Dalinkitės:

Pirmą kartą surengtose štangos spaudimo varžybose rungėsi per 20 sportininkų.

Paaiškėjo stipriausi galiūnai

Andrius GRYGELAITIS

Kybartų „Saulės“ progimnazijos sporto salėje pirmą kartą įvyko štangos spaudimo varžybos.

Į Kybartų sporto klubo VšĮ „Impulsus“ organizuotą renginį atvyko 21 sportininkas iš Kybartų, Pilviškių bei Šakių. Turnyro organizatoriai tarp dalyvių pasigedo vilkaviškiečių.

„Pastebėjome, kad Kybartuose trūksta renginių, todėl nusprendėme šiek tiek užpildyti šią spragą. Pirmas blynas tikrai neprisvilo, visi džiaugėsi įvykusiomis štangos spaudimo varžybomis, linkėjo, kad jos taptų tradicinėmis. Manome, jog taip ir bus, nes norime, kad kuo daugiau jaunimo įsitrauktų į sportinę veiklą“, – sakė varžybų organizatorius, VšĮ „Impulsus“ prezidentas Rimvydas Brazauskas.

Sunkumų kilnojimo varžybose tvarką prižiūrėjo keturi teisėjai: pilviškietis Petras Bakūnas ir kybartiečiai Mindaugas Brazauskas, Deimantas Montvydas bei Aistė Uldinskaitė. Dalyviai varžėsi keturiose amžiaus grupėse. Nugalėtojai buvo nustatyti pagal specialų „Wilks“ koeficientą. Tai reiškia, kad didžiausią svorį iškėlęs sportininkas nebūtinai tampa varžybų nugalėtoju. Daug lemia ir paties dalyvio svoris.

„Šiose varžybose taip ir atsitiko. Didžiausias užfiksuotas svoris buvo 185 kg, tačiau jį iškėlęs dalyvis svėrė 107 kg. Nugalėjo kitas sportininkas, kuris svėrė 72 kg ir ir išstūmė 155 kg. Jo „Wilks“ koeficientas buvo geresnis“, – paaiškino R. Brazauskas.

Jaunių amžiaus grupėje, kurioje varžėsi 15–18 metų stipruoliai, nugalėtoju tapo šakietis Edvinas Ignatavičius, antrą vietą užėmė kybartietis Lukas Pakalka, trečias liko dar vienas Šakių atstovas Henrikas Ignatavičius.

Jaunimo grupėje jėgas išmėgino 19–23 metų dalyviai. Čia niekas neprilygo mūsų krašto atstovams. Pirmas dvi vietas užėmė kybartiečiai Tautvydas Kurkauskas bei Marius Nestronas, trečią – pilviškietis Mindaugas Ambruževičius.

Suaugusiųjų grupėje sunkumus kilnojo 24–39 metų vyrai. Geriausiai pasirodė šakiečiai Karolis Šniepis ir Gintaras Kriaučiūnas. Beje, K. Šniepis tapo nugalėtoju ir bendroje varžybų įskaitoje. Trečioje vietoje liko Kybartų sportininkas Mindaugas Brazauskas.

Tarp veteranų, kuriems yra per 40 metų, nugalėtoju pripažintas Šakių galiūnas Rimantas Simokaitis. Antrą bei trečią vietas užėmė iš Pilviškių atvykę Arūnas Kirvelaitis ir Petras Bakūnas.

Nugalėtojai bei prizininkai apdovanoti medaliais ir rėmėjų įsteigtais prizais, o bendroje įskaitoje nugalėjusiam K. Šniepiui dar įteikta ir įspūdinga taurė.