„Santaka“ / Fotografijų paroda „Gurbšilio žmonės“ skirta mano mielai gimtinei

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2006-06-06 08:17

Dalinkitės:  


Mūsų kraštietis fotomenininkas V.Juraitis fotografiją su Paežerių dvaro bei parko vaizdu iš paukščio skrydžio dovanoja Suvalkijos (Sūduvos) regioninio kultūros centro direktorei Gražinai Pauliukonienei.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Fotografijų paroda „Gurbšilio žmonės“ skirta mano mielai gimtinei


Gurbšilis – geografinė vietovė Vilkaviškio rajono Gižų ir kitos seniūnijos, juosiančios šiuo vardu pavadintą mišką. Čia – mano gimtinė, čia – viskas taip pat, kaip ir kitur, tačiau kažkas savito... Parodą paskyriau savo gimtinės žmonėms.

Nuolatos bendrauju su savojo krašto žmonėmis ir vis labiau įsitikinu, kad kaimo žmogaus charakterį ugdo žemės derlingumas.

Tuomet, kai Vilniuje ir kituose šalies centruose tvyro postmodernistinė dvasia, didžioji Lietuvos kaimo dalis gyvena ikiindustrinį, etnografinį gyvenimą, kur ryškus tautinis ir etninis identitetas.

Dvi Lietuvos. Skirtumas toks, kad fotografijų herojus iš Gurbšilio neatsakytų, už kiek modernusis vilniškės kompanijos bosas perka kaklaraištį. Kaip kad ir anas neatspėtų, kad kaimiečio kostiumas dėvėtų drabužių turguje kainuoja tik litą kitą.

Gyvenimas Lietuvoje keičiasi taip greitai, kad jau po metų kitų gal neliks autentiško kaimo. Aš siekiu dokumentuoti Suvalkijos kaimo žmonių gyvenimą, juos parodyti savame kraštovaizdyje. Mano fotoportretuose atsiskleidžia provincijos socialinis kraštovaizdis.

Fotografijų herojai – dar nespėję emigruoti arba emigracijai nereikalingi Gurbšilio gyventojai: Juozas, Salomėja, Gintas, Emilija ir kiti vietiniai laisvos dvasios žmonės. Nors ir jausdami materialinius nepriteklius, jie išsaugoję savigarbos jausmą. Patenkinti, kad gyvena čia, savuose namuose be plastikinių langų ir durų, kvėpuoja tyru oru, vaikšto dar niekada nedažytomis medinėmis grindimis...



Šią temą intensyviau gvildenu gal porą metų. Anksčiau domėjausi industrijos bei urbanistikos reiškiniais ir aplinkos užterštumo grimasomis.

Daug fotografavau Atgimimo metu, leidžiu fotografijos žurnalą „Vyzdys foto/video“. Fotografijų paroda „Gurbšilio žmonės“ buvo eksponuota Šilkalnio kaime po atviru dangumi, Gižuose, Senamiesčio galerijoje Vilniuje, Marijampolėje. 2004-aisiais metais parodą buvau nuvežęs į Čikagą (JAV), M.K.Čiurlionio galerijoje ją parodė įvairių kartų lietuvių emigrantams.

Tris personalines parodas esu surengęs Vilniuje – Profsąjungų rūmuose (1984 m.), Vilniaus TE-3 statybos aikštelėje (1986 m.), Šiuolaikinio meno centre (1989 m.), taip pat Dnepropetrovsko kultūros rūmuose Ukrainoje (1985 m.), Amsterdamo galerijoje „Focus“ Olandijoje (1989 m.).

Kam įdomus Lietuvos kaimas bei mano kūryba, užsukite į parodą „Gurbšilio žmonės“, kuri Paežerių dvaro rūmuose, Suvalkijos (Sūduvos) regioniniame kultūros centre, bus eksponuojama visą birželio mėnesį.



Valentinas JURAITIS

Fotomenininkas



Publikuota: 2006-06-06 08:17:40

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai