„Santaka“ / Skolos kliūties likviduojant įmonę galima išvengti

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2006-06-01 08:10

Dalinkitės:  


Skolos kliūties likviduojant įmonę galima išvengti


Mokesčių mokėtojams, norintiems likviduoti savo individualias įmones, neretai kyla problemų – likviduoti įmonės negalima dėl turimų skolų biudžetui (t.y. turimų mokestinių nepriemokų), kurių padengti neturi objektyvių galimybių (pvz., asmuo neturi pakankamai turto, kad padengtų minėtas nepriemokas, neturi pakankamų pajamų, jo bei jo įmonės finansinė būklė komplikuota). Neretai būna taip, kad individuali įmonė turi tik privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokų mokestines nepriemokas. Valstybinė mokesčių inspekcija siūlo išeitį – individualių įmonių savininkai jų įmonių PSD įmokų mokestines nepriemokas gali perimti kaip fiziniai asmenys. Tokiu atveju kliūčių likviduoti įmonę neliks.



Galima tartis dėl delspinigių

Pagal Mokesčių mokėtojo mokestinės nepriemokos perėmimo taisykles nepriemokas gali perimti bet koks juridinis asmuo arba fizinis asmuo, kuris sutinka tai padaryti ir kuris atitinka minėtose taisyklėse nustatytas sąlygas, taip pat ir pats individualios įmonės savininkas.

Asmeniui, ketinančiam perimti mokesčio mokėtojo mokestinę nepriemoką minėtose taisyklėse nustatyta bendra sąlyga – šis asmuo turi būti mokus. Todėl paprastai mokesčių mokėtojo nepriemokos negali perimti trečiasis asmuo, turintis mokestinę nepriemoką, taip pat įmonė, turinti bankrutuojančios įmonės statusą, taip pat įmonė, kuriai yra iškelta restruktūrizavimo byla. Tačiau individualių įmonių savininkams nustatyta lengvatinė sąlyga – nereikalaujama pateikti įrodymų, kad individualios įmonės savininkas yra mokus.


Dažniausiai individualių įmonių savininkai PSD įmokų mokestines nepriemokas perima tik tokiu atveju, jeigu nori likviduoti savo įmones. Daugiausiai tai yra pensinio amžiaus individualių įmonių savininkai. Jeigu individualios įmonės savininkas, perėmęs savo individualios įmonės mokestines neprie-mokas kaip fizinis asmuo, neturi galimybių sumokėti šios mokestinės nepriemokos dėl sunkios ekonominės (socialinės) padėties, t.y. jam reikia valstybės paramos (šis asmuo yra pensinio amžiaus, invalidas, jam reikalingas gydymas, medicininė profilaktika ir reabilitacija, jis yra bedarbis, gauna socialinę pašalpą) arba tokia parama jau teikiama, tuomet vadovaujantis Mokesčių administravimo įstatymo nuostatomis, jo perimtų mokesčių nepriemoka pripažįstama beviltiška, o toks asmuo atleidžiamas nuo mokesčio delspinigių.



Reikia mokesčių inspekcijos sutikimo

Jeigu individualios įmonės mokestinę nepriemoką perima jos savininkas, šis perėmimas įforminamas Mokestinės nepriemokos perėmimo įsipareigojimu. Tokiu atveju pagal anksčiau minėtas nepriemokos perėmimo taisykles, vietos mokesčių administratorius turi įvertinti tik mokestinės nepriemokos išieškojimo iš minėtos įmonės turto galimybes ir kaštus.


Mokestinė nepriemoka perimama, kai yra vietos mokesčių administratoriaus (apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos), kurio teritorijoje asmuo įregistruotas mokesčių mokėtoju, sutikimas, kad individualios įmonės savininkas perimtų mokesčių mokėtojo (t.y. jo individualios įmonės) mokestinę nepriemoką. Individualios įmonės savininkas dėl mokestinės nepriemokos perėmimo į vietos mokesčių administratorių kreipiasi pateikdamas jam atitinkamą prašymą.



Galimybe naudojamasi vis dažniau

Vietos mokesčių administratoriui nagrinėjant mokesčių mokėtojo – individualios įmonės prašymą duoti sutikimą, kad jos mokestinė nepriemoka būtų perimta jos savininko, delspinigių skaičiavimas nuo perimtinos mokestinės nepriemokos nesustabdomas. Vietos mokesčių administratoriui pasirašius minėtą sutikimą, išieškojimą užtikrinančios priemonės ir išieškojimo veiksmai asmens, perėmusio mokestinę nepriemoką atžvilgiu gali būti pradėti taikyti tik po 5 darbo dienų nuo sutikimo pasirašymo dienos.

Perėmus mokestinę nepriemoką kliūčių pradėti bei vykdyti naują verslą neatsiranda – jeigu fizinis asmuo, perėmęs mokestinę nepriemoką ir likvidavęs jo individualią įmonę nori vėl užsiimti verslu, gali būti įregistruota nauja įmonė. Dėl mokestinės nepriemokos perėmimo reikia kreiptis į Marijampolės valstybinės mokesčių inspekcijos Nepriemokų išieškojimo skyrių, Laisvės g. 2, Marijampolė, tel. (8 343) 97 742.




Marijampolės AVMI informacija



Publikuota: 2006-06-01 08:10:33

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai