„Santaka“ / Privalės nurodyti mėsos kilmės šalį

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2015-03-30 10:08

Dalinkitės:  


Privalės nurodyti mėsos kilmės šalį


Nuo trečiadienio Europos Sąjungoje įsigalioja Komisijos reglamentas, kuriame nustatytos taisyklės dėl šviežios, atšaldytos ir užšaldytos kiaulienos, avienos, ožkienos ir paukštienos kilmės šalies arba kilmės vietos nurodymo.

Pagrindinė gyvulininkystės produktų kilmės šalies samprata šiame reglamente remiasi Bendrijos muitinės kodekse pateikta kilmės šalies apibrėžtimi. Pagal šią apibrėžtį tam tikrai kilmės šaliai gali būti priskirta tik ta mėsa, kuri buvo gauta iš gyvulių, gimusių, augintų ir skerstų toje pačioje šalyje. O terminas , , kilmės šalis“ galės būti vartojamas tik kalbant apie vienoje ES šalyje narėje ar trečiojoje šalyje gimusių, užaugintų ir paskerstų gyvūnų mėsą. Pvz., jei kiaulė buvo gimusi ir visą laiką auginta bei paskersta Lietuvoje, iš jos gauta kiauliena galės būti ženklinama kaip lietuviškos kilmės, t. y. , , Kilmės šalis – Lietuva“. Tačiau, jei mėsa gaunama iš skirtingose šalyse gimusių, augintų ir skerstų gyvūnų, etiketėje reikės nurodyti tas šalis, kuriose gyvūnas augintas ir paskerstas. Pvz., jei kiaulė buvo gimusi ir visą laiką auginta Latvijoje ir tik atvežta paskersti į Lietuvos skerdyklą, iš jos gauta kiauliena turės būti pažymėta dviem skirtingais žymenimis:, , Auginta – Latvijoje“, , , Skersta – Lietuvoje“.



Taigi, dabartinis kilmės šalies nustatymo būdas, palyginti su anksčiau taikytuoju (kilmės šalis buvo nurodoma ta, kurioje gyvūnas paskerstas), leis vartotojui tiksliau matyti mėsos kilmę.
Lietuvoje didesnė dalis šviežios mėsos, o ypač kiaulienos, yra realizuojama nefasuota, todėl labai svarbu, kad ir apie tokios mėsos kilmės šalį vartotojui būtų suteikta tiksli informacija. Remiantis nacionaliniais teisės aktais nuo balandžio 1 d. mažmeninės prekybos vietose ir turgavietėse realizuojama nefasuota mėsa jos kainos etiketėje taip pat privalės turėti užrašą apie kilmės šalį.


Lietuvoje didesnė dalis šviežios mėsos, o ypač kiaulienos, yra realizuojama nefasuota, todėl labai svarbu, kad ir apie tokios mėsos kilmės šalį vartotojui būtų suteikta tiksli informacija. Remiantis nacionaliniais teisės aktais nuo balandžio 1 d. mažmeninės prekybos vietose ir turgavietėse realizuojama nefasuota mėsa jos kainos etiketėje taip pat privalės turėti užrašą apie kilmės šalį.



Žemės ūkio ministerijos info



Publikuota: 2015-03-30 10:08:46

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai