„Santaka“ / Be pykčio: taikiai išspręsti pirmieji konfliktai / Teisėtvarka

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Teisėtvarka

Dalinkitės:  


Be pykčio: taikiai išspręsti pirmieji konfliktai


Ar įmanoma taikiai užbaigti ne vienerius metus trukusius konfliktus? Šiemet pirmą kartą Lietuvoje pradėtos teikti mediacijos paslaugos baudžiamosiose bylose, kur 14 mediatorių konfliktuojančioms pusėms padėjo susitarti ne tik dėl žalos atlyginimo, bet ir atkurti prarastus draugiškus santykius.

„Platus mediacijos taikymas ginčuose yra brandžios ir konstruktyvios visuomenės požymis. Probacijos tarnybos specialistai apmokyti spręsti visų baudžiamojo proceso stadijų ginčus – tiek iki baudžiamojo persekiojimo ir ikiteisminio tyrimo, tiek teisminio nagrinėjimo metu ir po nuosprendžio priėmimo. Tikimės, kad mediacijos paslaugos padės ginčus išspręsti operatyviai ir taikiai“, – sakė teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

Vien per vasario–balandžio mėnesius mediatoriai gavo 436 konfliktus. Daugiausiai atvejų buvo susiję su smurtiniais ir turtiniais nusikaltimais, taip pat didelė dalis – kompleksiniai atvejai, kada konfliktas kilo dėl kelių priežasčių. Taikų sprendimą pavyko rasti 149 atvejais, dėl 253 derybos tebevyksta.

„Žmogui visuomet yra naudinga dalyvauti procese, kuris jam svarbus. Teisme paskutinį žodį taria teismas, o mediacijoje yra išklausomos ir nusprendžia abi pusės. Dažnai mūsų susitikimai pasibaigia rankos paspaudimu ir tą patį žmonės padaro susitikę gatvėje, nes paprasčiausiai vienas ant kito nebepyksta“ – sako Šiaulių apygardos Probacijos tarnybos mediatorė Roberta Petkevičiūtė.


2014 m. Europos parlamento duomenimis, mediacija Europoje plačiausiai taikyta Italijoje, Vokietijoje, Olandijoje, Didžiojoje Britanijoje. Per metus taikiu būdu išsprendžiama gerokai daugiau nei 10 tūkst. bylų. Mediatorių teigimu, derybų būdu pasiekus sutarimą kaltinamasis yra labiau motyvuotas atlyginti žalą ir pakartotinai nebenusikalsti, o nukentėjusysis turi galimybę gauti atsakymus apie nusikaltimo motyvus, susitarti dėl jį tenkinančio žalos atlyginimo ir patirtį nusiraminimą.

Vis dėl to mediacijos paslaugos gali būti teikiamos ne visada – bylose, kur nagrinėjami nusikaltimai žmogiškumui, karo nusikaltimai, taip pat nusikaltimai žmogaus gyvybei mediacija taikoma nebus.
Taikiu būdu išsprendžiama daug bylų.


Nors didžiąją dalį atvejų mediatoriai gauna iš probacijos tarnybų, šalis nukreipia policijos, prokuratūros, teismai, mokyklos, vaikų teisių apsaugos įstaigos, į mediatorius gali kreiptis ir patys gyventojai. Ši paslauga nemokama.

Mediacijos projektas yra vienas iš šešių Norvegijos finansinio mechanizmo lėšomis finansuojamos programos „Pataisos, įskaitant bausmes be įkalinimo“ projektų. Jam įgyvendinti skirta daugiau kaip 387 tūkst. EUR parama. Iš jų 85 proc. sudaro Norvegijos finansinio mechanizmo ir 15 proc. Lietuvos bendrojo finansavimo lėšos.


Teisingumo ministerijos informacija









Publikuota: 2015-06-09 10:04:28

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai