„Santaka“ / Jubiliejų pasitinka džiugiomis nuotaikomis

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda plastikinį 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su prailgintu išleidimo čiaupu, plastikinę 1 t talpyklą be rėmo (15 Eur), lengvojo automobilio priekabos ašį (60 Eur), du dyzelinius patalpų šildytuvus (50 Eur už vnt.), garažo vartų vyrius. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2019-04-21 11:36:51

Šeima išsinuomotų butą arba namą Vilkaviškyje. Tel. 8 630 87 651.
Galioja iki: 2019-04-25 09:12:27

Parduoda jauną, veršingą karvę (veršiuosis gegužės mėn.) ir mėsinę telyčią Vilkaviškio r. Tel. 8 608 20 494.‬
Galioja iki: 2019-04-26 09:28:44

Išsinuomotų namą arba butą Vilkaviškyje ilgesniam laikui (gali būti be remonto). Tel. 8 636 47 641.
Galioja iki: 2019-04-26 10:50:13

Parduoda FORD MONDEO CARAVAN (2005 m., 2 l, dyzelis, 85 kW, sidabro spalvos, geros būklės, praeita TA). Tel. 8 614 89 347.
Galioja iki: 2019-04-26 14:43:46Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2015-05-20 16:28

Dalinkitės:  


Direktorius Rolandas Bulkauskas ir jo pavaduotoja ugdymui Rūta Mikulytė sakė, jog mokyklą stengiamasi tvarkyti taip, kad čia jauku būtų ir vaikams, ir mokytojams, ir svečiams.

Autoriaus nuotr.


Jubiliejų pasitinka džiugiomis nuotaikomis

Andrius GRYGELAITIS

Rytoj Alvito pagrindinės mokyklos esami ir buvę mokiniai, mokytojai, bendruomenės nariai rinksis paminėti garbingo jubiliejaus: sukanka 330 metų, kai Alvite buvo įkurta pirmoji mokykla. Be to, lygiai prieš 50 metų mokykla persikėlė į dabartinį pastatą.Viena iš seniausių

Alvito mokyklos pradžia siejama su pirmaisiais Lietuvos švietimo sistemos žingsniais. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovams ir katalikų bažnyčios hierarchams susirūpinus krašto švietimu, XVI a. sparčiai pradėtos kurti parapinės mokyklos.

Vilkaviškio krašte seniausia – Vištyčio mokykla, įsteigta 1570 m., o Alvito (tuomet Paširvinčio) buvo įkurta 1685 m. ir laikoma penkta pagal senumą. Už ją, be Vištyčio, senesnės rajone yra tik Pajevonio, Gražiškių ir Virbalio mokyklos.

„Kur stovėjo senoji Alvito mokykla, išsiaiškinta ne taip ir seniai, mažiau nei prieš dešimtmetį. Jos pamatai atrasti prie Alvito ežero“, – sakė ilgametė mokyklos istorijos mokytoja, dabar muziejaus prižiūrėtoja Elena Rupeikienė.

Ji pasakojo, kad prieš Pirmąjį pasaulinį karą prie kelio Alvitas–Rutkiškiai buvo pastatyta nauja mokykla, įrengtas sporto aikštynas. Mokyklai žemės sklypą ir dalį lėšų paskyrė dvarininkai Gauronskiai, prisidėjo ir valstiečiai, mokėdami padūmės mokestį.

1919 m. joje pradėjo dirbti broliai Zigmas ir Povilas Raulinaičiai. Jie aplink mokyklą užveisė sodą, teritoriją apsodino medžiais. 1936 m. ši mokymo įstaiga buvo šešiametė. Daugėjant mokinių, patalpų neužteko, todėl klasės įrengtos dvare, bravoro pastate, ūkininkų namuose.

Mokiniai talkindavo tvarkant miestelį, ruošdavo šventes, dalyvavo rajoninėse sporto varžybose, rankdarbių parodose. Karo metais senoji mokykla sudegė.

1945 m. ūkininkų Blažaičių namuose buvo atidaryta keturių klasių mokykla. 1951 m. ji perkelta į valsčiaus pastatą, kuriame šiuo metu yra įsikūrę Alvito bendruomenės namai ir biblioteka. Dabartinė mokykla pastatyta 1965 m., o po 15 metų prie jos pristatytas priestatas.

Respublikoje vykdant švietimo reformas, keitėsi mokyklos statusas. 1949–1959 m. Alvito mokykla buvo septynmetė, nuo 1959 m. – aštuonmetė, 1985 m. – nepilna vidurinė, 1989 m. – devynmetė, 1995 m. – dešimtmetė.Džiaugiasi tuo, ką turi

Šiandien Alvito pagrindinei mokyklai priklauso Paežerių skyrius (buv. Paežerių mokykla-darželis „Ežerėlis“) bei ikimokyklinės grupės (buv. Alvito darželis „Diemedėlis“). Iš viso įstaigoje ugdoma daugiau nei 250 vaikų, dirba 40 pedagogų.

„Vaikų skaičius kasmet mažėja. Apmaudžiausia, kad mūsų įstaigą palieka dalis 8 klasę baigusių mokinių. Jie renkasi toliau mokslus tęsti gimnazijoje, nors tikrai galėtų čia pabaigti 10 klasių. Mūsų klasės – mažesnės, todėl dėmesys kiekvienam mokiniui – didesnis“, – kalbėjo nuo 2011 m. mokyklos direktoriumi dirbantis Rolandas Bulkauskas.

Nepaisant visko, jis džiaugėsi, jog mokykloje dirba visų mokomųjų dalykų specialistai, visos klasės kompiuterizuotos, įrengta multimedijos įranga, įdiegtas elektroninis dienynas, veikia elektroninis skambutis.

„Esame kaimiško tipo mokykla, tačiau stengiamės žengti koja kojon su miesto mokyklomis“, – šypsojosi pašnekovas.

Jis taip pat džiaugėsi ir dėl to, kad jubiliejų mokykla pasitinka atsinaujinusi: sutvarkytos sporto salė ir biblioteka, šiuolaikiškai įrengti tualetai, dušinės, praėjusią vasarą pakeistas 1965 metais statyto pastato stogas.

Direktorius apgailestavo, jog mokykla neturi aktų salės, tad dabar didesni renginiai organizuojami sporto salėje.

„Remonto reikia pirmo aukšto koridoriui ir keletui kitų patalpų. Vis dėlto džiaugiamės tuo, ką turime, stengiamės tvarkyti aplinką, darome viską, kad čia būtų jauku ir mokiniams, ir pedagogams, ir svečiams. Stengiamės kurti namų aplinką ir viliamės, jog tai padės siekti dar geresnių mokymosi rezultatų ir didinti mokinių motyvaciją mokytis“, – sakė R. Bulkauskas.

Išskirtinio jaukumo mokyklai suteikia buvusio pedagogo, tautodailininko Algirdo Šatraičio sukurtas savitas interjeras. Klases, koridorius puošia mokytojo ir mokinių išpjauti medžio dirbiniai.Žinomi mokiniai

Per 330 metų Alvito mokyklą baigė tūkstančiai mokinių, juos ugdė daugiau nei 200 pedagogų. Šioje mokykloje žinių sėmėsi nemažai vėliau žymiais tapusių žmonių. Bene garsiausi iš jų – solistė Jurgita Rimaitė, buvęs krašto apsaugos ministras Česlovas Stankevičius, miškų urėdas Nauris Jotautas, Karaliaučiaus lietuvių bendruomenės vadovas Sigitas Šamborskis. Ne mažiau žinomi Alvito mokykloje mokęsi, o šiuo metu rajone gyvenantys ir dirbantys Šeimenos seniūnas Gintas Bakūnas, Žaliosios Vinco Žemaičio pagrindinės mokyklos direktorius Martynas Kasperaitis, odontologė Diana Kičaitė-Žitkauskienė, Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centro direktorė Jurgita Morozaitė, Savivaldybės tarybos narys Dalius Nešukaitis, tautodailininkas Raimundas Blažaitis, fotografas Dainius Čėpla, poetė Onutė Antanavičiūtė-Jasaitienė ir kt.

„Palaikome ryšį su buvusiais mokiniais, pedagogais. Neįmanoma to nedaryti, nes mūsų darbas – tęstinis. Mes tęsiame kitų pradėtą veiklą, o po mūsų jos imsis jau kiti. Ryšiai tarp visų kartų privalo būti stiprūs“, – sakė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rūta Mikulytė.

Nors per daugybę metų pasikeitė ne viena karta, tačiau visuomet mokykloje buvo ir yra akcentuojama kraštotyros, pilietiškumo svarba. 1991 m. čia įkurtas muziejus, kuriame renkama ir saugoma Alvito miestelio bei mokyklos praeitį primenanti istorinė, etnokultūrinė medžiaga. Į muziejų įvairių daiktų sunešė visa ugdymo įstaigos bendruomenė, daugiausiai – mokiniai. Šiandien čia yra daugiau nei 4 tūkst. eksponatų.Bendradarbiauja su krašto muziejumi

Alvito pagrindinė mokykla išsiskiria itin glaudžiais ryšiais su Vilkaviškio krašto muziejumi. Vaikai su jo darbuotojais dalyvauja bendruose renginiuose, šventėse, minėjimuose, edukacinėse pamokose.

„Būtent mokyklos ir muziejaus iniciatyva buvo pradėtos jau tradicinėmis tapusios Lietuvos kariuomenės įkūrimo dienos proga rengiamos moksleivių, karių savanorių ir šaulių eitynės Alvite. Jų metu uždegamos žvakelės ne tik savanorių kapinėse, bet ir visiems žuvusiems laisvės kovų dalyviams atminti“, – pasakojo E. Rupeikienė.

Alvito pagrindinė mokykla glaudžiai bendradarbiauja ir su kaimo bendruomene, seniūnija, bažnyčia.

„Kartais norėtųsi didesnio šeimų dėmesio, aktyvesnio dalyvavimo tėvų susirinkimuose. Pradinėse klasėse tėveliai dažniau praveria mokyklos duris, o vyresnėse susitikimai retėja. Tačiau šiemet džiaugiamės, kad jau bent po kartą dalykų mokytojams pavyko pabendrauti su visų mokinių tėvais“, – sakė mokyklos direktorius.

Jis dar kartą pakvietė buvusius mokinius, mokytojus bei visus mokyklos bendruomenės narius rytoj dalyvauti jubiliejaus renginiuose: 15.30 val. Alvito bažnyčioje vyks šv. Mišios, 16.20 val. – mokyklos muziejaus, parodų lankymas, o 17 val. – šventinis koncertas „Mes lyg paukščiai sugrįžtame...“


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Alvito puošmenos traukia pravažiuojančiųjų žvilgsnius
* Paryžiaus katedros gaisras sukrėtė visą pasaulį
* Gimtinė, scena ir eilės – tai, kas suteikia gyvenimui prasmę
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą balsuotumėte Respublikos Prezidento rinkimuose?
Vytenį Povilą Andriukaitį
Arvydą Juozaitį
Valentiną Mazuronį
Gitaną Nausėdą
Mindaugą Puidoką
Naglį Puteikį
Saulių Skvernelį
Ingridą Šimonytę
Valdemarą TomaševskįKalbos patarimai

Kuo keisti jaunimo žargoną „lievas“?
Nevartotinos svetimybės lievas, lieva lietuviški pakaitai: 1. prastas, prasta; menkas, menka; 2. padirbtas, padirbta; piratinis, piratinė. Pvz.: Filmas buvo lievas (= prastas ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas