„Santaka“ / Rajono paaugliai nedykaduoniautų, jeigu gautų darbo

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2006-06-14 16:59

Dalinkitės:  


Pasak Darbo biržos specialistės Jūratės Drunienės, jų turima informacija apie laisvas darbo vietas prieinama visiems ieškantiems darbo, taip pat ir moksleiviams. Šiuo metu jiems parengė naują informacinį stendą.

Autorės nuotr.


Rajono paaugliai nedykaduoniautų, jeigu gautų darbo

Birutė NENĖNIENĖ

Pramogoms ir poilsiui

Į redakciją paskambino vienuolika klasių baigusios anūkės močiutė ir teiravosi, kur per vasarą galėtų įsidarbinti tokio kaip jos anūkė ar panašaus amžiaus paaugliai. Pradėję domėtis, supratome, jog šiuo metu sąvoka „darbinis auklėjimas“ kaip ir išblėsusi.

Švietimo ir mokslo ministerija, visokios žinybos visą vasarą organizuoja poilsio stovyklas, turistines ar pažintines išvykas, smagiai leisti laiką kviečia privatininkų stovyklavietės. Socialiai remtinų, daugiavaikių šeimų vaikams, našlaičiams ir kitiems poilsiavimas padengiamas iš ministerijų, savivaldybių biudžetų. Rašantys projektus gali laimėti lėšų tikslinėms sportinės pakraipos stovykloms, pramanyti malonesnio poilsio aktyvistams, gabiems vaikams ar pan. Šiemet ministerija vasaros užimtumo socialiai remtinų vaikų programai skyrė dvigubai daugiau lėšų nei ankstesniais metais, tuo nudžiugindama projektų vykdytojus.



Praėjęs entuziazmas?

Švietimo sistemoje vasaros darbo ir poilsio stovyklos – praeities etapas. Tačiau entuziastai atviri ir naujoms veiklos formoms.

Prieš kelerius metus Vaiko teisių apsaugos tarnybos viršininkė Danutė Viltrakienė dalyvavo vasaros užimtumo projekte, remtame Darbo biržos viešųjų darbų programos. Su partneriais iš kitų rajonų grupę socialiai remtinų vaikų galėjo įdarbinti Aukštadvario regioninio parko tvarkymo darbuose. Paaugliai neblogai užsidirbo, praturtėjo žiniomis apie gamtą ir gražiai suderino pramogas.

Pedagogė neslėpė, jog toks projektas jėgų išsunkė daugiau nei poilsinis, bet entuziazmą veikiausiai prigesino visai ne tai. Pasak jos, tokių projektų sėkmingai galėtų imtis jaunesni specialistai.



Vilioja užsienis

Baigiantis mokslo metams dažnoje rajono mokykloje teko girdėti, jog vienas kitas jų moksleivis vasarą ruošiasi padirbėti užsienyje – išvyksta pas ten jau įsidarbinusius vyresniuosius brolius, seseris, tėvus, kiti išvažiuos kartu su tėvais. Vienuoliktą klasę baigęs pajevonietis žinojo, jog brolis jam parūpino indų plovėjo vietą kavinėje. Jo bendraamžės iš kitos mokyklos mąstė per atostogas aplankysiančios užsienyje dirbančius tėvus ir gal „susikombinuosią“ kokį darbelį.

Šiuo metu niekas negalėjo pasakyti, kiek vasaros laiku moksleivių uždarbiaus Lietuvoje ir užsienyje, nes tokios žinios nekaupiamos. „Jei vaikai gyvena normaliose šeimose, tėvai už juos ir atsako, mes jokių dokumentų dėl išvykimo ar įsidarbinimo neforminame. Įsikištume tik tuo atveju, jei būtų nusiskundimų dėl išnaudojimo ar panašiai“, – sakė Vaiko teisių apsaugos tarnybos viršininkė D.Viltrakienė.



Kaupia duomenų bazę

Darbo birža užsienyje pagal programas uždarbiauti gali pasiūlyti tik aštuoniolikos metų sulaukusiems jaunuoliams.

„Mes neturime jokios moksleivių įdarbinimo rėmimo programos. Tik šiemet, nuo birželio 1 dienos, pradėjome vykdyti naują Darbo biržos paslaugą – bus bandoma visoje šalyje sukaupti duomenų banką apie vasaros atostogų metu norinčius dirbti moksleivius.

Šiemetiniai duomenys tikriausiai bus apibendrinti, o kitais metais gal galėsime pasiūlyti konkrečiai moksleiviams pritaikytą programą“, – sakė Vilkaviškio darbo biržos Informacijos ir konsultacijos centro vadovė Jūratė Drunienė.

Šią vasarą Darbo birža užregistruos visus besikreipiančius dėl darbo moksleivius, pasižymės jų pageidavimus, apie tokius potencialius darbininkus bus informuojami ir darbdaviai. Bet jau jų valioje pasiūlyti ar nepasiūlyti paaugliams darbo.



Nėra iš ko rinktis

Kai darbo rinka nepersotinta pasiūla, moksleiviai nėra išrankūs darbams. Pirmosiomis atostogų dienomis į Darbo biržą kreipęsi septyniolikmečiai – aštuoniolikmečiai nurodė, jog juos tenkintų daržų ravėjimas, uogų skynimas, aplinkos, šieno tvarkymas, darbai statybose.

„Žinoma, jog mergaitės mieliau norėtų dirbti ledų ar laikraščių pardavėjomis, padavėjomis, bet pasiūlyti neturime ką, todėl patariame kreiptis tiesiai į kavinių savininkus. Iki šio laiko darbdaviai Darbo biržoje nesiteiravo apie norinčius vasarą įsidarbinti moksleivius. Kadangi darbdavius jau informavome apie šią mūsų naują paslaugą – kaupiamą duomenų banką – gal jie ir susidomės“, – sakė J.Drunienė.

Darbo biržos specialistai ištisus metus bendradarbiauja su moksleiviais, įvairiomis formomis perteikdami informaciją apie paklausias profesijas, įsidarbinimo galimybes ir kt.

„Tačiau rajono mokyklos niekada nedarė su Darbo birža viešųjų darbų sutarčių, nors pasirašius tokias sutartis ir mokiniai galėtų įsidarbinti remonto, aplinkos tvarkymo darbuose“, – sakė J.Drunienė.

Specialistės nuomone, tokia darbinė veikla vaikams išeitų į naudą, kaip jos kartos moksleiviams nepakenkė visiems privalomai organizuojamos darbo ir poilsio stovyklos.



Publikuota: 2006-06-14 16:59:29

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai