„Santaka“ / Būstai skirstomi ne pagal tautybę

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2015-01-12 17:14

Dalinkitės:  


Kybartų seniūnas Romas Šunokas remontuoti socialinius būstus pernai pasitelkė žmonių iš viešųjų darbų programos.

Autorės nuotr.


Būstai skirstomi ne pagal tautybę

Kristina VAITKEVIČIENĖ


Vis dažniau girdimi kybartiečių nepasitenkinimo balsai, esą seniūnija socialinius būstus dosniai dalija tik romų tautybės atstovams, o kiti žmonės, kad gautų padorų butą, eilėse stovi metų metus.



Reiškia nepasitenkinimą

– Kodėl nesirūpinama savų žmonių interesais, o pataikaujama tiems, kurie daugiausiai rėkia ir reikalauja? Ar ir mums teks su visais vaikais atsikraustyti į seniūniją, kad seniūnas „susimylėtų“ ir suteiktų gyvenamąjį plotą? – paskambinusi telefonu širdo jauna kybartietė.

Kitas paskambinęs žmogus piktinosi dėl ketinimų atkelti į kaimynystę romus, per kuriuos, pasak kybartiečio, patiems teks ieškoti, kur išsikraustyti, nes po tokių kaimynų nebaisus net ir gaisras...



Skirsto ne seniūnija

Situaciją paprašėme paaiškinti Kybartų seniūno ir jo pavaduotojos.

Seniūno pavaduotoja Nijolė Karnickienė sakė su tokiu žmonių požiūriu susidurianti nuolat.

– Kybartiečiai labiausiai mato romų tautos atstovus, jie visada tarsi po padidinamuoju stiklu, nors įstatymams nusižengiančių lietuvių Kybartuose yra ne mažiau, – kalbėjo N. Karnickienė. – O būstai pagal tautybę nėra skirstomi. Jie skiriami vadovaujantis visiems, turintiems teisę į socialinį būstą, bendrais prioritetais.


Visi rajone prašantys socialinio būsto pareiškėjai yra suskirstomi į eiles. Pirmiausia teisę gauti būstą turi našlaičiai, kurių Vilkaviškio rajone yra 9. Trys iš jų – Kybartuose. Šioje eilėje, pasak Kybartų seniūno Romo Šunoko, nėra nė vieno romų tautos atstovo. Antrieji pagal prioritetą yra neįgalieji. Tokių žmonių, prašančių socialinio būsto, iš viso rajone 44, iš jų 15 – Kybartuose. Tarp jų yra ir vienas neįgalus romas.

Šiuo metu pasienio mieste būsto laukia ir 43 jaunos šeimos. Jos gyvenamąjį plotą gaus, kai bus patenkinti visi pirmiau minėtų žmonių apgyvendinimo poreikiai. Tarp šių šeimų – ir keturios jaunos romų šeimos. Būsto reikia aštuonioms daugiavaikėms šeimoms, tarp kurių tik viena – romų. Bendrajame sąraše yra dar 57 kybartiečiai, laukiantys eilės apsigyventi socialiniame būste. Štai šitame sąraše romų tautybės žmonių – bemaž ketvirtadalis.



Neretai atsisako

– Pernai seniūnijoje nupirkti 9 socialiniai būstai ir atlaisvinti dar 6. Tad iš viso turėjome 15 būstų. Iš jų 5 atiteko romams, nes nė vienas jų siūlyto būsto neatsisakė – ne taip, kaip lietuviai, – pasakojo R. Šunokas.

Daugelis šeimų būstų nenori todėl, kad juose įrengtas centralizuotas šildymas. Žmonės baiminasi, jog neišgalės susimokėti už šildymą. Ir šiaip vietiniai būstams gana išrankūs: tai vieta netiko, tai remontas negražus. Dažnai atsisako net labai padorių būstų, jiems kelia didelius reikalavimus.


Atsisakius siūlomo būsto, jis atitenka eilėje laukiančiam kitam asmeniui. Atsisakius ir šiam – dar kitam, kol kuris nors sutinka ten gyventi. Todėl dažniausiai butuose apsigyvena romai, nes šie į būstų kokybę daug nesigilina, jiems svarbu gauti, kur gyventi. Kaip žinia, visi butai privalo atitikti higienos normų reikalavimus.



Skirsto komisija

Gyventojus seniūnas patikino, kad priekaištai dėl romų apgyvendinimo – tikrai ne seniūnijos adresu. Ji tik surenka prašymus skirti būstą, o duomenys keliauja į Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir sveikatos priežiūros skyrių, kur sudaromos eilės.

Būstus skirsto Savivaldybės sudaryta komisija, kurios sprendimams seniūnai įtakos neturi. Už būstų priežiūrą ir remontą atsakingas Investicijų, strateginio planavimo ir vietinio ūkio skyrius, kuris skirsto tam reikalingas lėšas. Na, o remontas atliekamas iš socialinių būstų nuompinigių. Kiek jų surenkama, tiek remonto darbų ir atliekama.



Iš kartos į kartą

– Tai – tikrai nedidelės lėšos, tad sukamės, kaip išmanome, – pasakojo seniūnas. – Imame viešųjų darbų darbininkus, kuo daugiau stengiamės padaryti patys. Kai kurie būstai yra tokios baisios būklės, kad jų remontuoti net neverta, tad jie parduodami. Apskritai Kybartuose socialinių būstų yra ypač daug. Kiek žinau, visame rajone jų esama apie 500, iš jų per 200 – Kybartų seniūnijoje. Tad ir vargstame. Tiesa, nuo šitų metų gal bus galima atsikvėpti lengviau, nes atsirado nemažai su socialiniais būstais susijusių naujovių. Pradėjome iškeldinti skolininkus. Jau pernai keletui teko palikti socialinius būstus. Kai kurie pamatę, kad nejuokaujame, pradėjo reguliariai mokėti. Baisiausia, jog socialiniuose būstuose gyvena jau ištisos kartos. Juos remontuojame tėvams, paskui čia lieka vaikai, vėliau – ir anūkai...






Galerija: Socialiniai būstai Kybartuose




Publikuota: 2015-01-12 17:14:38

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai