„Santaka“ / Santariškių klinikose pradėtas inovatyvus būdas kaulų metastazių gydymui / Sveikata

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Sveikata

Dalinkitės:  



Santariškių klinikose pradėtas inovatyvus būdas kaulų metastazių gydymui


Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose sausio 14 d. startavo visame pasaulyje naujas ir inovatyvus prostatos vėžio išplitusio į kaulus gydymo būdas radioaktyviuoju radžio-223 dichloridu.

VUL SK radiologai ir urologai ėmėsi aktyvių veiksmų, kad Lietuvos pacientams būtų prieinamas naujausias pažengusio prostatos vėžio gydymo būdas.

Anot VUL SK Urologijos centro vadovo profesoriaus Felikso Jankevičiaus, toks gydymo būdas yra naujas žingsnis gydant kastracijai atsparų išplitusį į kaulus priešinės liaukos vėžį. „Radis-223 yra pirmasis alfa daleles skleidžiantis radioizotopas, patvirtintas klinikiniam naudojimui onkologijoje ir skiriamas, kai nebelieka kitų gydymo būdų. 2013 m. gegužės mėnesį preparatas patvirtintas ir jį leista naudoti JAV klinikoje, 2013 m. lapkričio mėn. – ES šalyse. Radis-223 gaminamas individualiai kiekvienam pacientui. Pacientui suleistas, šis radioaktyvus izotopas kaupiasi kauluose, kur skildamas išspinduliuoja alfa daleles, kurios sunaikina vėžines ląsteles ir dėl trumpo sklidimo kelio žymiai mažiau apšvitina sveikuosius audinius, lyginant su gydymu kitais radionuklidais. Po atliktų klinikinių studijų, paaiškėjo, kad gydymas radžiu 223 yra ne tik mažai toksiškas, bet svarbiausiai, reikšmingai prailgina pacientų išgyvenamumą", – dėstė profesorius.



Jam pritaria ir VUL SK Branduolinės medicinos skyriaus vedėjas gyd. Donatas Vajauskas. „Daugeliui gali pasirodyti keista, kad radioaktyvus vaistas suleistas į paciento organizmą, yra ne tik kad nepavojingas jam, ar jo artimiesiems, bet dar ir labiau tausojantis ir saugus gydymo būdas nukreiptas tiesiogiai prieš ligos židinius. Šis gydymo būdas labiau mums, medikams yra atsakingas. Turime labai daug, tarsi nematomo ir kompleksinio darbo. Pats radžio injekcijos leidimas yra tik vienas iš kelių šio gydymo etapų", – sako D.Vajauskas, – „Visas gydymo kursas apima 6 gydymo ciklus, kurių metu kas 4 savaites intraveniškai yra leidžiamas radioaktyvusis vaistas. Dėl šio gydymo būdo tinkamumo ir saugumo, prieš pat gydymą, pacientas yra išsamiai tiriamas, tuomet medicinos fizikas apskaičiuoja pacientui individualią skiriamo vaisto dozę. Vėliau seka sudėtingas vaisto paruošimas injekavimui specialiomis radiacinės saugos sąlygomis. Ir tik esant tinkamam paciento paruošimui yra skiriamas pats gydymas", – teigia D.Vajauskas
Po atliktų klinikinių studijų, paaiškėjo, kad gydymas radžiu 223 yra ne tik mažai toksiškas, bet svarbiausiai, reikšmingai prailgina pacientų išgyvenamumą.
VUL SK Urologijos centro vadovas profesorius Feliksas Jankevičius



VUL SK Klinikinės radiacinės priežiūros skyriaus vedėja dr. Birutės Gricienė sako, kad radiofarmakologinis radžio preparatas yra skysta medžiaga, kurio radioktyvumas per pusę sumažėja apytiksliai per 11 dienų, todėl „siekiant užtikrinti saugų darbą šio radiofarmakologinio preparato dozė ruošiama karštojoje laboratorijoje, specialioje traukos spintoje, o ten dirbantis personalas naudoja asmenines apsaugos priemones bei individualius dozimetrus, skirtus jonizuojančiosios spinduliuotės dozės matavimui. Dėl radiacinės saugos reikalavimų visi procedūros su radžiu etapai yra kontroliuojami ir prižiūrimi mūsų radiacinės saugos specialistų. Pacientas iš karto po procedūros yra išleidžiamas į namus. Radį skleidžiančias daleles sulaiko aplinkiniai audiniai, todėl pacientas nesukelia niekam jokio pavojaus", – pasakoja B. Gricienė.



VUL Santariškių klinika info.



Publikuota: 2015-01-15 12:12:59

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai