČIAUS nuotr.


Vilkaviškio šauliai švenčia jubiliejų

Pradžia

Atkūrus Lietuvoje nepriklausomybę, keliems vilkaviškiečiams kilo mintis, tęsiant prieškario laikų tautines tradicijas, atkurti Vilkaviškyje šaulių būrį. 1990 m. liepos 21 dieną įvyko Vilkaviškio miesto šaulių būrio steigiamasis susirinkimas, kuriame dalyvavo Marijampolės šaulių rinktinės vadas V. Urbonavičius, Centro valdybos nariai A. Ragelis ir K. Vaitonis bei grupė entuziastų, būsimųjų šaulių: A. Čebatoriūnas, K. Janulaitis, J. Žaliabarštis, A. Pumeris, J. Kaminskas, Juškauskas, E. Zelba ir kiti.

Būrio vadu buvo išrinktas A. Čebatoriūnas, sekretoriumi – J. Kaminskas. Vilkaviškio miesto šaulių būrys Lietuvos šaulių sąjungos Centro valdybos nutarimu įregistruotas rugpjūčio 15 dienąGretos auga ir stiprėja

Šaulių skaičius augo ir nuo 1992 m. birželio 8 d. kuopa reorganizuota į Vilkaviškio rinktinę, kurią sudarė 3 kuopos: Vilkaviškio, Kybartų ir Pilviškių, vienijančios daugiau kaip 200 žmonių. E. Zelba tapo rinktinės vadu, bet jau rugpjūtį jį pakeitė R. Bendaravičius. Jo vadovavimo metu Vilkaviškio kuopai suteiktas Petro Karužos vardas. Keletą metų rinktinei vadovavo R. Eidukevičius.

1993 m. kovo 24 d. Žaliosios pagrindinėje mokykloje būrio vado A. Gudaičio iniciatyva susikūrė vienas pirmųjų Lietuvoje jaunųjų šaulių būrys.

1998 m. Vilkaviškio rinktinė reorganizuojama į tris savarankiškas kuopas: Vilkaviškio P. Karužos, Kybartų ir Pilviškių. Kuopos perduodamos Marijampolės apskrities šaulių rinktinėi. Vilkaviškio P. Karužos kuopai vadovavo A. Čebatoriūnas, vėliau – I. Vainikonis, V. Deičendorfas. 2004 m. gegužę Marijampolės apskrities šaulių 4-osios rinktinės Vilkaviškio P. Karužos šaulių 6-osios kuopos vadu buvau paskirtas aš, R. Ramanauskas.Jaunieji šauliai aktyvūs

Apie jaunųjų šaulių veiklą galima būtų daug kalbėti. Jie aktyviai dalyvauja įvairiuose šventiniuose renginiuose, konkursuose, talkose, ekskursijose, sportinėse varžybose, gindami Marijampolės apskrities šaulių rinktinės garbę, stovyklaudami mobiliose jaunųjų šaulių stovyklose. Kiekvienais metais iš kuopos bent vienas šauliukas baigia jaunųjų šaulių vadų ir instruktorių kursus Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke.

Jauniesiems šauliams vadovauja rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė V. Grybauskienė. Jai talkina jaunųjų šaulių būrelių vadovai mokytojai D. Uldinskienė ir V. Kučiauskas. Jaunųjų šaulių būrio siela – Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos auklėtinis A. Jurevičius. Tai kūrybingas, iniciatyvus jaunuolis, sekantis savo pirmtakų Ž. Aželsko ir E. Diržiaus pėdomis. Kartu su būrio vadu V. Kučiausku jis organizuoja žygius su kariniais elementais, taip populiarindamas jaunųjų šaulių veiklą.

Galima būtų pasigirti, kad už gautą paramą iš JAV jauniesiems šauliams nupirkta 25 komplektai lauko uniformų.Šaulių veikla

Nuošalyje nelieka ir ne rikiuotės šauliai. Kiekvienas pagal galimybes stengiasi ką nors įnešti į bendrą kuopos aruodą. Kas nuveikta per 25 metus, sunku viską išvardyti. Nemažai buvo padirbėta prie statomos Vilkaviškio katedros, dalyvauta įvairiose talkose, nuolat tvarkomi P. Karužos ir jo artimųjų kapai, suruošta įvairiausių renginių, rūpintasi partizanų kapais, jų žuvimo vietomis. Lapkričio 1-ąją uždegamos žvakelės ant mirusių šaulių ir savanorių kapų. Šaulius pagerbiame jubiliejų progomis, su derama pagarba palydime į paskutinę kelionę. Geru žodžiu reikėtų paminėti buvusį kuopos vado pavaduotoją E. Katilių, kuris savo sumanymais, pasiūlymais, trykštančia energija buvo tikras kuopos variklis. Nuo savo pirmtako stengiasi neatsilikti ir dabartinis kuopos vado pavaduotojas J. Bačinskas.

Kiekvienais metais kartu su politiniais kaliniais ir tremtiniais vykstame į tradicinį sąskrydį Ariogaloje. Pagal galimybes dalyvaujame sportinėse varžybose, šaulių spartakiadose, karinėse ir saugaus šaudymo pratybose. Nemažai šaulių yra įsilieję į policijos rėmėjų gretas. Rugsėjo 1–10 dienomis Vilkaviškyje, Virbalyje ir Kybartuose budime gatvėse, prie perėjų. Esame sudarę bendradarbiavimo sutartis su įvairiomis institucijomis ir dalyvaujame jų veikloje.Apie planus ateičiai

Toliau rašysime Vilkaviškio rinktinės istoriją, ją papildydami naujais dokumentais. Su kuopos aktyvu paruošime planą darbui su jaunaisiais bei ne rikiuotės šauliais pagerinti ir suaktyvinti. Plėtosime geranorišką bendradarbiavimą su Vilkaviškio rajono savivaldybe, rajono policijos komisariatu, krašto muziejumi ir kt. Užmegsime ryšius su mokyklų vadovais, kurių auklėtiniai yra jaunieji šauliai. Į organizuojamus renginius kviesime rinktinės šaulių kuopų atstovus, organizuosime su jais bendras priemones. Tikiuosi, jog ir toliau džiugins mus savo dainomis šaulių vokalinis ansamblis, kuriam vadovauja A. Šeronas. Juolab kad kolektyvas šiais metais praturtėjo naujais muzikos instrumentais.

Tikime, jog būrininkė V. Augustaitienė nepraras veiklumo ir energijos, o kuopos vado pavaduotojas J. Bačinskas išsamiai nušvies šaulių veiklą informacijos priemonėse. Daug gero būtų galima pasakyti apie kiekvieną kuopos šaulį. Ypač norėtųsi išskirti šaulius veteranus: J. Petriką, S. Vaitkevičių, R. Eidukevičių, A. V. Strakalaitį, S. A. Zubavičių, V. Sedzeniauską, K. Bubnį, L. Katkevičių. Daug gerų žodžių yra nusipelniusi kuopos iždininkė D. Petrikienė, kuri nepriekaištingai tvarko finansinius reikalus jau beveik penkiolika metų.

Malonu, kad į kuopos šaulių gretas ateina rajone žinomi žmonės, kad jaunimas domisi šaulių veikla. Niekada neatsisakėme ir neatsisakysime padirbėti talkose tvarkant, gražinant miestą bei rajoną. Su malonumu priimsime kvietimus dalyvauti įvairiuose renginiuose, o jei reikės, pagal galimybes visuomet prisidėsime juos ruošiant.Romualdas RAMANAUSKAS

Vilkaviškio P. Karužos šaulių 6-osios kuopos vadas


Iš istorijosVilkaviškyje šaulių būrys įsteigtas 1919 m. spalio 9 d. Sparčiai gausėjant narių skaičiui, netrukus būrys tapo rinktine. Jau 1920 m. spalio mėnesį šaulių rinktinė fronto štabui, t. y. karinėms operacijoms, galėjo pasiųsti net 400 vyrų. Vilkaviškiečiai šauliai aktyviai dalyvavo vaduojant Klaipėdos kraštą, tam buvo surinkta apie 20 tūkst. litų, nemažai rinktinės šaulių įsitraukė į kovinius veiksmus sukilimo metu.Pagal 1940 m. rugpjūčio 15 d. likvidacijos raštą, Vilkaviškio rinktinėje buvo 7 kuopos, 22 būriai, rinktinės rėmėjų būrys, 4 gimnazijų moksleivių būriai bei 9 moterų būriai, taip pat 7 dūdų orkestrai, 4 chorai, 10 sporto klubų.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vilkaviškyje kursis Prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovybė
* Trumpoje gatvėje – ilga nesutarimų gija
* Vis daugiau vilkaviškiečių atranda kalanetikos naudą
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar rūpinatės savo įvaizdžiu socialiniuose tinkluose?
Informaciją skelbiu apgalvotai.
Dėl to visai nesuku galvos.
Neturiu socialinio tinklo paskyros.Kalbos patarimai

Ar taisyklinga „priimti dėmesin (domėn)“?
Ne, nes tai yra nevartotinas vertinys. Ne priimti dėmesin (domėn), o atsižvelgti, turėti galvoje, omenyje.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas