„Santaka“ / Mūsų visos dienos galėtų būti kaip gyvenimo šventės

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2006-06-24 12:17

Dalinkitės:  


Kiekviena apgalvota smulkmena prieš Eucharistinį kongresą liudijo, jog šventė ruošiama su meile žmonėms. Ir po kongreso J.Basanavičiaus aikštėje paliktas miesto žemėlapis svečiams padeda rasti kelią.

Autorės nuotr.


Mūsų visos dienos galėtų būti kaip gyvenimo šventės

Birutė NENĖNIENĖ


Nereikia nė vasaros, o jai atėjus ypač daug turime švenčių. Valstybė lepina papildomomis šventinėmis dienomis, prailgindama įstatymu įtvirtintus laisvadienius. Tradicines šventes arba visokių progų prasimanydamos organizuoja įvairios visuomeninės, profesinės organizacijos, kultūros darbuotojai ir privatūs asmenys. Perskaitykime gausybę skelbimų apie renginius – belieka tik rinktis, kur nueiti, dalyvauti ir džiaugtis. Bet mumyse yra nemažai pykčio bei kritikos, net įtarinėjimų veikliųjų žmonių atžvilgiu.

Kažin ar ne todėl, kad neišmokstame paties gyvenimo branginti kaip vientisos šventės? Keleto žmonių paklausėme, kada jie pajunta šventę.



Alma FINAGĖJEVIENĖ, įvairių moksleivių švenčių organizatorė:

– Žmonės, atėję į šventę mato tik rezultatą ir jį įvairiai vertina. Man didžiausias sunkumas – kol viską suderinu, surandu „juodadarbių“ pagalbininkų, rėmėjų. Rengiant didesnę šventę visada reikia iš anksto išsiaiškinti, ar mūsų prekybininkai turės vienodų vaisvandenių ir saldumynų visiems vaikams, ar gausiu reikalingų suvenyrų.

Kiek kartų buvau atsakinga už švenčių rengimą, tiek kartų galiu pasakyti, jog tikro šventės vaizdo nemačiau, nes galva pastoviai užimta rūpesčiu, kad viskas eitų sklandžiai.


Nemaloniai nuteikia tokie atvejai, kai mamos ateina pasižiūrėti ne visos programos, o tik į koncertuojančius savo vaikus. Po jų pasirodymo polietileno krepšeliuose šnarindamos daiktus išbilda iš salės arba paberia priekaištų. Tačiau džiaugiuosi tuo, kad su mokytojomis iš anksto planuojame, aptariame būsimas šventes. Pavyzdžiui, jau žinome, kada ir kas bus kitais metais. Kaip sako kaimo mokyklų mokytojos, jų vaikai labai laukia švenčių, konkursų, nes nori pasirodyti. Kai šitai žinau, nepaisant nesklandumų, ir man dėl to smagu.



Gema SKYSTIMIENĖ, Klausučių seniūnė:

– Iki suorganizuoju šventę jaučiu jaudulį, įsipareigojimą, atsakomybę. Tai išsunkia daug jėgų. O šventės metu aštriai rėžia net ir menkiausia neigiama smulkmena. Šventės grožį pajuntu tik kitą dieną, jei ji praeina be problemų. Žinau, kad kaimo žmonės nori švenčių, tačiau mažai kas linkęs prisidėti prie jų organizavimo, nors kritikos pareikšti ar apkalbėti nevengia. Jaunimas dažniausiai ateina norėdamas išlieti emocijas, tuo sugadina nuotaiką organizatoriams ir žiūrovams.

Šiemet tik viena seniūnijos kaimo bendruomenė ryžosi organizuoti Joninių šventę. Ankstesniais metais visą širdį į šios šventės rengimą įdėję bendruomenių aktyvistai nenorėjo būti dėl smulkmenų įžeidinėjami, susilaukti priekaištų. Apmaudžiausia, kad vertinant kitų darbą žmonėms pritrūksta taktiškumo, tolerancijos.


Dalyvaudama kitų organizuotose šventėse būtinai ką nors pozityvaus nusižiūriu mūsų būsimiems renginiams, pasvarstau, kaip aš būčiau dariusi.

Iš pastarojo meto rajono renginių man gražiausias ir prasmingiausias buvo Eucharistinis kongresas. Tai – tikra sielos atgaiva.



Sigitas KASPARAITIS, Savivaldybės administracijos direktorius:

– Būna, jog šventėse dalyvaudamas kaip rajono valdžios atstovas ne tik atlieku pareigą, bet ir išgyvenu šventės nuotaiką. Gera atmosfera priklauso nuo daugelio dalykų.

Labai jaučiasi, kiek širdies įdėjo organizatoriai. Bendra nuotaika priklauso ir nuo dalyvių nusiteikimo. Visada gera tose šventėse, kuriose tvyro nuoširdus džiaugsmas ir natūralus linksmumas, nekurstomas alkoholio.



Publikuota: 2006-06-24 12:17:47

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai