„Santaka“ / Valdžia privalo girdėti paprastą žmogų ir dirbti jam

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda plastikinį 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su prailgintu išleidimo čiaupu, plastikinę 1 t talpyklą be rėmo (15 Eur), lengvojo automobilio priekabos ašį (60 Eur), du dyzelinius patalpų šildytuvus (50 Eur už vnt.), garažo vartų vyrius. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2019-04-21 11:36:51

Šeima išsinuomotų butą arba namą Vilkaviškyje. Tel. 8 630 87 651.
Galioja iki: 2019-04-25 09:12:27

Parduoda jauną, veršingą karvę (veršiuosis gegužės mėn.) ir mėsinę telyčią Vilkaviškio r. Tel. 8 608 20 494.‬
Galioja iki: 2019-04-26 09:28:44

Išsinuomotų namą arba butą Vilkaviškyje ilgesniam laikui (gali būti be remonto). Tel. 8 636 47 641.
Galioja iki: 2019-04-26 10:50:13

Parduoda FORD MONDEO CARAVAN (2005 m., 2 l, dyzelis, 85 kW, sidabro spalvos, geros būklės, praeita TA). Tel. 8 614 89 347.
Galioja iki: 2019-04-26 14:43:46Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2015-02-13 16:40

Dalinkitės:  Valdžia privalo girdėti paprastą žmogų ir dirbti jam

Lietuvos ūkininkas – kainų politikos užribyje

Kintant ekonominei situacijai žemės ūkyje, kaime, tikslinga ieškoti būdų, kaip padėti bent kiek tai sušvelninti. Žinome, kad jau šiais metais gali būti panaikintos pieno, o gal ir cukrinių runkelių kvotos. Politikos apžvalgininkai prognozuoja, kad po pusmečio Lietuvą užplūs pieno produktai iš Vakarų Europos. Kaip tai atsilieps žaliavinio pieno kainai, aiškinti nereikia.

Tiesioginės išmokos už pasėlius kažkiek subalansuoja žemės ūkio verslo problemas, tačiau jos vienos mažiausių Europoje – 144 Eur už ha, kai, pavyzdžiui, Graikijoje – vidutiniškai 500 Eur už ha.

Neblogai gyvena ir Graikijos senjorai, vidutiniškai gaunantys 900 Eur pensiją! Dažnas lietuvis turbūt pagalvoja: „Kad taip mums jų problemas ir klimatą!“ Bet, matyt, ten gerai, kur mūsų nėra.

Maisto produkto kainoje žemdirbio dalis – pati mažiausia ir siekia nuo 9 iki 18 procentų. Likusi suma dažniausiai atitenka perdirbėjui ir parduotuvei. Pirmosios ir svarbiausios grandies atstovas – valstietis – kainų politikos yra skriaudžiamas. Už retų maistinių kviečių „Spelta“ toną ūkininkas gauna beveik tiek pat, kaip už tradicinių veislių toną, bet retieji miltai kainuoja dvigubai.

Lietuvos žemdirbiui už užaugintą ir parduodamą jautį sumokama vos trečdalis to, ką gauna už tokį gyvulį Vokietijos ūkininkas. Iš užsienio šalių galime pasisemti gerosios patirties, pasimokyti iš jų klaidų ir panaudoti jų sukauptas žinias, kurdami savo krašto gerovę.Žemdirbių stiprybė – vienybėje

Emigracija varo jaunimą iš Lietuvos kaimo. Pagal statistinius duomenis, Lietuvoje kone du trečdaliai ūkininkų yra 55–70 metų amžiaus. Kaimas sensta. Ne taip paprasta tokioje „karuselėje“ išsilaikyti, tuo labiau užauginti sveiką produkciją bei gauti pelno. Bet lietuvis yra tvirtas, o svarbiausia – darbštus. Tvirta šeima ir darbas kaime yra valstybės pamatas, o kartu ir išlikimo garantas. Daugelis Lietuvos didžių vyrų, kaip žinome, yra kilę iš kaimo.

Žemės ūkio ministerija kaip išeitį iš susidariusios krizinės situacijos, ypač pienininkystėje, siūlo kuo skubiau kooperuotis ir taip diktuoti savo sąlygas perdirbėjams bei pardavėjams. Ignoruoti tokio proceso nereikėtų, bet laukiamo efekto greitai tikrai nebus. Suvalkijos ūkininkas – ypatingas. Jis pats vienas nori turėti viską: žemę, kombainą, traktorius – iki plūgo ir akėčių. Jis nori būti laisvas, realizuodamas užaugintą produkciją. Dar daug kam kooperatyvas asocijuojasi su „kolchozu“.

Ilgai kūręsi, bet jau veikiantys kooperatyvai, be abejonės, gera išeitis. Kooperatyvas „Vilkaviškio grūdai“ ir šiandien neuždaro durų kitiems grūdų augintojams, rodo puikias iniciatyvas, pavyzdžiui, dėl Vilkaviškio miesto gyventojų aprūpinimo pigesne šilumos energija. Vienas iš šio kooperatyvo įkūrėjų – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Vilkaviškio rajono skyriaus pirmininkas Valdas Kamaitis.

Daug kas ateityje priklausys nuo to, ar žemdirbiai bus vieningi. Mūsų manymu, tam pasitarnauti galės Ūkininkų sąjunga. Čia turėtų susitelkti didelė dalis iniciatyvių ūkininkų, kurie jau rimtai atsvertų didžiųjų perdirbėjų, supirkėjų interesus. Žinoma, po buvusių valdžių „represijų“ kaimo žmonės išgąsdinti, kai kurie lyderiai nukentėjo psichologiškai ir finansiškai. Vis dėlto europarlamentaras Bronis Ropė pastebi, kad Lietuvos ūkininkai, palyginus su Prancūzijos ar Ispanijos, prastai gina savo interesus, nepasinaudoja įstatymo suteiktomis galimybėmis reikšti protestus. B. Ropė vienintelis iš europarlamentarų įkūrė savo biurus, į kuriuos kviečia atvykti ūkininkus, kitus žmones ir tartis, konsultuotis dėl įvairių problemų.

Šiuo metu atsiranda puikios galimybės vienytis su lyderiais, kurie atstovauja kaimo žmonių interesams, jais rūpinasi vykdami į Žemės ūkio rūmus, Kaimo bendruomenių asociaciją. Tai mūsų kandidatai į rajono Tarybą: V. Kamaitis, Lina Kružinauskienė, Albinas Šneideris ir kiti. Į juos galima ir reikia kreiptis visais rūpimais klausimais. Šie žmonės – drąsūs, reiklūs sau ir kitiems, puikiai žinantys kaimo ir miesto gyventojų lūkesčius, pasiryžę išspręsti kiekvieną problemą, kai kurie esami ir, tikime, būsimi Tarybos nariai.

Tiek dabartiniai, tiek Jūsų išrinkti būsimos kadencijos Tarybos nariai „valstiečiai“ supranta, supras ir girdės Vilkaviškio krašto žmogų ir dirbs jam.Svarbi parama

Tikriausiai kiekvienas mes esame savo kaimo, savo miesto, savo krašto patriotas ir suvokiame, kad rajono centras – Vilkaviškis – mūsų krašto širdis. Turbūt ne vienas miesto svečias iš to, ką pamato, susidaro nuomonę apskritai apie Vilkaviškį, jo žmones ir, be abejonės, apie miesto, rajono valdžią. O reali tikrovė tokia: nuo 1990 m. pavasario iki 2014 m. pradžios „vaizdelis“, anot žinomo politiko, nesikeitė. Nebekalbėsime, kas dėl to kaltas, bet aišku viena – buvusios Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos „daugumos“ vadovai arba nenorėjo, arba negebėjo, ką nors keisti į gerąją pusę.

Po daugkartinių slaptų ir viešų rajono politikų susitikimų susiformavo dabartinė dauguma, kuri „pasiuntė“ į opoziciją per tris metus beveik nieko nenuveikusią „nepriklausomųjų“ vadovaujamą koaliciją. Nauja dauguma iš 13 Tarybos narių (3 „valstiečių“ ir 10 „socdemų“) buvo gana trapi. Numatytų darbų laukė daug, todėl buvo tariamasi (tiesa, kai kurie iš „bičiulių“ prieštaravo) su tais Tarybos nariais, kurie liko opozicijoje, bet „nepolitikavo“, kur reikia padėti kablelį ar tašką, o iš tikrųjų atstovavo savo rinkėjams.

Tokia papildoma parama buvo labai svarbi tolimesniems darbams vykdyti. Tai žmonės, visada dirbantys rajono labui, o šiandien esantys „valstiečių“ rinkimų sąraše: L. Kružinauskienė, Algimantas Mackevičius, Vitas Katkevičius. Nežiūrint buvusių politinių peripetijų, jie dirbo, dirba ir, jeigu bus išrinkti, dirbs rajono žmonėms.Be didelių pinigų, bet su iniciatyva

Iš pat pradžių tapo aišku, kad be centrinės valdžios pagalbos Vilkaviškio miesto tvarkymo reikalai greitai iš vietos nepajudės. Administracijos direktorius Bernardas Marčiukonis (mūsų kandidatas į merus), savivaldybės specialistai tarp Vilkaviškio ir Vilniaus „įsuko“ ne vieną tūkstantį kilometrų, kol atėjo laikas, kai mes žinome, kad finansiniai ir projektavimo pamatai pakloti.

Dabar reikia per ateinančius 2–3 metus išrinktam merui, Tarybai, Savivaldybės administracijai, seniūnijoms organizuotai, kruopščiai ir vieningai reikiama kryptimi dirbti. Neišvengiamai pasikeis – jau keičiasi į gerąją ir gražiąją pusę – Vilkaviškio miesto, Kybartų bei kitų seniūnijų įvaizdis.

Kol kas su „baltu“ pavydu pravažiuodami žiūrime į Lazdijų, Pagėgių, Marijampolės arba kitų rajonų centrus. Tačiau visi šią vasarą Vilkaviškyje pamatėme, kad galime daug gero padaryti, gražinti savo miestą ir be didelių pinigų. Reikia tik iniciatyvaus vadovo ir vykdytojo. Toks žmogus yra į UAB Vilkaviškio komunalinio ūkio direktoriaus postą „valstiečių“ deleguotas Valentinas Gražulis, ne veltui laimėjęs vieną iš „Santakos“ laikraščio 2014 m. nominacijų.Norime dirbti dorai ir sąžiningai

„Valstiečių“ kandidatų į naujają Tarybą sąraše yra 33 asmenys. Tarp jų – daug patyrusių vadovų, perspektyvių ūkininkų, gydytojų, ekonomistų, mokytojų, inžinierių, verslininkų. Susitikimuose jau aptarėme, kokie darbai, be jau paminėtų, laukia. Kandidatui į merus B. Marčiukoniui bus svarbu sutelkti darbingą, susiklausiusią Tarybos daugumą. Be abejo, į ją bus kviečiami bendrai nuveiktų darbų partneriai, taip pat į koaliciją galės ateiti visi, kuriems rūpi Vilkaviškio krašto ateitis, nepriklausomai nuo politinių įsitikinimų ar pažiūrų.

Būsimiems Tarybos nariams reikės optimizuoti Savivaldybės administracijos darbą, sukomplektuoti skyrių specialistų ir vedėjų etatus. Nestabili padėtis Investicijų, strateginio planavimo ir vietinio ūkio skyriuje, Socialinės paramos ir sveikatos priežiūros skyriaus specialistų darbuose seniūnijose. Čia keitėsi, liko laikini arba aplaidžiai dirbantys vadovai.

Tvirtai palaikysime iniciatyvą, kad žmonių sveikata yra valstybės vystymosi pamatas. Atgaivinsime ir išplėtosime Kaimo paramos programą. Dėmesio centre ir toliau bus kaimo mokyklų išlikimo, mokesčių už žemę bei komunalines atliekas, pastatų modernizavimo reikalai.

Už Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Vilkaviškio rajono skyriaus rinkimų sąrašo kandidatus reikėtų balsuoti dar ir todėl, kad mes visada skatiname Bažnyčios bei kaimo ir miesto bendruomenių bendradarbiavimą. Tokioje veikloje aktyviai dalyvaujame patys ir kviečiame kitus. Mes aiškiai ir suprantamai teigiame, kad pati pirmoji ir svarbiausioji bendruomenė yra tradicinė šeima!

Labai svarbus mūsų programos uždavinys – sudaryti sąlygas renovuoti Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinę mokyklą.

Pritariame nuomonei, kad Vilkaviškio verslininkai galėtų plačiau dalyvauti rajono plėtroje, todėl ateityje organizuosime reguliarius rajonų vadovų ir verslo atstovų susitikimus. Sieksime, kad kultūros darbuotojai dirbtų stambiausių bendruomenių centruose, o atlyginimams dalinis finansavimas būtų skiriamas iš rajono biudžeto.

Apgailėtinai prastai skatinamas sportas, nors daugelis stalo tenisininkų, imtynininkų, dviratininkų ir kitų sporto šakų atstovų garsina Vilkaviškį, tapdami Lietuvos čempionais, prizininkais. 2014 metais „valstiečiams“ pavyko įtikinti koalicijos partnerius šiek tiek padidinti sporto finansavimą. Šiais metais stengsimės, kad turimos pozicijos dar išsiplėstų.

Mes norime ateiti į Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybą dirbti dorai ir sąžiningai. Sieksime sumaniai spręsti kaimo ir miesto gyventojų problemas, pritaikysime įgytą patirtį, žinias ir gebėjimus tam, kad dirbtume visuomenės labui. Mes jau įrodėme ir esame pasiruošę įrodyti ateityje, kad „valstiečiai“ atsakingai atstovaus savo rajono gyventojų interesams.

Balsuokite už kandidatą į merus Bernardą Marčiukonį ir sąrašą Nr. 13.Algirdas PILIPAVIČIUS

Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos narysPolitinė reklama. Apmokėta iš Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Vilkaviškio rajono skyriaus rinkimų sąskaitos.

Užsk. 704Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Alvito puošmenos traukia pravažiuojančiųjų žvilgsnius
* Paryžiaus katedros gaisras sukrėtė visą pasaulį
* Gimtinė, scena ir eilės – tai, kas suteikia gyvenimui prasmę
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą balsuotumėte Respublikos Prezidento rinkimuose?
Vytenį Povilą Andriukaitį
Arvydą Juozaitį
Valentiną Mazuronį
Gitaną Nausėdą
Mindaugą Puidoką
Naglį Puteikį
Saulių Skvernelį
Ingridą Šimonytę
Valdemarą TomaševskįKalbos patarimai

Kuo keisti jaunimo žargoną „lievas“?
Nevartotinos svetimybės lievas, lieva lietuviški pakaitai: 1. prastas, prasta; menkas, menka; 2. padirbtas, padirbta; piratinis, piratinė. Pvz.: Filmas buvo lievas (= prastas ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas