„Santaka“ / Artėja neeilinė Vilkaviškio vyskupijos šventė

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda svarstykles, pasveriančias iki 200 k. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2020-04-08 15:06:20

Perka 1–1,5 kambario butą Vilkaviškyje (siūlyti tik I a.). Tel. 8 620 42 988.
Galioja iki: 2020-04-08 15:08:58

Parduoda labai geros būklės javų kombainą LAVERDA 3400 (3,6 m pjaunamoji, variklio galingumas 115 AJ, 6 cilindrų, IVECO smulkintuvas). Tel. 8 601 18 005.
Galioja iki: 2020-04-12 09:10:44

Perka metalines naudotas daugiabučių laiptinių duris. Tel. 8 618 45 713.
Galioja iki: 2020-04-16 09:11:07Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2006-05-26 17:48

Dalinkitės:  


Pasak prelato Vytauto Gustaičio, Vilkaviškio gatvės, Katedros šventorius vyskupijos Eucharistinio kongreso dienomis pražys gražiausiais parapijų žiedais – žmonėmis. Nuotraukoje – akimirka iš dekanato Eucharistinio kongreso Kybartuose.

Juozo LUKOŠEVIČIAUS nuotr.


Artėja neeilinė Vilkaviškio vyskupijos šventė

Birutė NENĖNIENĖ

Besiruošiant vyskupijos IV Eucharistiniam kongresui, kuris vyks birželio 9–11 dienomis, po truputį gražėja Vilkaviškio gatvės, sodinamos gėlės, kurių žiedai visą vasarą skleis savo grožį miestiečiams ir svečiams. Kas daroma, kad žinia apie šventę pasiektų visus žmones ir pati šventė giliau įaugtų į jų širdis?

Šia tema kalbėjomės su kongreso organizacinio komiteto, kurį sudaro devyni žmonės (pirmininkas vyskupas R.Norvila), nariu, Vilkaviškio dekanu prelatu Vytautu Gustaičiu. Ant jo, šeimininko, pečių gula nemaža rūpesčių našta.Bendrumo simbolis – avinėliai

– Nuo advento laiku paskelbto vyskupo laiško-kreipimosi prasidėjo oficialusis rengimasis kongresui. Stengiamės, kad kvietimas į jį pasiektų kiekvieną žmogų. Būsima šventė – tai žmonių vienybės tarpusavy ir vienybės su Dievu laikas. Jau įvyko Eucharistinės dienos bei kongresai parapijose, visuose vyskupijos dekanatuose (šį savaitgalį vyksta šeštajame – Aleksoto). Šios šventės yra kaip paskatinimas bendrauti ir atstovauti savo parapijoms, kad labiau pajaustume vienas kitą ir pamatytume, jog kažką darydami drauge esame stiprūs ir savo dvasia, – sakė V.Gustaitis.

Kiekviena parapija yra pakviesta pagaminti avinėlių. Jie visas tris šventės dienas „ganysis“ Katedros šventoriaus žaliojoje vejoje. „Avinėlio simbolio prasmė dviguba – Kristus kaip Atpirkimo avinėlis ir Gerasis ganytojas, o mes – kaip jo ganoma liaudis visi susiburiame apie Bažnyčią kaip Motiną“, – pasakojo prelatas apie vieną šventės akcentą, įvertindamas tai, kad prie šito darbo turi galimybę prisiliesti daugybė vyskupijos žmonių.Konferencijos, adoracija, koncertai – Man net sunku trumpai aprėpti, ką visi patirtume, jei į kongresą susirinktume ne vien pasižiūrėti, o dalyvautume, – sakė V.Gustaitis, trumpai pristatydamas plačią ir įvairią programą.

Pirmoji kongreso diena, birželio 9-oji, penktadienis, bus skirta vyskupijos aštuoniasdešimtmečio istorijai peržvelgti. Kultūros centre vyks minėjimas-konferencija. Į ją kviečiami „vynuogyno darbininkai“ – tie žmonės, kurie yra arčiausiai Bažnyčios, kasdien atlieka paprastą darbą, bet dažnai lieka nepastebėti. Tai katechetai, zakristijonai, vargonininkai, bažnytinių organizacijų nariai, valytojos ir kt. Jų atstovams bus suteikta garbė J.Basanavičiaus aikštėje pakelti kongreso vėliavą. Paskui aikštėje bus aukojamos šv. Mišios (manoma, jog vadovaus svečias, apaštalinis nuncijus), po jų – procesija į mažąją bažnyčią. Joje nuo penktadienio vakaro prasidėjusi Švč. Sakramento adoracija tęsis per naktį bei visą šeštadienį. Nuo šeštadienio vakaro 23 valandos iki sekmadienio ryto 7 valandos bus pertrauka.

– Čia mes galime įdėti daug savo širdies, daug pasisemti iš buvimo Viešpaties artumoje. Norėčiau, kad adoraciją suvoktume ne tik kaip savo vilčių ir prašymų išsakymą Dievui, bet ir klausymąsi tyloje ar maldoje, ką jis nori mums pasakyti, kur kviečia, – sakė V.Gustaitis.

Šeštadienis – jaunimo diena. Iš kiekvieno dekanato turėtų atvažiuoti maždaug po du šimtus atstovų (iš viso – apie 1200 žmonių). Po konferencijos Katedroje jie išsiskirstys pagal pomėgius į 24 sekcijas (droš rūpintojėlius, keps komunikantus, stebės ir aptarinės filmus, giedos ir t.t.). Diena baigsis koncertu aikštėje.

Sekmadienis, birželio 11-oji, – pagrindinė kongreso diena. Tai – parapijų, šeimų diena. Adoracija tęsis mažojoje bažnyčioje nuo 7 valandos ryto iki pagrindinių kongreso šv. Mišių, kurios prasidės 13 val. J.Basanavičiaus aikštėje.

– Jose ypač kviečiami dalyvauti Pirmąją Komuniją šiemet priėmę vaikai ir jų tėveliai. Pirmosios Komunijos balti rūbai visiems mums primins, kokie turėtume būti naivūs, šiek tiek išdykę, bet nuoširdūs kaip vaikai, – sakė dekanas.

Po šv. Mišių iš karto prasidės procesija miesto gatvėmis. Ji baigsis prie Katedros pagrindinių durų palaiminimu, pasiaukojimo malda bei padėkos žodžiais visiems, kurie parėmė ir palaikė rengiant kongresą. Šventė tęsis aikštėje „Jonio“ ir „Mokinukių“ koncertu, 18 valandą – kamerinės muzikos koncertas Katedroje.

Visas dienas, ypač sekmadienį, dalyvaus daug vyskupijos kunigų, Lietuvos vyskupai, Rusijos, Lenkijos vyskupijų, pasaulietinės valdžios atstovai.

– Tokiu dalyvavimu norisi pabrėžti, kad Bažnyčia yra viena ir visi galime tą patį Viešpatį garbinti, kokia kalba bekalbėtume, kaip ir kur begyventume, – sakė dekanas.

Balandžio 22–23 dienomis Kybartuose vyko Vilkaviškio dekanato Eucharistinis kongresas, kuris buvo kaip repeticija prieš vyskupijos kongresą. Parapijos į jį atsivežė savo vėliavas. Vyskupijos kongreso procesijoje taip pat pamatysime visų 103 vyskupijos parapijų vėliavas, paskui kurias išsirikiuos, pasak dekano, „parapijų žiedai“ – šiemet Pirmąją Komuniją priėmę vaikai.Prieš kongresą – dar viena šventė

Šį sekmadienį 12 val. šv. Mišiose prelatas Vytautas Gustaitis švenčia sidabrinį kunigystės jubiliejų. Gegužės 31 dieną sukanka 25 metai, kai jis vyskupo L.Povilonio rankų uždėjimu buvo pašvęstas kunigo tarnystei.

– Kokius jubiliejus švenčia dvasininkai ir ką jums jie reiškia? – klausiau prelato.

– Kunigystė – nėra darbas. Tai pašaukimas. Ši sukaktis – tarsi 25 metai sužadėtuvių su Bažnyčia. Priimdamas šventimus kunigas prisiekia meilę Bažnyčiai, paklusnumą vyskupui ir ištikimybę tarnystei. Pagal seną tradiciją dvasininkai švenčia sidabrinį, auksinį (50 metų) ir deimantinį (60 metų) kunigystės jubiliejus. Ta proga jubiliatai turi teisę iškilmėse dalyvaujantiems žmonėms teikti palaiminimą su visuotiniais atlaidais. Man tai – padėkos diena Dievui už viską, ką esu iš jo gavęs.

– Ilgiausią laiko tarpą praleidote Vilkaviškyje (trumpai vikaravote, nuo 1989 metų rugsėjo – klebonas). Kokius kunigiškos tarnystės metus galėtumėte išskirti?

– Tikriausiai tuos, kurių netenki. Girdėjau gražų išsireiškimą: „palaimintas vikarų luomas“. Ir tai yra labai daug tiesos. Patys lengviausi metai buvo vikaraujant: su daugeliu dalykų nesusiduri ir tau jų nereikia spręsti, dar esi pilnas romantizmo. Aš, kaip ir daugelis klierikų, besimokydamas seminarijoje galvojau, jog tapęs kunigu vyresniuosius išmokysiu dirbti. Bet realybė „pakerpa sparnus“. Reikia ne tik polėkio ir norų, bet ir galimybių, reikia mokytis prieiti prie kiekvieno, neįžeisti, suprasti.

Nepasakyčiau, kurie metai buvo darbingiausi. Kiekvienais metais kažką nuveikdavau. Katedra stovi jau aštuoneri metai, o darbų vis yra užtektinai. Bet aš visą laiką žvelgiu kažkiek į priekį, planuodamas ateitį.

– Kokia paslaptis yra jumyse, kad sugebate žmones išjudinti darbams, įtraukti į veiklą?

– Aš manau priešingai – kaip tik to nesugebu. Daug ko prašau ir daug ko griebiuosi pats. Parapijoje kaip šeimoje – juk ne visi vaikai iš karto paklūsta tėvo prašomi, todėl tenka paraginti, paskatinti, kelis kartus paprašyti. Gal susikalbu todėl, kad jau pažįstu žmones, žinau, ko tikėtis, o ir jie mane žino. Juk visi darbai – bendram labui ir Viešpaties garbei.
Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Mokiniams skirti maisto daviniai sukėlė diskusijų audrą
* Komunalininkai dezinfekuoja ir laiptines, ir suoliukus aikštėse
* Kaimyninėje Marijampolėje – koronaviruso protrūkis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip dirbate per karantiną?
Nuotoliniu būdu.
Ir iš namų, ir darbovietėje.
Darbo vietoje.
Turiu nedarbingumo lapelį, atostogauju.
Mane atleido.
Esu bedarbis (-ė), pensininkas (-ė).Kalbos patarimai

Ar prekės būna padidintos paklausos?
Kai kurie daiktai, pvz., medicininės kaukės, dezinfekantai šiu metu yra paklausios prekės, o ne padidintos paklausos. Neveikiamasis būtojo laiko dalyvis nevartotinas savaiminei (t. y. be pašalinio poveikio, specialaus įsikišimo atsiradusiai) ypatybei reikšti.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2020 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas