„Santaka“ / Naujas mokestis privačių miškų valdytojams: kaip tinkamai apskaičiuoti ir kada mokėti?

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda mūrinį namą Smėlio g. 20, Virbalyje (17 a sklypas, yra 2 garažai, ūkiniai pastatai, šiltnamis). Tel. 8 614 82 403.
Galioja iki: 2019-08-22 08:01:37

Parduoda 1 ha žemės ūkio paskirties žemės Giedrių k., Šeimenos sen.. Tel. 8 686 25 956.
Galioja iki: 2019-08-22 08:14:46

Tvarkinga šeima išsimokėtinai nupirktų sklypą statyboms. Tel. 8 625 18 726.
Galioja iki: 2019-08-26 08:23:26Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2015-01-28 17:09

Dalinkitės:  


Naujas mokestis privačių miškų valdytojams: kaip tinkamai apskaičiuoti ir kada mokėti?

Privačių miškų valdytojams nuo 2015 m. sausio 1 d. įsigaliojo 5 proc. dydžio mokestis (privalomieji atskaitymai) už parduotą žaliavinę medieną ir nenukirstą mišką. Surinktos lėšos bus skirtos bendrosioms miško ūkio reikmėms finansuoti: miškų inventorizacijai, priešgaisrinei miškų sistemai organizuoti ir išlaikyti, stichinių nelaimių padariniams ir kenkėjų bei ligų židinių likvidavimui, taip pat miško kelių priežiūrai ir tvarkymui. Iki 2015 m. į šį fondą įmokas mokėjo tik valstybinių miškų valdytojai. Fiziniai asmenys miškų valdytojai privalomuosius atskaitymus privalo apskaičiuoti ir sumokėti už kiekvieną pusmetį, o juridiniai asmenys miškų valdytojai privalomuosius atskaitymus privalo apskaičiuoti ir sumokėti kiekvieną mėnesį.

2014 m. gruodžio 3 d. Vyriausybė nutarimu Nr. 1380 patvirtino naują Privalomųjų atskaitymų į Lietuvos Respublikos valstybės biudžetą iš pajamų už parduotą žaliavinę medieną ir nenukirstą mišką apskaičiavimo ir mokėjimo tvarkos aprašo redakciją, kur reglamentuojama miško valdytojų privalomųjų atskaitymų, nurodytų Lietuvos Respublikos miškų įstatymo 7 straipsnio 2 ir 3 dalyse, iš pajamų už parduotą žaliavinę medieną ir nenukirstą mišką apskaičiavimo, mokėjimo bei deklaravimo tvarka. Šis Vyriausybės nutarimas ir juo patvirtinta nauja Aprašo redakcija įsigaliojo nuo 2015 m. sausio 1 d.

Pateikiame svarbiausius klausimus apie privalomuosius atskaitymus ir apibendrintus Aplinkos ministerijos (AM) bei Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) atsakymus.

Kas privalės apskaičiuoti ir sumokėti privalomuosius atskaitymus?

Privalomuosius atskaitymus juridiniai ir fiziniai asmenys privalės apskaičiuoti ir sumokėti tais atvejais, kai gaus pajamų už parduotą žaliavinę medieną, paruoštą jų valdomame miške, ar gaus pajamų už parduotą jų valdomą nenukirstą mišką. Kai žaliavinė mediena arba nenukirstas miškas perkami iš kitų asmenų ir parduodami (kai žaliavinė mediena įsigyjama iš asmens, kuris nebėra miško valdytojas, t. y. nebe pirmas žaliavinės medienos pardavimas), privalomieji atskaitymai į Lietuvos Respublikos valstybės biudžetą nedeklaruojami ir nemokami.

Žaliavinė mediena – tai miško žemėje nukirstų medžių stiebų mediena, skirta medienos gaminiams ruošti. Gaminiai, pagaminti iš žaliavinės medienos (medžių stiebų), pavyzdžiui, tokie kaip lentos, skiedros biokurui, skaldytos malkos ir kiti, nelaikomi privalomųjų atskaitymų iš pajamų objektu. Nenukirstas miškas – augantys medžiai, sausuoliai, vėjavartos, vėjalaužos ir kita nenukirsta sumedėjusi miško augalija.

Kaip reikės apskaičiuoti privalomuosius atskaitymus ir kokio dydžio šie atskaitymai bus?

Privalomuosius atskaitymus reikės apskaičiuoti iš per mokestinį laikotarpį miško valdytojo gautų pajamų už parduotą žaliavinę medieną, paruoštą jo valdomame miške, ir už parduotą jo valdomą nenukirstą mišką. Vadovaujantis Miškų įstatymo 7 straipsnio 2 dalimi, miško valdytojas iš pajamų, gautų už parduotą žaliavinę medieną, paruoštą jo valdomame miške, ir už parduotą jo valdomą nenukirstą mišką, privalės apskaičiuoti privalomuosius 5 procentų atskaitymus.

Kur reikės sumokėti apskaičiuotus privalomuosius atskaitymus?

Apskaičiuotus privalomuosius atskaitymus miško valdytojui reikės sumokėti į Lietuvos Respublikos valstybės biudžetą pagal mokesčių administratoriaus, t. y. Valstybinės mokesčių inspekcijos, nustatytą įmokos kodą (1001).

Ar reikės pateikti privalomųjų atskaitymų deklaraciją?

Taip, užpildytą ir tinkamai pasirašytą deklaraciją FR0463 reikės pateikti Valstybinei mokesčių inspekcijai per elektroninio deklaravimo sistemą (http://deklaravimas.vmi.lt) arba pateikti bet kuriai apskrities valstybinei mokesčių inspekcijai, arba Valstybinės mokesčių inspekcijos Deklaracijų tvarkymo skyriui Mokesčių deklaracijų pateikimo, jų pateikimo termino pratęsimo ir mokesčių mokėtojų laikino atleidimo nuo mokesčių deklaracijų ir (arba) kitų teisės aktuose nurodytų dokumentų pateikimo taisyklėse nustatyta tvarka.

Juridiniai asmenys nuo 2015 m. sausio 1 d. iki 2015 m. birželio 31 d. turės teikti deklaracijos FR0463 01 versiją, o po 2015 m. liepos 1 d. visi miško valdytojai, gavę pajamų iš žaliavinės medienos pardavimo ir (arba) nenukirsto miško pardavimo, – deklaracijos FR0463 02 versiją.

Privalomųjų atskaitymų iš pajamų už parduotą žaliavinę medieną ir nenukirstą mišką deklaracijos FR0463 formos užpildymo taisykles rengia ir tvirtina Valstybinė mokesčių inspekcija.

Kaip dažnai reikės apskaičiuoti, sumokėti privalomuosius atskaitymus ir pateikti deklaraciją Valstybinei mokesčių inspekcijai?

Miško valdytojai privalės apskaičiuoti ir sumokėti privalomuosius atskaitymus iš pajamų, gautų už parduotą žaliavinę medieną, paruoštą jo valdomame miške, bei už parduotą jo valdomą nenukirstą mišką, ir mokesčių administratoriui, t. y. Valstybinei mokesčių inspekcijai, pateikti užpildytą privalomųjų atskaitymų deklaracijos FR0463 formą. Miško valdytojo juridinio asmens privalomųjų atskaitymų mokestinis laikotarpis yra kalendorinis mėnuo. Miško valdytojo fizinio asmens privalomųjų atskaitymų mokestinis laikotarpis yra kalendorinis pusmetis. Vadinasi, juridiniams asmenims deklaraciją reikės pateikti iki kito mėnesio, einančio po mokestinio laikotarpio, 15 dienos. Atitinkamai privalomuosius atskaitymus privalo sumokėti ir deklaruoti užsienio valstybėje įsteigtos organizacijos, neturinčios juridinio asmens statuso, tačiau turinčios civilinį teisnumą, pagal tos valstybės įstatymus. Fiziniai asmenys už per I pusmetį gautas žaliavinės medienos ir (arba) nenukirsto miško pardavimo pajamas privalo deklaruoti ir sumokėti privalomuosius atskaitymus iki 2015 m. liepos 15 d., o už II pusmetį — iki 2016 m. sausio 15 d. Tarkime, fizinis asmuo 2015 m. vasario mėn. gavo 1000 Eur pajamų už parduotą žaliavinę medieną, paruoštą jo valdomame miške, o kovo mėnesį gavo 1700 Eur pajamų už jo valdomą nenukirstą mišką. Vadinasi, fizinis asmuo, pasibaigus I pusmečiui, iki liepos 15 d. privalo pateikti teisingai užpildytą deklaraciją FR0463 (02 versija) ir iki tos pačios datos sumokėti 5 proc. privalomuosius atskaitymus.

Pažymime, kad miško valdytojui, per mokestinį laikotarpį negavus pajamų už parduotą žaliavinę medieną, paruoštą jo valdomame miške, ir už parduotą jo valdomą nenukirstą mišką, už šį mokestinį laikotarpį privalomųjų atskaitymų į Lietuvos Respublikos valstybės biudžetą mokėti ir privalomųjų atskaitymų deklaracijų teikti nereikia.

Kaip elgtis, jei pirkimo–pardavimo sandoris įvyko 2014 m.?

Pajamos pripažįstamos pagal buhalterinę apskaitą reglamentuojančiuose teisės aktuose nustatytus apskaitos principus. Miško valdytojai, kurie yra fiziniai asmenys, nevykdantys individualios veiklos ir nesantys pridėtinės vertės mokesčio (PVM) mokėtojais, bei fiziniai asmenys, kurie savo individualiai veiklai nepriskyrė naudojamo ilgalaikio turto, gautas pajamas už parduotą žaliavinę medieną ir nenukirstą mišką turi pripažinti pinigų principu, t. y. tada, kai fizinis asmuo pajamas faktiškai gauna. Taigi, jei tokie fiziniai asmenys pirkimo–pardavimo sutartį sudarė 2014 m., o pajamas faktiškai gavo 2015 m., jie privalo apskaičiuoti, sumokėti ir deklaruoti 5 proc. privalomuosius atskaitymus.

Jeigu fiziniai asmenys vykdo individualią veiklą ir yra įregistruoti PVM mokėtojais arba savo individualiai veiklai priskiria ir joje naudoja ilgalaikį turtą, tai gautas pajamas turi pripažinti pagal kaupimo apskaitos principą (pajamos pripažįstamos tada, kai žaliavinė mediena arba nenukirstas miškas yra parduoti, t. y. sąskaitos išrašymo diena). Tokiu atveju, jei sąskaita išrašyta 2014 metais, o pinigai faktiškai gauti po 2015 m. sausio 1 d., 5 proc. privalomųjų atskaitymų mokėti nereikia.Informacija publikuojama bendradarbiaujant su Aplinkos ministerijaUžsk. 357


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Per miestą tekančią upę tenka šienauti dalgiais
* Skęstančiuosius gelbstintis vilkaviškietis apie savo gyvybę negalvoja
* Fotografijų parodoje skleidžiasi užslėptas krašto gamtos grožis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar keliate atostogų nuotraukas į socialinius tinklus?
Taip, keliu nuolat.
Įkeliu vieną kitą.
Niekada to nedarau.
Socialiniais tinklais nesinaudoju.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „humusas“ kaip valgio pavadinimas?
Vartosenoje jau paplitęs junginys avinžirnių užtepas, tačiau galimas ir adaptuotas variantas hùmusas.
Tai – tiršta pasta arba užtepas iš avinžirnių, sezamų sėklų, alyvuogių aliejaus ir česnakų, paplitęs Viduriniuosiuose Rytuose.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas