„Santaka“ / Ilginama pareigūnų tarnybos trukmė / Lietuvoje

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Lietuvoje

Dalinkitės:  



Ilginama pareigūnų tarnybos trukmė


Vakar posėdyje Vyriausybė pritarė Vidaus reikalų ministerijos pateiktiems Pareigūnų ir karių valstybinių pensijų įstatymo pakeitimams, nustatantiems, kad pareigūnams ir kariams valstybinė pensija būtų skiriama ir išmokama ištarnavus ne 20, o 25 metus.

„Į statutinę tarnybą asmuo gali stoti sulaukęs 18 metų, todėl dažnai darbingo amžiaus pareigūnai, būdami tik 40-43 metų ir ištarnavę pagal esamą reglamentavimą reikalaujamą 20 metų laikotarpį jau pasitraukia iš tarnybos ir gauna valstybinę pensiją“, – pastebi vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis.

Jo teigimu, pastaruoju metu ženkliai daugėja valstybinę pensiją gaunančių pareigūnų, o nekeičiant įstatymo nuostatų pensijų gavėjų skaičius bei valstybės biudžeto lėšų poreikis joms išmokėti dar didėtų. Pakeitimai daromi atsižvelgiant ir į tai, jog statutuose yra nustatytas gerokai didesnis maksimalus tarnybos amžius, taip pat į ES šalių profesinių pensijų skyrimo pareigūnams ir kariams praktiką.

Ministras atkreipia dėmesį, jog už kiekvienus metus, kiek pagal naują teisinį reguliavimą pailgės tarnybos metų skaičius, pareigūnams bus mokama didesnė pensija. „Siekiant nepažeisti pareigūnų ir karių teisėtų lūkesčių bei tinkamai apsaugoti jų interesus ilginant tarnybos laiką, už 21-25 tarnybos metus bus mokama ne po 1 proc., bet po 1, 5 proc. pareigūno ar kario gauto darbo užmokesčio. Be to, tarnybos laikas pensijai skirti bus ilginamas palaipsniui, atsižvelgiant į įstatymo įsigaliojimo dieną pareigūno ar kario turimą tarnybos stažą“, – sako S. Skvernelis.


Įstatymo pakeitimai bus taikomi pareigūnams, tarnaujantiems vidaus reikalų, valstybės saugumo, krašto apsaugos sistemose, Specialiųjų tyrimų tarnyboje, Kalėjimų departamente ar jam pavaldžiose įstaigose ir valstybės įmonėse, muitinės sistemoje.
Ilginant tarnybos laiką, už 21-25 tarnybos metus bus mokama ne po 1 proc., bet po 1,5 proc. pareigūno ar kario gauto darbo užmokesčio. Be to, tarnybos laikas pensijai skirti bus ilginamas palaipsniui, atsižvelgiant į įstatymo įsigaliojimo dieną pareigūno ar kario turimą tarnybos stažą.
Saulius Skvernelis


Pareigūnų ir karių valstybinių pensijų įstatymo pakeitimais taip pat nustatoma, kad pareigūnams į tarnybos laiką pensijai skirti įskaitomas darbo tarptautinėse ir ES institucijose ar užsienio valstybių institucijose laikas, jeigu pareigūnas į jas buvo laikinai perkeltas teisės aktų nustatyta tvarka.

Siekiant palengvinti baigusių tarnybą pareigūnų ir karių integraciją į darbo rinką, taip pat pagerinti jų psichologinę savijautą ir sveikatą, įstatyme taip pat nustatoma pareigūnų ir karių, išleidžiamų į pensiją, integracijos į darbo rinką ir medicininės reabilitacijos priemonių sistemos įgyvendinimo tvarka.




VRM info



Publikuota: 2015-04-30 15:26:05

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai