„Santaka“ / Debatuose - apie darbus ir mažas „nuodėmes“ / Rinkimai 2015

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Rinkimai 2015

Dalinkitės:  

Eglės MIČIULIENĖS nuotr.


Debatuose - apie darbus ir mažas „nuodėmes“

Dangyra APANAVIČIENĖ


Kovo 1 d. kaip ir visa Lietuva pirmąkart tiesiogiai rinksime Savivaldybės merą. Norėdami padėti rinkėjams apsispręsti ir labiau pažinti mūsų rajono kandidatus į merus, „Santakos” laikraštis bei Nevyriausybinių organizacijų (NVO) taryba suorganizavo viešus debatus.



Dalyvavo visi septyni

Diskusijoje dalyvavo visi septyni kandidatai į merus: Danutė Grabauskienė (iškėlė visuomeninis rinkimų komitetas „Vilkaviškis 2015“), Evaldas Janulionis (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), Vytautas Lekešius (išsikėlė pats), Gytis Lukoševičius (Liberalų sąjūdis), Bernardas Marčiukonis (Valstiečių ir žaliųjų sąjunga), Algirdas Neiberka (Socialdemokratų partija) ir Edmundas Žalys (Darbo partija).

Debatų vedėjas NVO pirmininko pavaduotojas Žilvinas Gelgota visiems kandidatams pateikė tuos pačius klausimus. Vieni klausimai buvo susiję su tiesiogine rajono vadovo veikla, Savivaldybės darbu, kiti – lengvesnio pobūdžio, atskleidžiantys kandidatus kaip asmenybes, parodantys jų vertybines nuostatas, savybes bei požiūrį į vieną ar kitą procesą.

Štai ką atsakė kandidatai į jiems pateiktus klausimus.



Apie Savivaldybės administraciją ir jos darbą


Ar tapęs meru atliksite viešą Savivaldybės administracijos veiklos ir finansų auditą?

E. Žalys: Tai yra privaloma.

D. Grabauskienė: Manau, kad kai kurių sričių auditą ir analizę reikėtų padaryti.

E. Janulionis: Neišvengiamai atlikčiau nepriklausomą auditą.

V. Lekešius: Aš darbuotojais pasitikiu ir manau, kad dabartinis auditas atliktas tinkamai.

G. Lukoševičius: Analizę daryčiau.

B. Marčiukonis: Auditas daromas ir dabar. Jeigu kas neaišku, galima padaryti papildomai.

A. Neiberka: Savivaldybėje atliekamas ne tik auditas, bet ir valstybės kontrolės patikrinimai.



Kurie Savivaldybės administracijos skyriai dirba efektyviausiai, o kurie – ne?



D. Grabauskienė: Efektyviausiai dirba Socialinės paramos ir sveikatos priežiūros skyrius, mažiausiai efektyvus – Juridinis skyrius.

E. Janulionis: Geriausiai dirbantis yra Architektūros ir urbanistikos skyrius, o prasčiausiai – Švietimo, kultūros ir sporto skyrius.


V. Lekešius: Ekonomikos plėtros skyrius (Investicijų, strateginio planavimo ir vietinio ūkio – red. past.), o labiau pasistengti reikėtų Švietimo, kultūros ir sporto skyriui.

G. Lukoševičius: Susilaikysiu nuo atsakymo.

B. Marčiukonis: Būtų neetiška komentuoti.

A. Neiberka: Visi skyriai dirba nuoširdžiai, atsakingai. Tik kai kuriuose skyriuose trūksta specialistų.

E. Žalys: Daugiausia problemų man pridarė Turto valdymo skyrius (Viešųjų pirkimų ir turto – red. past.) ir aš jį vertinu blogiausiai. Gražiausias man yra Švietimo, kultūros ir sporto skyrius.



Ar užtenka skaidrumo Savivaldybės administracijos vykdomuose viešuosiuose pirkimuose?

E. Janulionis: Neužtenka. Turiu konkrečių pavyzdžių.

V. Lekešius: Dirba kompetenciją turintys žmonės, jie atsako pagal įstatymą ir reikia jais pasitikėti.

G. Lukoševičius: Nesu Tarybos narys, nežinau giluminių spragų.

B. Marčiukonis: Viešųjų pirkimų komisiją reikia praplėsti, įtraukti daugiau žmonių, kad mažiau būtų kalbų.


A. Neiberka: Viešieji pirkimai vyksta pagal įstatymus, bet dėl skaidrumo jie galėtų vykti viešiau.

E. Žalys: Nedalyvauju viešuosiuose pirkimuose ir nieko negaliu pasakyti.

D. Grabauskienė: Viešųjų pirkimų komisijose turėtų dalyvauti Tarybos nariai ir bendruomeninių organizacijų atstovai. Reikėtų, kad visi galėtų matyti šio proceso eigą.



Parama NVO galėtų būti didesnė



Kaip vertinate Savivaldybės paramą nevyriausybinėms organizacijoms (NVO)?

B. Marčiukonis: Vertinu teigiamai. Turiu tikslą bendrauti su visomis organizacijomis, bendruomenėmis ir bendrai spręsti problemas.

A. Neiberka: Biudžetą turime tokį, kokį turime. Žinau, kuo nevyriausybinės organizacijos gyvena, kokios pagalbos reikia.

E. Žalys: Šiais metais iš Savivaldybės biudžeto numatyta 30 tūkst. litų. Kritikavau NVO tarybos veiklą, bet situacija pagerėjusi. Dalį funkcijų reikėtų perduoti NVO.

D. Grabauskienė: 30 tūkst. Lt numatyta NVO ir dar 22 tūkst. Lt skiriama neįgaliųjų organizacijoms. Savivaldybė paramos turėtų skirti kuo daugiau, tik ją skirstyti siūlyčiau atskirai neįgaliųjų organizacijoms, kaimo bendruomenėms ir visoms kitoms nevyriausybinėms organizacijoms.

E. Janulionis: Viskas priklauso nuo biudžeto. Jei būtų galima jį padidinti, tai aš už tai, kad būtų suteikta dvigubai daugiau paramos.

V. Lekešius: Per pastaruosius metus šios organizacijos labai sustiprėjo, beveik visos turi savo patalpas ir tikrai galima joms deleguoti daugiau funkcijų: organizuoti moksleivių užimtumą vasaros metu, dienos centrų, kaimo verslų steigimą ir kt.

G. Lukoševičius: Mano žiniomis, iš ES struktūrinių ir Sanglaudos fondų šalies nevyriausybinėms organizacijoms bus skirta apie 60 mln. Lt.



Daugiabučių renovacija: už ir prieš



Kaip vertinate daugiabučių namų renovacijos procesą ir ką norėtumėte pakeisti?

G. Lukoševičius: Suprantu žmones, kurie prieštarauja renovacijai, kai kainos tokios nelogiškos. Butui skaičiuojama 50–70 tūkst. Lt išlaidų, nors paties buto vertė, pavyzdžiui, Kybartuose yra mažesnė. Pinigai – žmonių, ir jiems turi būti leista pasirinkti patiems, kas tuos darbus darys. Galbūt jie rinksis statybininkus, dirbančius pagal patentus, o tai reiškia – pigiau.


B. Marčiukonis: Procesas juda sunkiai, problemų tikrai yra. Žmonės dar nepajuto renovacijos naudos. O įstatymo mes, deja, negalime pakeisti.

A. Neiberka: Renovacija būtina. Tai valstybės parama, kuria privalome pasinaudoti. Efektas jau yra. Turiu skaičius, kad šildymo kaina renovuojamuose namuose sumažėjo apie 30 proc., nors darbai dar nebaigti. Linkėčiau, kad renovacija įsisiūbuotų, o gyventojai neprarastų galimybės su valstybės parama susitvarkyti namus.

E. Žalys: Viskas turi vykti natūraliai. Jeigu pasiskaičiavęs žmogus nusprendžia, kad jam neapsimoka, tai nepadės jokie įtikinėjimai. Žmogus skaičiuoja, kiek gyvens, kiek kainuoja jo butas. Reikia stengtis renovaciją daryti ūkio būdu, kad atsieitų pigiau.

D. Grabauskienė: Prieš kelerius metus organizavau gyventojus, kad tik pritartų renovacijai. Dabar pasižiūrėjau kitu kampu. Pavyzdžiui, Kybartuose renovuoto buto savininkas, nors ir sutaupys kas mėnesį 50 proc. šildymo išlaidų, renovacijai paimtą paskolą jis išsimokėtų tik po 40 metų. Reikėtų inicijuoti pasiūlymą Vyriausybei, kad parama būtų teikiama panašiu principu, kaip ir pagal asbestinių stogų keitimo programą. Valstybės parama galėtų būti ir didesnė – ne 40, o 70 proc.


E. Janulionis: Renovacija yra neišvengiama. Matau, kad dabartinė valdžia nesusitvarko su šiuo uždaviniu, trūksta kontrolės, priežiūros tiek iš Savivaldybės, tiek iš darbų vykdytojų pusės. Daugiabučiai renovuojami nekokybiškai, pasirinktas netinkamas laikas, statybininkai dirba pagal savą darbų grafiką, būna, jog ir neblaivūs. Reikia stiprinti kontrolę ir kreiptis į Vyriausybę, kad pakeistų finansavimo modelį.

V. Lekešius: Ši programa tokioje provincijoje, kaip Vilkaviškis, pasmerkta. Geriausia būtų 50 proc. išlaidų skirti kiekvienam buto gyventojui, kad jis įsigytų sklypą ir pasistatytų sau namą. Valstybė galėtų apsiimti visą naštą.



Mūsų svajonių Vilkaviškis



Kas labiausiai blogina Vilkaviškio įvaizdį? Ką reikia keisti?

E. Janulionis: Prasta gatvių būklė, apželdinimas, aikštė. Ne tik jaunimas jau sako, kad Vilkaviškis yra juodoji duobė.


Straipsnio video:





V. Lekešius: Didžiausia problema – tai bloga rajono Tarybos veikla. Nieko nebuvo daroma.

G. Lukoševičius: Niūriai atrodo miestas. Aš miestą matau kitokį.

B. Marčiukonis: Dėl to ir einame į Tarybą, kad tas miestas gražėtų.

A. Neiberka: Neteisybė, kad nieko nebuvo daroma. Per metus pradėta daug darbų ir juos reikia tęsti.

E. Žalys: Viską reikia keisti.

D. Grabauskienė: Norisi užsimerkti važiuojant su svečiais pro senąjį buitinio pastatą, autobusų stotį, blogos gatvės.



Ar per Jūsų kadenciją bus pastatytas baseinas Vilkaviškyje? Jeigu taip, tai iš kokių lėšų?

B. Marčiukonis: Pirmiausiai reikia atsiklausti bendruomenės, ar tikrai Vilkaviškiui reikalingas baseinas. Lėšų galima gauti iš ES paramos fondų. Bet ar tikrai to reikia?

A. Neiberka: Nedidelį baseiną turime Vilkaviškio ligoninėje. Sutikčiau, jei naujas baseinas būtų statoma koncesijos pagrindais ir tai padarytų verslininkai.

E. Žalys: Galbūt baseino statybą reikėtų sieti su geoterminių vandenų panaudojimu. Remdamasis Šakių situacija žinau, kad sudėtinga su masinio naudojimo baseinu.


D. Grabauskienė: Manau, kad baseinas reikalingas, bet prieš tai reikia pasidomėti geoterminiais vandenimis.

E. Janulionis: Turėjome baseiną Vilkaviškyje, pirties patalpose. Būtų galima pirties pastatą renovuoti ir ten atgaivinti baseiną. Nedideliam Vilkaviškiui jo pakaktų.

V. Lekešius: Aš manau, kad Vilkaviškyje yra daug svarbesnių dalykų. Baseinas – ne pirmaeilis dalykas.

G. Lukoševičius: Baseinas – jokie svaičiojimai. Mes kalbame būtent apie ligoninės teritoriją, pritaikant papildomus šilumos energijos šaltinius: geoterminius vandenis, saulės energiją. Baseiną galima statyti ir kartu su sporto sale.

Debatų vedėjas NVO pirmininko pavaduotojas Žilvinas Gelgota visiems kandidatams pateikė tuos pačius klausimus. Vieni klausimai buvo susiję su tiesiogine rajono vadovo veikla, Savivaldybės darbu, kiti – lengvesnio pobūdžio, atskleidžiantys kandidatus kaip asmenybes, parodantys jų vertybines nuostatas, savybes bei požiūrį į vieną ar kitą procesą.


Jūsų svajonių Vilkaviškis po 20 metų.

G. Lukoševičius: Matau miestą žymiai gražesnį. Norėčiau, kad žmonių skaičius nesumažėtų, bent jau ne daugiau kaip iki 10 tūkst. gyventojų ribos. Būtų smagu, kad kaimynas už sienos būtų ramus. Kad jaunimas čia norėtų sugrįžti ir gausintų šitą kraštą.


B. Marčiukonis: Kas bus po 20 metų, nesiimu spėlioti, o kas bus po 4 metų, galiu pasakyti. Turėsime sporto salę, stadioną prie „Aušros“ gimnazijos, sutvarkytą miesto infrastruktūrą, džiaugsimės sutvarkyta aikšte, paupiu, pradėtu rengti dviračių taku.

A. Neiberka: Norėtųsi, kad Vilkaviškio rajonas būtų traukos centras, kad sugrįžtų žmonės ir norėtų čia gyventi bei kurti darbo vietas, kad patrauklus būtų turistams. Laukia dideli darbai.

E. Žalys: Aš tikiuosi, kad atsiskirs Kybartai, ir vilkaviškiečiai galės skirti dvigubas jėgas planams įgyvendinti. Kybartiečiai irgi.

D. Grabauskienė: Manau, kad Vilkaviškyje bus sutvarkyta ne tik centrinė aikštė, bet ir dauguma gatvių, jos bus apšviestos šiuolaikinėmis lempomis.

E. Janulionis: Vilkaviškis turėtų žymiai pagražėti, tapti jaukiu, erdviu miestu, kad jame būtų malonu gyventi kiekvienam žmogui. Didžiausias būtų privalumas gatvių, želdinių, apšvietimo sutvarkymas.

V. Lekešius: Žinodamas suvalkiečių charakterį manau, kad po 20 metų mes gyvensime oriai. O trumpai galėčiau pasakyti savo rinkimų programos pagrindinę tezę: „Vilkaviškio rajonas – ekonominio, kultūrinio ir socialinio gyvenimo lyderis Užnemunės regione.“




Politikų užmojai – gražūs

Kandidatams taip pat buvo pateikta po vieną klausimą iš jų rinkimų programų. Kiekvienas diskusijos dalyvis turėjo pagrįsti, kaip būdami merais jie įgyvendins vieną ar kitą nuostatą.

Klausimas D. Grabauskienei: Dėl to, kad per 5-erius metus rajone sumažėjo 17 proc. gyventojų, savo programoje esate numačiusi Savivaldybės administracijoje atitinkamai sumažinti ir darbuotojų bei išlaidų. Kokius etatus planuojate mažinti?

Atsakymas: Reikia atlikti analizę ir pasižiūrėti. Stiprinčiau Investicijų, strateginio planavimo ir vietinio ūkio skyriaus potencialą. Siūlyčiau sujungti tuos skyrius, kuriuose nėra 5 etatų, seniūnijose taip pat galima rasti rezervų.

Klausimas E. Janulioniui: Teigiate, kad remsite kvalifikuotų specialistų bei jaunų šeimų įsikūrimą mieste bei rajone. Kaip tą darysite?

Atsakymas: Reikia numatyti biudžete pinigus butams, kuriuose galėtų įsikurti jauni specialistai. Mažinti komunalinių paslaugų išlaidas, kad jaunimas būtų suinteresuotas Vilkaviškyje gyventi.

Klausimas V. Lekešiui: Esate užsibrėžęs stabdyti emigraciją. Išvardykite tris priemones, kaip tą darysite.


Atsakymas: Reikia žinoti, koks yra poreikis, ir tinkamai panaudoti investicinių programų lėšas. Vertėtų prisiminti buvusią rajone pramonę, siūlyti steigti panašius verslus ir kurti darbo vietas. Antra, turėtų būti palankesnis Savivaldybės požiūris į jaunas šeimas, tinkamai funkcionuoti vaikų darželiai ir pradinės mokyklos, kad jaunos šeimos galėtų leisti šaknis. Trečia, miestuose ir seniūnijose būtina sutvarkyti teritorijas.

Klausimas G. Lukoševičiui: Esate numatę rekonstruoti Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro pastatą, atnaujinti kino salę, kad būtų galimybė rodyti filmus 3D formatu. Iš kokių lėšų?

Atsakymas: Šiems tikslams yra numatytos lėšos pagal 2014–2020 ES investicines programas.

Klausimas B. Marčiukoniui: Žadate skatinti kaimo bendruomenių kultūrinį ir sportinį gyvenimą, bendruomenėms, kurios neturi patalpų, sporto aikštynų, tarpininkauti ruošiant projektus, padėti pritraukti lėšų. Kokiu būdu?

Atsakymas: Valdžia privalo padėti bendruomenėms įgyvendinti projektus.

Klausimas A. Neiberkai: Skatinsite Jaunimo reikalų tarybos aktyvią veiklą. Kodėl būtent šią tarybą? Juk yra daug visuomeninių tarybų.


Atsakymas: Tikslas – kad jaunimas neišvažiuotų iš rajono.

Klausimas E. Žaliui: Iki kadencijos pabaigos žadate įsteigti Kybartų savivaldybę. Ar šiuo metu yra tam kokios papildomos sąlygos?

Atsakymas: Šis darbas jau buvo pradėtas daryti ir kybartiečiai turi viltį, kad tai bus įgyvendinta. Pirmas kelias – išaiškinti naudą. Antras – sukurti iniciatyvinę grupę, trečias žingsnis – surengti apklausą bei referendumą ir priėmus sprendimą pradėti Kybartuose kurti infrastruktūrą.



Beveik visi kandidatai tikintys ir... davę kyšį



Koks Jūsų vadovavimo stilius?

D. Grabauskienė: Aktyvumas, sąžiningumas, viešumas, ūkiškumas visose srityse.

E. Janulionis: Ryžtingumas, reiklumas, darbuotojų kompetentingumas.

V. Lekešius: Esu demokratiškas žmogus, pavaldinius vertinu pagal jų kompetenciją, o kaip pasiekti nustatytų tikslų, darbuotojai turi teisę rinktis patys.

G. Lukoševičius: Vadovaujuosi demokratiškumo ir žmogiškumo principais, esu reiklus, strateginį mąstymą turintis vadovas.


B. Marčiukonis: Mano kredo – mažiau kalbėti, o daugiau dirbti. Mėgstu komandinį darbą.

A. Neiberka: Ūkiškumas ir komandinis darbas – vienas nieko nepadarysi. Kiekvienas komandos narys turi prisiimti atsakomybę už sprendimus.

E. Žalys: Klasikinis demokratinis.



Kokią savo savybę norėtumėte pakeisti?

E. Janulionis: Blogų savybių kaip ir neturiu. Nepiktnaudžiauju alkoholiu, nerūkau.

V. Lekešius: Per daug kalbu.

G. Lukoševičius: Po kiekvieno įvykio permąstai, kaip reikėtų pasitaisyti.

B. Marčiukonis: Kalbėdamasis su žmonėmis įsiklausai, ką jie pasako, ir tenka keistis į gerąją pusę.

A. Neiberka: Daugiau laiko reikėtų skirti šeimai, nes šiuo metu visas mano laikas atiduodamas žmonėms.

E. Žalys: Esu tokio amžiaus, kai keisti nelabai yra ką.

D. Grabauskienė: Moteriškas minkštumas ir gailestingumas.



Kada paskutinį kartą atlikote išpažintį?


V. Lekešius: Kaip ir privalu katalikui – prieš dvi dienas.

G. Lukoševičius: Atrodo, kad prieš Velykas.

B. Marčiukonis: Sausio mėnesį.

A. Neiberka: Prieš Kalėdas.

E. Žalys: Stengiuosi neklysti, bet laukiu momento, kai bus prisikaupę.

D. Grabauskienė: Jeigu atvirai, išpažintį atlieku kitaip – tiesiogiai.

E. Janulionis: Gruodžio mėnesį.



Kokį chirurgą rinktumėtės: kompetentingą, bet korumpuotą ar nepatyrusį, bet sąžiningą?

B. Marčiukonis: Kompetentingą.

A. Neiberka: Sąžiningą, kuris išmoks.

E. Žalys: Už pinigus, bet kompetentingą.

D. Grabauskienė: Patyrusį.

E. Janulionis: Be išimčių – kompetentingą.

V. Lekešius: Pirmą variantą.

G. Lukoševičius: Kompetentingą, bet tarčiausi, kad užmokestį gaus, kai atliks darbą.




Ar esate davęs kyšį?

E. Žalys: Kas gi nėra davęs?

D. Grabauskienė: Rimto kyšio – ne.

E. Janulionis: Kelių policijai davęs.

V. Lekešius: Esu davęs 100 litų.

G. Lukoševičius: Stengiuosi to išvengti, bet kartais kito pasirinkimo nebūna.

B. Marčiukonis: Daktarui.

A. Neiberka: Daktarui tekę, jeigu saldainių dėžutė kyšis.



Gėjų parado Vilkaviškyje neleistų

Į klausimą, kaip būdami merais skatintų verslą ir sudarytų sąlygas darbo vietoms kurtis, be abstrakčių frazių „leisti“, „plėtoti“, „skatinti“, „ieškoti“ ir pan., kandidatai nepasiūlė kardinalių priemonių, kad situacija iš esmės pasikeistų. Užtat visi patikino, kad išrinkti merais sugebėtų rasti bendrą kalbą su valdančiąja Tarybos dauguma, jeigu ją sudarytų ir ne jų, o oponuojančių partijų atstovai.

Tvirtą ir konkrečią nuomonę būsimi merai turėjo dėl gėjų ir lesbiečių parado J. Basanavičiaus aikštėje. Nė vienas iš jų šiems netradicinės orientacijos žmonėms rengti paradų Vilkaviškyje neleistų.


Visi kandidatai į merus tikino, kad duoda išmaldos jos prašančiam žmogui, kad bent kartą gyvenime yra buvę donorais. Tačiau ne visi žinojo, koks yra Savivaldybės mero ir vairuotojo atlyginimas, kokia skola šiuo metu slegia Savivaldybės pečius.

Paklausti, kokią įžymią rajono vietą pirmiausia parodytų svečiui, dauguma paminėjo Vilkaviškio katedrą, Paežerių dvarą, Vištyčio kraštą, Klausučių parką, J. Basanavičiaus tėviškę. O katedros pavadinimą teisingai įvardijo tik vienas kandidatas. „Švenčiausios Mergelės Marijos Apsilankymo katedra“, – be užsikirtimo išrėžė V. Lekešius.



Publikuota: 2015-02-23 08:32:29

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai