„Santaka“ / Vilkaviškio šauliai švenčia jubiliejų

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda medų. Gali pristatyti į namus. Tel. 8 620 85 872.
Galioja iki: 2019-01-28 10:50:32

Parduoda OPEL ASTRA CARAVAN (1999 m., 1,7 l, dyzelis, 50 kW, TA iki 2019 m. sausio 31 d., 550 Eur). Tel. 8 653 81 967.
Galioja iki: 2019-01-28 11:12:51

Parduoda VW POLO (2003 m., 1,9 l, dyzelis, TA iki 2020 m. lapkričio mėn.). Tel. 8 694 95 488.
Galioja iki: 2019-01-28 11:14:48

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį su baldais, paaugintus įvairaus amžiaus veršelius (telyčaites), mobilųjį telefoną CAT S40, padangas M+S 185 | 65R15 (4 vnt.), rusišką ritininį presą PR-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-01-28 13:09:35Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2015-07-20 16:24

Dalinkitės:  


Viename būryje – Petro Karužos kuopos šauliai ir jaunieji šauliukai.

Romo EIDUKEVIČIAUS nuotr.


Vilkaviškio šauliai švenčia jubiliejų

Pradžia

Atkūrus Lietuvoje nepriklausomybę, keliems vilkaviškiečiams kilo mintis, tęsiant prieškario laikų tautines tradicijas, atkurti Vilkaviškyje šaulių būrį. 1990 m. liepos 21 dieną įvyko Vilkaviškio miesto šaulių būrio steigiamasis susirinkimas, kuriame dalyvavo Marijampolės šaulių rinktinės vadas V. Urbonavičius, Centro valdybos nariai A. Ragelis ir K. Vaitonis bei grupė entuziastų, būsimųjų šaulių: A. Čebatoriūnas, K. Janulaitis, J. Žaliabarštis, A. Pumeris, J. Kaminskas, Juškauskas, E. Zelba ir kiti.

Būrio vadu buvo išrinktas A. Čebatoriūnas, sekretoriumi – J. Kaminskas. Vilkaviškio miesto šaulių būrys Lietuvos šaulių sąjungos Centro valdybos nutarimu įregistruotas rugpjūčio 15 dienąGretos auga ir stiprėja

Šaulių skaičius augo ir nuo 1992 m. birželio 8 d. kuopa reorganizuota į Vilkaviškio rinktinę, kurią sudarė 3 kuopos: Vilkaviškio, Kybartų ir Pilviškių, vienijančios daugiau kaip 200 žmonių. E. Zelba tapo rinktinės vadu, bet jau rugpjūtį jį pakeitė R. Bendaravičius. Jo vadovavimo metu Vilkaviškio kuopai suteiktas Petro Karužos vardas. Keletą metų rinktinei vadovavo R. Eidukevičius.

1993 m. kovo 24 d. Žaliosios pagrindinėje mokykloje būrio vado A. Gudaičio iniciatyva susikūrė vienas pirmųjų Lietuvoje jaunųjų šaulių būrys.

1998 m. Vilkaviškio rinktinė reorganizuojama į tris savarankiškas kuopas: Vilkaviškio P. Karužos, Kybartų ir Pilviškių. Kuopos perduodamos Marijampolės apskrities šaulių rinktinėi. Vilkaviškio P. Karužos kuopai vadovavo A. Čebatoriūnas, vėliau – I. Vainikonis, V. Deičendorfas. 2004 m. gegužę Marijampolės apskrities šaulių 4-osios rinktinės Vilkaviškio P. Karužos šaulių 6-osios kuopos vadu buvau paskirtas aš, R. Ramanauskas.Jaunieji šauliai aktyvūs

Apie jaunųjų šaulių veiklą galima būtų daug kalbėti. Jie aktyviai dalyvauja įvairiuose šventiniuose renginiuose, konkursuose, talkose, ekskursijose, sportinėse varžybose, gindami Marijampolės apskrities šaulių rinktinės garbę, stovyklaudami mobiliose jaunųjų šaulių stovyklose. Kiekvienais metais iš kuopos bent vienas šauliukas baigia jaunųjų šaulių vadų ir instruktorių kursus Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke.

Jauniesiems šauliams vadovauja rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė V. Grybauskienė. Jai talkina jaunųjų šaulių būrelių vadovai mokytojai D. Uldinskienė ir V. Kučiauskas. Jaunųjų šaulių būrio siela – Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos auklėtinis A. Jurevičius. Tai kūrybingas, iniciatyvus jaunuolis, sekantis savo pirmtakų Ž. Aželsko ir E. Diržiaus pėdomis. Kartu su būrio vadu V. Kučiausku jis organizuoja žygius su kariniais elementais, taip populiarindamas jaunųjų šaulių veiklą.

Galima būtų pasigirti, kad už gautą paramą iš JAV jauniesiems šauliams nupirkta 25 komplektai lauko uniformų.Šaulių veikla

Nuošalyje nelieka ir ne rikiuotės šauliai. Kiekvienas pagal galimybes stengiasi ką nors įnešti į bendrą kuopos aruodą. Kas nuveikta per 25 metus, sunku viską išvardyti. Nemažai buvo padirbėta prie statomos Vilkaviškio katedros, dalyvauta įvairiose talkose, nuolat tvarkomi P. Karužos ir jo artimųjų kapai, suruošta įvairiausių renginių, rūpintasi partizanų kapais, jų žuvimo vietomis. Lapkričio 1-ąją uždegamos žvakelės ant mirusių šaulių ir savanorių kapų. Šaulius pagerbiame jubiliejų progomis, su derama pagarba palydime į paskutinę kelionę. Geru žodžiu reikėtų paminėti buvusį kuopos vado pavaduotoją E. Katilių, kuris savo sumanymais, pasiūlymais, trykštančia energija buvo tikras kuopos variklis. Nuo savo pirmtako stengiasi neatsilikti ir dabartinis kuopos vado pavaduotojas J. Bačinskas.

Kiekvienais metais kartu su politiniais kaliniais ir tremtiniais vykstame į tradicinį sąskrydį Ariogaloje. Pagal galimybes dalyvaujame sportinėse varžybose, šaulių spartakiadose, karinėse ir saugaus šaudymo pratybose. Nemažai šaulių yra įsilieję į policijos rėmėjų gretas. Rugsėjo 1–10 dienomis Vilkaviškyje, Virbalyje ir Kybartuose budime gatvėse, prie perėjų. Esame sudarę bendradarbiavimo sutartis su įvairiomis institucijomis ir dalyvaujame jų veikloje.Apie planus ateičiai

Toliau rašysime Vilkaviškio rinktinės istoriją, ją papildydami naujais dokumentais. Su kuopos aktyvu paruošime planą darbui su jaunaisiais bei ne rikiuotės šauliais pagerinti ir suaktyvinti. Plėtosime geranorišką bendradarbiavimą su Vilkaviškio rajono savivaldybe, rajono policijos komisariatu, krašto muziejumi ir kt. Užmegsime ryšius su mokyklų vadovais, kurių auklėtiniai yra jaunieji šauliai. Į organizuojamus renginius kviesime rinktinės šaulių kuopų atstovus, organizuosime su jais bendras priemones. Tikiuosi, jog ir toliau džiugins mus savo dainomis šaulių vokalinis ansamblis, kuriam vadovauja A. Šeronas. Juolab kad kolektyvas šiais metais praturtėjo naujais muzikos instrumentais.

Tikime, jog būrininkė V. Augustaitienė nepraras veiklumo ir energijos, o kuopos vado pavaduotojas J. Bačinskas išsamiai nušvies šaulių veiklą informacijos priemonėse. Daug gero būtų galima pasakyti apie kiekvieną kuopos šaulį. Ypač norėtųsi išskirti šaulius veteranus: J. Petriką, S. Vaitkevičių, R. Eidukevičių, A. V. Strakalaitį, S. A. Zubavičių, V. Sedzeniauską, K. Bubnį, L. Katkevičių. Daug gerų žodžių yra nusipelniusi kuopos iždininkė D. Petrikienė, kuri nepriekaištingai tvarko finansinius reikalus jau beveik penkiolika metų.

Malonu, kad į kuopos šaulių gretas ateina rajone žinomi žmonės, kad jaunimas domisi šaulių veikla. Niekada neatsisakėme ir neatsisakysime padirbėti talkose tvarkant, gražinant miestą bei rajoną. Su malonumu priimsime kvietimus dalyvauti įvairiuose renginiuose, o jei reikės, pagal galimybes visuomet prisidėsime juos ruošiant.Romualdas RAMANAUSKAS

Vilkaviškio P. Karužos šaulių 6-osios kuopos vadas


Iš istorijosVilkaviškyje šaulių būrys įsteigtas 1919 m. spalio 9 d. Sparčiai gausėjant narių skaičiui, netrukus būrys tapo rinktine. Jau 1920 m. spalio mėnesį šaulių rinktinė fronto štabui, t. y. karinėms operacijoms, galėjo pasiųsti net 400 vyrų. Vilkaviškiečiai šauliai aktyviai dalyvavo vaduojant Klaipėdos kraštą, tam buvo surinkta apie 20 tūkst. litų, nemažai rinktinės šaulių įsitraukė į kovinius veiksmus sukilimo metu.Pagal 1940 m. rugpjūčio 15 d. likvidacijos raštą, Vilkaviškio rinktinėje buvo 7 kuopos, 22 būriai, rinktinės rėmėjų būrys, 4 gimnazijų moksleivių būriai bei 9 moterų būriai, taip pat 7 dūdų orkestrai, 4 chorai, 10 sporto klubų.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Į griovius slydo mokinius vežiojantys autobusai
* Žemės ūkio konsultavimo tarnyba: klientų vis daugėja
* Kuriu verslą: kokią įmonės juridinę formą pasirinkti?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar pažįstate emigrantų, svarstančių grįžti gyventi į Lietuvą?
Taip, ir ne vieną.
Tokių svarstymų negirdėjau.
Aš svarstau galimybę grįžti.
Pažįstu jau ir grįžusiųjų.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „magaryčios“?
Žodis „magaryčios“ yra arabiškos kilmės ( maharig – išlaidos), o į Lietuvą atkeliavo per rytų slavus. Tai tam tikrą susitarimą užtvirtinantis veiksmas, per kurį abi pusės išlenkia taurelę ar pan. Pvz.: Reikės statyti (arba duoti) magaryčių. DLKŽ šis žodis teikiamas su žyma šnek. (šnekamosios kalbos ž.). „Kalbos patarimų“ leidinyje jis vertinamas kaip vengtina vartoti svetimybė, vietoj kurios teikiami atitikmenys: 1. vaišės, išgertuvės; 2. priedas. Pvz.: Skolą grąžino su magaryčiomis (= su priedu ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas