„Santaka“ / Kurs taisykles bepiločiams orlaiviams / Lietuvoje

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Lietuvoje

Dalinkitės:  



Kurs taisykles bepiločiams orlaiviams


Sudaryta darbo grupė, kuri teiks pasiūlymus, kaip paskatinti bepiločių orlaivių paslaugų verslo plėtrą.



„Bepiločių orlaivių sektorius Lietuvoje sparčiai plečiasi. Jau dabar Lietuvoje bepiločiai orlaiviai naudojami įvairiose srityse: viešajam saugumui užtikrinti, žemės stebėjimo, elektros perdavimo linijų stebėjimo, kelių priežiūros, gynybos, pastatų šiluminio pralaidumo, žemės ūkio ir miškininkystės. Šios paslaugos reikalingos tiek privačiam, tiek viešajam sektoriui. Be to, Lietuvoje yra nemažai tokių orlaivių gamintojų, mokslo įstaigos ir keletas įmonių vykdo su bepiločiais orlaiviais susijusius mokslinius tyrimus ir eksperimentinės plėtros veiklą“, – sako ūkio viceministras ir darbo grupės pirmininkas Marius Skarupskas.

Darbo grupė rengs ir pateiks pasiūlymus dėl esamų bepiločių orlaivių naudojimą reglamentuojančių teisės aktų pakeitimų ir naujų teisės aktų, kuriais nustatomi reikalavimai bepiločiams orlaiviams ir jų pilotams. Taip pat bus gerinamos bepiločių orlaivių oro eismo sąlygos, teikiami pasiūlymai, kaip paskatinti bepiločių orlaivių kūrimą ir naudojimą Lietuvoje, pasitelkiant inovacijų paklausos priemones. Dar vienas iš darbo grupei keliamų uždavinių – sukurti palankias sąlygas žinomoms užsienio įmonėms kurti ir bandyti savo bepilotes sistemas ir taip paskatinti inovacijas mūsų šalyje.
Lietuva vis dar yra tarp šalių, kuriose bepiločių orlaivių naudojimas nėra pakankamai reglamentuotas: bepiločių orlaivių naudotojai ir gamintojai susiduria su įvairiais apribojimais.


Šiuo metu Lietuva vis dar yra tarp šalių, kuriose bepiločių orlaivių naudojimas nėra pakankamai reglamentuotas: bepiločių orlaivių naudotojai ir gamintojai susiduria su įvairiais apribojimais. Lietuvoje bepiločių orlaivių naudojimą reglamentuoja Aviacijos įstatymas ir Bepiločių orlaivių naudojimo taisyklės. Šiuo metu galiojančios taisyklės leidžia skrydžius tik matomumo zonoje ir yra tinkamos iš esmės tik nuotolinio valdymo modeliams, meninėms nuotraukoms ar mažos apimties darbams atlikti. Tolimas stebėjimas, krovinių pervežimas ir kiti darbai nėra reglamentuoti, skrydžiai už matomumo zonos ribų yra nenumatyti. Uždarų laikinų skrydžio zonų patvirtinimo tvarka sudėtinga ir sunkiai pritaikoma. Be to, nenustatyti reikalavimai bepiločiams orlaiviams ir jų operatoriams.

Darbo grupės darbe dalyvauja Ūkio, Susisiekimo, Krašto apsaugos ministerijos, Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos, Ryšių reguliavimo tarnybos, VšĮ Kosmoso mokslo ir technologijų instituto, Lietuvos kosmoso asociacijos, Civilinės aviacijos administracijos, Lietuvos bepiločių orlaivių naudotojų asociacijos, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, VĮ „Oro navigacija“, Lietuvos aeroklubo specialistai ir atstovai.


Bepiločių orlaivių ir jais teikiamų paslaugų paklausa yra didelė, o gamybos ir teikiamų paslaugų plėtra leistų Lietuvai neatsilikti nuo pasaulinių technologijų vystymo tendencijų, sudarytų galimybę atsirasti aukštos klasės specialistams, sumažintų orlaivių naudojimo civiliame ir kariniame sektoriuje kainas, padidintų jų pritaikymo ir tobulinimo galimybes.

Saulius Šimkevičius



Publikuota: 2015-01-28 10:48:32

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai